fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bazalt Bordür

AÇIKLAMA

İnşaat sektörünün birçok alanında, volkanik kaya türleri kullanılmaktadır. Bazalt bordür taşları farklı ebatlarda, firmamız tarafından işlenmekte ve birçok alanda kullanılmaktadır. Bazalt taşları, siyah ve füme renklidir ve firmamızda, düzgün kesme yöntemleri ile pürüzsüz yüzeyli olarak istenilen ölçülerde hazırlanmaktadır. Döşeme ve kaplama taşı olarak kullanıldığı için binalarda, kaldırımlarda ve birçok dekorasyon çalışma alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bazalt Bordür Nerelerde Kullanılır?

Bazalt taşları, ülkemizin birçok bölgesine bulunan ve volkanik soğumalar sonucu oluşmuş kayaç türleridir.

Bazalt bordür taşlarının kullanıldığı yerler arasında şuralar sayılabilir;

  • Yol döşemeleri,
  • Kaldırım döşemeleri,
  • Bina kenarları,
  • Garaj içleri,
  • Park ve bahçeler,
  • Peyzaj çalışmaları,

Bazalt taşları, serttir ve bozulmaya uğramadan uzun yıllar kullanılabilmektedir. Çevre ve insan sağlığı açısında uygundur, kullanıldıkları yerlerde koku yapmamaktadır. Dış etkenlere ve her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı olduğu için doğallığını her zaman korur.

Bazalt Taşı Ölçüleri

Firmamız, bazalt bordür taşlarını, kullanım yerlerine ve amacına göre farklı ölçülerde kesim yapmaktadır. Bordür taşı olarak tercih edildiği için gelen siparişlere göre kesimleri, 10x20x50 cm, 10x15x50 cm ya da 15x25x50 cm gibi farklı ebatlarda gerçekleştiriyoruz. Sıkı doku yapısından dolayı kullanım yerlerinde, su ve sıvılardan hiçbir şekilde etkilenmemektedir. Kesme işlemlerini özel kesme cihazları ile hassas olarak yapıyor ve kullanım yerine uygun hale getiriyoruz.

Bordür Taşı Türleri

Firmamız tarafından hassas ölçülendirmeler yapılarak hazırlanan bordür taşlarını ikiye ayırıyoruz. Bunlar, derzli bordür taşı ve derzsiz bordür taşıdır. Genelde kaldırım ya da park ve bahçe, yaya yollarında kullanıldığı için ölçülendirmeleri hassas yapıyor, yerleştirme yapılırken sapma olmasını önlüyoruz. Müşterilerimizden gelen taleplere göre üretimleri istenilen sayı ve türde gerçekleştiriyoruz.

Bazalt Taşın Özellikleri

Bazalt taş, siyah renkli ve sert volkanik taş türüdür. Sert ve dayanıklı olması, her türlü iklim şartına uygun olarak, yol, kaldırım, köprü yapımında güvenli olarak kullanılmaktadır. Firmamız, bordür taşı hazırlamada kullanmakta ve çevre şartlarına uygun döşeme elemanları üretmeye çalışmaktadır. Ülkemizde bol miktarda bulunan bazalt taşının dayanıklılığı diğer taş türlerine göre daha yüksektir. Bordür ürünlerimiz, bazalt taşından yapılmakta ve aşınmalara karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.