fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Taş Duvar

Taş Duvar
AÇIKLAMA

Taş duvar örülmesi insanlık tarihine yön veren gelişmelerden birisidir. Taş duvarların örülmesiyle insanlar yerleşik hayata geçiş yapmaya başlamıştır. Taş duvarların örülmesinde taşın sahip olduğu en düzgün yüzey yapının dış yüzüne gelecek şekilde ayarlanmaktadır. Taş ustaları duvarlar bir kez örüldüğünde neredeyse asırlar boyu ayakta kalabilmektedir. Taş duvarların ilk örülmeye başladığı dönemlerde dolgu malzemesi olarak özel toprak çeşitleri kullanılmıştır. Günümüzde ise taş duvarların örülmesinde beton kullanılmaktadır. Taş duvarlarla inşa edilen evler her koşulda en sağlıklı ve dayanıklı yapılardır.

Kayrak Taşı Ustaları
Taş duvar uygulamaları

Taşduvar Ustası

Taş ev duvarların örülmesi ciddi anlamda ustalık gerektirmektedir. Taşı duvarı ustası elinde bulunan her taşı için özel düzeltmeler yaparak yapıda kullanmaya özen gösterir. Taş duvarların düz bir şekilde örülebilmesi için şakul denilen basit ama kullanılması ustalık isteyen ölçü aleti vardır. Taş duvarı konusunda kendini yetiştirmiş bir ustanın ördüğü duvarı asırlar boyu ayakta kalabilir. Taş duvarı ören ustalarının duvarı örme işlemlerinde kullandığı en zorlayıcı taşları köşe taşları oluşturmaktadır. Köşe taşları ne kadar düzgün olursa yapının estetik görünümü ve ömrü o kadar uzun olmaktadır.

Taşduvar Fiyatları

Taşduvar örülmesi için özel niteliklere sahip taşların kullanılması önemlidir. Taşı ve doğal duvarı örülmesinde fiyatlar duvar yüksekliği ve uzunluğuna göre belirlenmektedir. Duvar örmek için gereken malzeme ve hizmetlerin aynı yerden temin edilmesi avantaj sağlamaktadır. Böyle bir durumda hesaplamaya ustalık ve işçilik maliyetleri dâhil edilir ve daha uygun fiyatlama yapılmaktadır. Erga Granit olarak en kaliteli taşları kullanarak yaşam alanlarında Doğal taşı ve duvar ustalığı konusunda en uygun fiyat garantisini sağlıyoruz.

Taş Duvar Uygulamaları

Taş duvar örülmesi günümüzde en fazla bahçe çevrelerinde yapılmaktadır. Bahçe çevrelerine örülen taş duvarlar yaşam alanlarının güvenliğini sağlarken daha estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Bununla birlikte taş duvarlardan bahçe evler, dağ evleri ve özel tasarım villa tarzı yapıları da inşa etmek mümkündür. Yapıların çevrelerinde bulunan peyzaj çalışmalarında ve dekorasyonlarında taş duvar uygulamaları kullanılmaktadır. Taşduvarları örülmesinde bazalt ve granit kayaçlar kullanılarak hem doğa bir görünüm hem de şık desenler ortaya çıkarılabilmektedir

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.