fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı
AÇIKLAMA

Doğal taş kullanımı insanın tüm yaşam alanlarında yer alır. Volkanik patlamalar ile meydana gelen doğal taşlar dünyada pek çok yerde üretilir.

Renk, sertlik, doku açısından kolay uygulanan bir yüzeye sahip olan taşın ayrıca dayanıklı bir yapısı da vardır. Mimari tasarımlar ve tarihi yapılarda kullanılmaya devam edilir.

Yüzeyi düzgün olan bu taşın işlenmesinde kolaydır bunun dışında su emmeyen ve dağılmayan özelliği ile kesicilerle kesildiğinde ise oluşan düzgün yüzeyi ile pek çok alanda kullanılır. Türkiye’nin daha çok İç Anadolu Bölgesinde üretilen bazalt taşları madencilik sektöründe de büyük artış gösterir. Tüm dünyada kullanımı hızlıca artan bazalt taşları Türkiye’de yoğun olarak Ankara ili ve çevresinde üretilerek yurt dışı projeleri için de ihraç edilir.

Bazalt Merdiven

Bazalt taşı siyah olmasından dolayı birçok firmanın gözdesi durumundadır. Bazalt taşının belki de en önemli özelliklerinden birisi arazilerde sütunlar halinde ve altıgen prizmalar şeklinde meydana gelmesi olabilir.

Bazalt taşı kullanımı

Diğer özellikleri de aşağıdaki gibidir:
– Kesinlikle koku yapmaz
– Doğallığı hiçbir zaman bozulmaz ve değişmez
– Dayanıklı bir yapıya sahiptir
– Doğa koşullarından pek etkilenmez

Bazalt taşının ayrıca insan sağlığına kötü bir etkisi olmadığı için de birçok projenin ilk tercihi olur.
Bazalt Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?
Bazal taşları güçlü yapısı, hijyen sağlamasıyla ün kazanmış bir taştır ve kazandığı bu ün ile pek çok farklı sektörde kendine yer edinir. Dekorasyon alanında da kullanılan önemli taşlar arasına girer.
Yaygın olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir:
– Yer Döşemeleri
– Merdivenler
– Basamaklar
– Çeşitli Kaplamalar
– Köprü Yapımları
– Duvarlar
– Hediyelik Eşyalar

Ayrıca süs biblolarında da kullanıldığı bazalt taşı merdiven örnekleri de bulunur.

Bazalt Taşı Çeşitleri Hangileridir?

Bazal taşları şekil olarak birbirlerine benzeseler de farklılaştıkları birçok nokta vardır. Bazalt taşlar; desen, tasarım ve kalite anlamında birbirinden ayrılır.

Bazı bazalt taşı çeşitleri şu şekildedir:
– Bazalt Plaka Taşı
– Bazalt Bordür
– Bazalt Oluk Taşı
– Bazalt Küp Taşı
– Bazalt Parke Taşı
Bazalt Dolomit Taşı
– Bazalt Harpuşta
Doğru bazalt seçimi ile dekorasyon zevkine uygun harika bir görünüm elde edilebilir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.