fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bazalt Oluk

AÇIKLAMA

Bazalt oluk taşı, oluk taşı denince akla gelen ilk oluk taşlarından biridir. En çok kullanıldığı alan kaldırım ve yol kenarlarıdır. Dayanıklı ve aşınmaya karşı oldukça sağlam oluşundan dolayı uzun süre dayanma özelliğine sahiptir.

Bazalt Oluk Nedir?

Bazalt Su oluk taşı, ülkemizde üretilen doğal taş çeşitlerindendir. Oluğa benzediği için ve oluk görevi gördüğü için bu ismi almıştır. Şehir yerleşkelerine büyük bir katkı sağlayan bazalt Su oluk taşı, bir nevi tahliye işi de görmektedir. Yağmur, dolu gibi doğa olayları karşısında hem çok dayanıklı hem de biriken suyu hızlı şekilde toplu bir şekilde logarlara taşımaya yardımcı olmaktadır. Her türlü ölçü ve biçimde, isteğe göre hazırladığımız oluk taşları genellikle 8x25x50 ölçülerinde üretim yapmaktayız.

Bazalt Su Oluk Çeşitleri Nelerdir?

Oluk çeşitleri sadece üretimini yaptığımız malzemeye göre çeşit göstermektedir. Bazalt Su oluk da bunlardan biridir.

Oluk çeşitlerimiz de şu şekildedir:

  • Yağmur sularının tahliyesi için ürettiğimiz yağmur oluk taşı,
  • Bahçelerde kullanılan oluk taşları,
  • Su akışını hızlandıran düşüm oluğu,
  • İnşaatlarda kullanılan oluk taşları,
  • Ölçüsüne göre ürettiğimiz farklı ölçülerdeki oluk taşları da çeşit olarak kabul edilmektedir.

Bazalt Su Olukları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bazalt küp taş ürünlerimiz için linki takip ediniz https://www.ergagranit.com.tr/bazalt-kup-tas/, granit küp taş ürünlerimiz içinde şu linki tıklayınız. https://www.ergagranit.com.tr/granit-kup-taslari/ malzeme gibi volkanik malzemelerden ürettiğimiz bir taş çeşididir. Kullanım amacına göre yaptığımız üretimimizin bir bölümü de oluk taşı üretimidir. Oluk taşlarının kullanım alanları daha çok yol ve kaldırım çevreleridir. Kaldırım ve yol kenarlarına, şehir meydanları ve geniş alan kenarlarına, kaldırım ve yaya yolu iç kısımlarına ve eğimli yüzeylere yerleştirilen oluk taşları yağmur suları ve çeşitli suların taşınmasına ve tahliyesine katkı sağlamaktadır.

Bazalt Su Oluk Taşının Özellikleri Nelerdir?

Oluk taşlarının özellikleri genellikle aynıdır. Üretimini yaptığımız oluk taşlarının ana yapısı taş olduğu için oldukça dayanıklı ve çok amaçlı olarak kullanıma uygundur. Senelerce kullanılabilen hatta asırlarca dayanma özelliğine sahip olan taşlardan üretimini yaptığımız için olukların ömrü de uzun olmaktadır. Her türlü doğa olaylarına karşı dayanıklı ve dirençlidir. Kolay kolay aşınmayan oluk taşları, görsel olarak da doğayla aynı görünüme sahip olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.