fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Mermer Küp Taşı

AÇIKLAMA

Mermer taşı ülkemizde bol miktarda bulunan taşlardan biridir. Beyaz mermer küp taşı ise mermer taşlarının bir farklı türü olarak nitelendirilir. Fazlasıyla kaliteye sahip olan beyaz mermer küp taşları genel olarak Afyon ilinde çıkarılır. Dayanıklılığı sayesinde de birçok alanda kullanımı oldukça yaygındır. Beyaz mermer taşlarının bir diğer özelliği ise çıkarılırken küp şeklinde çıkarılmalarıdır. Bu onların kolay çıkarılmasını sağlar.

Beyaz Mermer Küp taşı
Beyaz Mermer Küp taşı

Beyaz Mermer Küp Taşı Özellikleri

Beyaz mermer küp taşlarını diğer mermer grubu taşlardan ayıran birden fazla özellik bulunmaktadır.

Beyaz mermer küp taşlarının özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Diğer mermer taşlarına göre daha hafif yapıdadır.
  • Diğer mermer taşlarına göre daha sağlam özellik taşır.
  • Çıkarıldığından itibaren bembeyaz renge sahip olması ile birlikte kullanım alanı da çok yaygındır.
  • Sert olması nedeni ile geçirgenliği yoktur ve kolay şekilde temizlenir.
  • Kolay bir biçimde kesim makinesi aracılığı ile şekil verilmektedir.
  • Uzun yıllar boyunca dayanıklı taş olma özelliği bulunur.
  • Süs eşyalarının yapımından daha çok evlerde kullanılan bir mermer taşı modelidir.

Bu gibi özellikler sayesinde beyaz mermer küp taşları diğer mermer taşlarından ayrılmaktadır ve oldukça kullanışlı bir mermer taşı modelidir.

Beyaz Mermer KüpTaşı Tedarik İşlemi

Mermer tedarik işleminden önce yapılması gereken bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Mermer uzun süreler boyunca yer altında kalmış olan malzemeler sayesinde otaya çıkan bir doğal taş türüdür. Bu malzemenin tedarik edilmesi yani çıkarılabilmesi için kişilerin ellerinde çıkarma ile ilgili gerekli bir evrak olması gerekir. Ham hal de büyük bir kaya şeklinde olan beyaz mermer küp taşı gerekli şekillerin verilmesi ardından kullanıma sunulmaktadır.

Beyaz Mermer KüpTaşının Meydana Gelmesi

Mermer taşı yıllar boyunca yerin altında başkalaşım geçiren karbonat bileşenlerinin bir araya gelmesi ile oluşan kayaçlara denilmektedir. Bulunduğu toprak tarafından renkleri belirlenmektedir ve bu renk genellikle beyaz olmaktadır. Beyaz mermer taşları genel olarak ülkemizde Ege bölgesinde meydana gelmektedir.

Beyaz Mermer KüpTaşı Ayırt Edilmesi

Beyaz mermer küp taşının diğer taşlardan ayrıt edebilmek için, mermer yapısına bakılmalıdır. İç katmanlarında herhangi bir boşluğa rastlanmaz ve çok sert olma özelliği taşıyan mermer taşı türüdür.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.