fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Andezit Küp Taş

AÇIKLAMA

Ankara Andeziti İnşaat ve döşeme işlerinde yaygın olarak kullanılan Ankara andezit küp taş, Ankara ili ve çevresinde bol miktarda kullanıldığı için bu adı almaktadır. Firmamız, sektörde kullanılan birçok doğal taşta olduğu gibi andezit taşının üretimi ve pazarlamasında da sektörde lider durumdadır.
Firma olarak, bünyemizde bulunan deneyimli maden ve inşaat mühendisleri ile üretimde kalitemizi sektörde marka haline getirmiş bulunuyoruz. Ayrıca peyzaj mimarımız ve deneyimli küp taş döşeme ustalarımız ile de her türlü uygulamayı yapabilecek kapasitedeyiz.

Firma olarak, taş ocaklarımızı ve üretim tesislerimizi geliştirerek, üretim kapasitemizi arttırmış ve ülkemizin bu taşı ithal etmesini engelleyerek, ekonomimize katkı sunmaktayız.

Firma olarak, kaliteli üretimimiz ve uygun fiyatlarımızla başta belediyeler olmak üzere, birçok büyük projeye katkı sunmaktayız. Firmamız, yurt dışında bitirmiş olduğu uygulamalarla da, oldukça tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Ankara Andezit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Firma olarak ürettiğimiz andezit taşının en önemli özelliği dayanıklı ve sert olmasıdır. Bu nedenle çok uzun süre yıpranmadan dayanabilen bu taş, iç mekanları kış aylarında sıcak yaz aylarında ise serin tutabilmektedir. Andezit taşının işlenebilme özelliği sayesinde istenen motif ve figürlerde taş üzerine yansıtılabiliyor. Renkleri kolay kolay solmayan andezit taşının, pembe, mor ve eflatun renklerinin yanında siyah ve gri renklerini de üretmekteyiz.

Ankara Andezit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Firma olarak, bu taşın istenilen şekil ve ebatlarda üretimlerini yapmaktayız. Ürünlerimiz özellikle bahçe döşemeleri, bordür ve kaldırım uygulamaları, dış cephe kaplaması, tarihi yapı restorasyonları ve mezarlıklar gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Farklı kesme işlemleriyle firmamız bünyesinde ürettiğimiz andezit küp taşlar, genellikle kamusal alanlardaki projelerde kullanılabilmektedir. Ayrıca evinizin bahçesinde özel yürüyüş yolları dizayn etmek için de andezit küp taş çeşitlerimizin sağlam yapısını tercih edebilirsiniz.

Andezit Küp Taş Uygulama Alanları

Andezit küp taşları, kesme işlemlerine göre birçok uygulama alanına sahiptir. Firmamız bünyesinde doğal kırma yöntemleriyle elde ettiğimiz andezit küp taşları kamusal alanlarda bulunan yürüyüş yolları için kullanılabilmektedir. Uzman işçilikle yaptığımız andezit küp taş uygulamalarımıza ilişkin örnekleri sitemizde bulabilirsiniz.

Andezit küp taş uygulamalarının bir diğer şekli, özel mimarideki projelerde kullanımlarıdır. Bu tür projelerde genellikle düz kesim andezit küp taşları kullanılır. Böylelikle daha düzenli bir görünüm sağlanabilir. Ayrıca Ankara andezit küp taşı ile ürettiğimiz andezit küp taşlarını, özel mülklerde dekoratif yürüyüş yolları oluşturmak için tercih edebilirsiniz.

Andezit Küp Taş Ölçüleri

Andezit küp taşlarının kırma yöntemlerine göre ebatları farklılık gösterebilmektedir. Doğal kırma yöntemleriyle elde ettiğimiz andezit küp taşlarında 4×6 cm, 6×8 cm, 8×10 cm, 9×11 cm ve 15×17 cm gibi ebatlara yer veriyoruz. Bu küp taşları kamusal alanlardaki yürüyüş yollarında veya çevre düzenlemelerinde tercih edebilirsiniz.

Özel mimaride düz kesim andezit küp taşlara yer veriyoruz. Genellikle proje bazında kesim ebatları belirlense de, standart ebatlar 8x10x10 cm’dir. Projelerinizde firmamızdan andezit küp taş satış ve uygulama işlemlerinde uygun fiyatlı destek alabilirsiniz.

Kaplama Nasıl Yapılır?

Andezit taşı, doğal taş bir üründür ve firmamız tarafından Türkiye’de yer alan bazı andezit ocaklarından çıkarılarak üretime tabi tutulmaktadır. Andezit taşı kaplamalarında tercih ettiğim kesim modelleri 2cm ile 4cm aralığında olduğundan, bu kaplamalar birçok farklı yüzeye uygulanabilmektedir. Genellikle çevre düzenlemesi projelerinde kullandığımız andezit kaplamaları, ev mimarilerinde de tercih edilebilir.

Andezit Duvar Kaplamaları

Andezit duvar kaplamalarında uygulamalarımız, harçlı veya mekanik kaplama olarak sınıflandırılmaktadır. Harçlı kaplamalar standart kaplama şeklidir ve bu kaplama türünün dayanıklılık ömrü daha kısadır. Bu yüzden harçlı kaplamalar daha çok bakım gerektirebiliyorlar.

Mekanik kaplamalar, andezit duvar kaplamalarında daha uzun bir kullanım ömrü için tercih edilebilir. Taşın kalınlığına göre yapılan bu uygulamalar, duvar kaplamalarının daha uzun süre dayanması ve daha az bakım gerektirmesi nedeniyle son derece uygundur. Duvar kaplamalarında iç veya dış yapı malzemesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz Ankara andezit taşı seçeneğidir. Bu taş, gülkurusu renginden ötürü uygulandığı alana daha dekoratif bir görünüm vermektedir.

Andezit Yer Kaplamaları

Andezit yer kaplamaları, evlerin bahçelerinde veya kamusal alanlardaki uygulamalarımızı bünyesine almaktadır. Bu uygulamalar, taşların bloklar halinde döşenmesi ile gerçekleştirilmektedir. Standart kesim ölçüleriyle projelere göre ürettiğimiz andezit yer kaplamaları, metrekare bazında fiyatlandırılıyorlar. Projelerinizi firmamıza ileterek, çevreye mükemmel bir uyum gösteren andezit kaplama seçeneklerimizden üretim ve işçilik bazında yararlanabilirsiniz.

 

PAYLAŞ
REFERANSLAR
FİYAT LİSTESİ
Ölçü Birim Fiyat
75mm x 138mm Adet 10.99 TL
75mm x 138mm Adet 9.99 TL
75mm x 138mm Adet 9.99 TL
75mm x 138mm Adet 9.99 TL
75mm x 138mm Adet 9.99 TL
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.