fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Diyabaz Küp Taşı – Ürünleri

AÇIKLAMA

Diyabaz Küp Taşları kuvarssız granit olarak bilinmektedir. Bursa bölgesinden çıkan çeşitli fiziki işlemlerin ardından uygun ebatlara kesilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Diyabaz yeşil ve koyu yeşil renklerinde yarı derinlik volkanik kayaçlarındandır. Diyabaz taşlarının yapısı itibari ile tüm işlemlerini kabul etmektedir. Kimyasal bileşimdeki silis oranı %45-52 arasında değişmektedir.

Diyabaz Küp Taşları Kullanım Alanları

Özellikle tarihi eserlerde doğal bir görünüm sergilemesi için sıkça kullanılır. Aynı zamanda dış mekan uygulamaları olan park, bahçe, meydan, duvar gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur. Dekoratif amaçlı olarak da heykel veya insan figürleri yapımında da kullanım sağlanır. Dairesel amorf formları ise peyzaj düzenlemelerinde tercih edilmektedir.

Kullanım alanı oldukça yaygın olan diyabaz taşların en çok tercih edilmesinin sebebi ömrünün uzun olmasıdır. İstediğiniz renge dönüştürebilir ve istediğiniz alanda kullanımı uzun süredir sağlayabilirsiniz.

Diyabaz Küp Taşının Özellikleri

Daha önce belirtildiği gibi ilk özelliği uzun ömür olması ile birlikte birçok alanda tercih edilmesidir. Diğer taşlardan farkı ise basınç altında su emmesinin az olmasıdır. Ebat olarak 8×10, 6×8, 4×6 gibidir. İşleme alınan diyabaz taşlarının tercih edilen alana göre farklılık gösterir ama teslim tarihi yaklaşık olarak 30 gündür. Diyabaz taşlarının kalınlığı 10cm, 4cm veya istenilen şekilde tasarlanabilir. Diyabaz taşları renk olarak da açık yeşilden koyu yeşile kadar tercih edilebilir. Hiçbir renk, doku ve yapısında bozulma olmaz.

Diyabaz Küp Taşı Fiyatları

Diyabaz sert yapıda fakat kırılganlığı yüksek, yeşilin tonlarına hakim rengi ile bilinen bir doğal taştır. Diyabazı bazalt taşından ayıran özelliği daha iri taneleri olması ve oluşumunda cam bulundurmasıdır. İçeriğindeki taneler büyüdükçe ve çoğaldıkça gabro kayacına dönüşebilir. İçeriğindeki silis oranı %45 ile %52 arasında değişiklik göstermektedir.

İçeriğinde kuvars bulundurmaz. Dolayısıyla yapısında kuvars bulunmamasıyla diğer taşlardan ayrılır. Bu doğal taşın sahip olduğu kristaller kolaylıkla gözle görülebilir. Balıkesir ve Alanya çevresinde çıkarılan porfirik (yapısında porfir kayacı bulunan) yapısı ile diyabaz, daha çok tarihi yerler ile meydanların inşasında tercih edilir.

Diyabaz Taşları Hangi Alanlarda Kullanılır? –Çeşitleri Nelerdir?

 • Park ve bahçe gibi dış alanlarda,
 • Yürüyüş yollarında,
 • Duvar kaplamalarında,
 • Zemin döşemelerinde,
 • Peyzaj alanlarında kullanılabilir. Ayrıca dekorasyon amaçlı heykel yapımında da kullanılıyor.

Türleri içerisinde barındırdığı minerallere göre adlandırılır ve birçok türü bulunur. Diyabazlar plak taşı, bordür taşı, küp taşı ve oluk taşı olarak dört gruba ayrılır.

Diyabaz küp taşları genellikle yol ve kaldırım projelerini hayata geçirmede kullanılır. Ölçüleri kullanacakların isteğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Diyabaz Küp Taşları Ne Kadardır? – Döşeme

Diyabaz küp taşları çok çeşitli fiyatlandırmalara sahiptir. Fiyatlar kullanılacak yere, doğal taşın boyutuna göre değişmekte olup, diyabaz küp taş fiyatları ortalama bir fiyat verilecek olursa 60 TL ile 100 TL arasındadır.

