fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı
AÇIKLAMA

Doğal taş kullanımı insanın tüm yaşam alanlarında yer alır. Volkanik patlamalar ile meydana gelen doğal taşlar dünyada pek çok yerde üretilir.

Renk, sertlik, doku açısından kolay uygulanan bir yüzeye sahip olan taşın ayrıca dayanıklı bir yapısı da vardır. Mimari tasarımlar ve tarihi yapılarda kullanılmaya devam edilir.

Yüzeyi düzgün olan bu taşın işlenmesinde kolaydır bunun dışında su emmeyen ve dağılmayan özelliği ile kesicilerle kesildiğinde ise oluşan düzgün yüzeyi ile pek çok alanda kullanılır. Türkiye’nin daha çok İç Anadolu Bölgesinde üretilen bazalt taşları madencilik sektöründe de büyük artış gösterir. Tüm dünyada kullanımı hızlıca artan bazalt taşları Türkiye’de yoğun olarak Ankara ili ve çevresinde üretilerek yurt dışı projeleri için de ihraç edilir.

Bazalt Merdiven

Bazalt taşı siyah olmasından dolayı birçok firmanın gözdesi durumundadır. Bazalt taşının belki de en önemli özelliklerinden birisi arazilerde sütunlar halinde ve altıgen prizmalar şeklinde meydana gelmesi olabilir.

Bazalt taşı kullanımı

Diğer özellikleri de aşağıdaki gibidir:
– Kesinlikle koku yapmaz
– Doğallığı hiçbir zaman bozulmaz ve değişmez
– Dayanıklı bir yapıya sahiptir
– Doğa koşullarından pek etkilenmez

Bazalt taşının ayrıca insan sağlığına kötü bir etkisi olmadığı için de birçok projenin ilk tercihi olur.
Bazalt Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?
Bazal taşları güçlü yapısı, hijyen sağlamasıyla ün kazanmış bir taştır ve kazandığı bu ün ile pek çok farklı sektörde kendine yer edinir. Dekorasyon alanında da kullanılan önemli taşlar arasına girer.
Yaygın olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir:
– Yer Döşemeleri
– Merdivenler
– Basamaklar
– Çeşitli Kaplamalar
– Köprü Yapımları
– Duvarlar
– Hediyelik Eşyalar

Ayrıca süs biblolarında da kullanıldığı bazalt taşı merdiven örnekleri de bulunur.

Bazalt Taşı Çeşitleri Hangileridir?

Bazal taşları şekil olarak birbirlerine benzeseler de farklılaştıkları birçok nokta vardır. Bazalt taşlar; desen, tasarım ve kalite anlamında birbirinden ayrılır.

Bazı bazalt taşı çeşitleri şu şekildedir:
– Bazalt Plaka Taşı
– Bazalt Bordür
– Bazalt Oluk Taşı
– Bazalt Küp Taşı
– Bazalt Parke Taşı
Bazalt Dolomit Taşı
– Bazalt Harpuşta
Doğru bazalt seçimi ile dekorasyon zevkine uygun harika bir görünüm elde edilebilir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.