fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Oluk

AÇIKLAMA

Jeolojik oluşumlarla ortaya çıkan granit taşı birçok alanda kullanılmaktadır. Firmamız, granit taşını hem görselliği hem de dayanıklılığı ile ön plana çıkartarak farklı kullanım yerlerinde kullanmaktadır. Granit oluk taşı, mimari yapılarda, zemin kaplama, alt ve üst yapılarda, şehir içi yollarda birçok düzenleme alanında kullanılmaktadır. Kullanım yerlerine göre farklı ölçülerde üretimler yapıyoruz.

Granit oluk Taşı

Granit Oluk
Granit Oluk

Granit Doğada farklı renk dokuları ile yer alan granit taşı içerisinde çeşitli mineraller bulunmaktadır. Granit oluk taşı içerisinde, mikaş, kuvars, feldispat, amfiboller gibi mineraller yer alıyor. Bazı mineraller yarı saydan beyaz olmasını sağlarken, bazı mineraller pembemsi renk almasını sağlamaktadır. Granit taşı daha çok evlerde mutfak tezgahı ya da döşeme elemanları olarak kullanılmaktadır. Firmamız, tüm kullanım yerlerine göre özel üretimler yapmakta ve granit taşının dayanıklılığından faydalanarak, en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Granit Oluk Taşım Kullanım Yerleri

Granit oluk taşı gri renkli olarak tercih edilmekte ve firmamız, müşteri talebine göre bu renk tonlarında üretim yapmaktadır. Kullanım yerleri, yağmur suyunun birikmesinin önleneceği ve suya yön verileceği alanlar olarak belirlenmektedir.

  • Kaldırım kenarları,
  • Tretuarlarda,
  • Şehir içi yollarda,
  • Park ve bahçe düzenlemelerinde,
  • Mimari yapıların her aşamasında,

Kullanım yerine göre ölçülendirmeleri özel olarak yapıyoruz. Standart ölçülerde üretimler yaparak stokta bulunduruyor ve acil ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyoruz.

Yağmur Oluğu

Doğal Granit Oluk
Doğal Granit Oluk

Yapılarda ve yollarda yağmur oluğu olarak kullanılan granit taşların üretimlerini normal şartlarda iki ölçü türünde yapıyoruz. Kalınlığı 1 cm ile 6 cm, genişliği 20 cm, boyu 50 cm ya da kalınlığı 2 cm ile 8 cm, kalınlığı 25 cm, boyu 50 cm olmak üzere ölçülendirme yapıyoruz. Kullanım yeri, amacı ve özel sipariş durumuna göre farklı ebatlarda da üretim yapıyoruz.

Granit Taşı Özellikleri

Granit taşı dünyanın her yerinde çok eski yıllardan itibaren kullanılmaktadır. Magmatik kayaların soğuması ile oluşmuş ve sert bir yapıya sahiptir. İçerisindeki minerallerin oranlarına göre yarı saydam, beyaz, pembe gibi farklı renklerden oluşuyor. Sert ve dayanıklı yapısından dolayı, firmamız, tüm iklim şartlarına uygun üretimler yaparak, kullanıma sunmaktadır.

 

 

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.