Doğal taşların kullanımı uzun zamandır insan hayatında yer alıyor. Doğal yollar ile oluşan taşlardan biri olan diyabaz, yeşil tonlarında yarı derinliğe sahip volkanik kayaçlardan oluşur.

Teknik terim olarak dolerit ya da mikrogabro olarak bilinir. Yapısal olarak granit ve bazalt taşına yakın iken bileşim olarak gabro ve bazalt taşlarına benzeyen diyabaz taş, bazalt taşına göre kaba taneli olur ve içeriğinde cam bulunur. Buna rağmen büyüme aşamasında diyabaz taşı gabro taşına dönüşür. Diyabaz küp taşları iç alan kullanımlarında olduğu gibi kaldırım, sokak ya da meydan gibi dış alan kullanımlarında uygun olan taş, bina cephelerinin kullanımlarında da tercih edilir.

Doğal taşların hemen hemen hepsinin belli özellikleri ve kullanım alanları bulunur. Taşların sahip olduğu renk, yapı ya da bileşim farklılıklarından kullanım alanları da değişkenlik gösterir. Derin magma kökenli bir kayaç olan diyabaz taş özellikleri arasında; sertliğinin yüksek olması, soğuk havalarda bozulma yaşamaması ve doğal bir taş olması bulunur.

Diyabaz Kullanım Alanlarımız – Özellikleri

Sert yapısı sebebi ile genellikle dış alan uygulamalarında tercih edilir.

 • Zemin Kaplama
 • Duvar Kaplama
 • Kaldırım Taşı
 • Peyzaj
 • Yürüyüş Yolları

Alt ve üst geçitlerde aynı zamanda köprü kaplamalarında da sıklık ile tercih edilen bir taş olan diyabaz taşı; heykellerin yapımında kullanıldığı gibi dekorasyon amacı ile de kullanılır.

Diyabaz Küp Taş
Diyabaz Küp taşı, Plak Taşı Üretim Fiyatları

Diyabaz küp taşları daha önceleri pek duyulmasa da son dönemlerde tercih edilen volkanik doğal taşlardan birisidir, firma olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetler dâhilinde olduğunu bildirmeliyiz. Nerelerde kullanılır veya renk seçeneği var mı gibi soruları birlikte cevaplayalım, öncelikli olarak doğal taş olduğundan dolayı renk seçeneği yeşil ve yeşilin tonları olarak sınırlıdır.

Nerelerde Kullanılır?

Diyabaz küp taşları çeşitli alanlarda kullanılabilir aslında, iş tamamen sizlerin yaratıcılığına kalmıştır.

Peki, firma olarak bizim önerilerimiz nelerdir;

 • Küp şeklini alabilmeleri ve sağlamlıkları açısından havuz yapımında ya da süslemesinde kullanılabilir,
 • Ayrıca iç veya dış olacak şekilde zemin döşemelerinde,
 • Veya duvar kaplama durumlarında,
 • Dilerseniz kaldırım taşı özelliği ile de kullanılabilir,
 • Haricinde ise dış mekân peyzajları ile doğal görünümlü sütunlarda kullanılır.

 

Hizmetlerimiz

Erga granit olarak siz müşterilerimize sadece diyabaz küp taşları ve bazalt gibi diğer taş ürünlerin satışı yapmakla kalmayıp dilerseniz de uygulaması için de ekibimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Firmamız Diyarbakır il sınırları içerisinde yer alsa da şehir dışı proje ve başarımızla da sizlere yardımcı olabilmeyiz, dilerseniz bizlere 7/24 ulaşabileceğiniz GSM numaramızdan ya da resmi internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sipariş ya da fikir almak için sürekli müşterilerimizin hizmetindeyiz, ayrıca e-mail üzerinden de irtibata geçebilirsiniz. Ancak sitemizi ziyaret ederek doğal taşlarımızın çıktığı ocaklarımızı, taşların farklı kullanım alanlarını ya da diğer ürünlerimizi de rahatlıkla görebilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.