fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı

Merdivenlerde Bazalt taşı kullanımı
AÇIKLAMA

Doğal taş kullanımı insanın tüm yaşam alanlarında yer alır. Volkanik patlamalar ile meydana gelen doğal taşlar dünyada pek çok yerde üretilir.

Renk, sertlik, doku açısından kolay uygulanan bir yüzeye sahip olan taşın ayrıca dayanıklı bir yapısı da vardır. Mimari tasarımlar ve tarihi yapılarda kullanılmaya devam edilir.

Yüzeyi düzgün olan bu taşın işlenmesinde kolaydır bunun dışında su emmeyen ve dağılmayan özelliği ile kesicilerle kesildiğinde ise oluşan düzgün yüzeyi ile pek çok alanda kullanılır. Türkiye’nin daha çok İç Anadolu Bölgesinde üretilen bazalt taşları madencilik sektöründe de büyük artış gösterir. Tüm dünyada kullanımı hızlıca artan bazalt taşları Türkiye’de yoğun olarak Ankara ili ve çevresinde üretilerek yurt dışı projeleri için de ihraç edilir.

Bazalt Merdiven

Bazalt taşı siyah olmasından dolayı birçok firmanın gözdesi durumundadır. Bazalt taşının belki de en önemli özelliklerinden birisi arazilerde sütunlar halinde ve altıgen prizmalar şeklinde meydana gelmesi olabilir.

Bazalt taşı kullanımı

Diğer özellikleri de aşağıdaki gibidir:
– Kesinlikle koku yapmaz
– Doğallığı hiçbir zaman bozulmaz ve değişmez
– Dayanıklı bir yapıya sahiptir
– Doğa koşullarından pek etkilenmez

Bazalt taşının ayrıca insan sağlığına kötü bir etkisi olmadığı için de birçok projenin ilk tercihi olur.
Bazalt Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?
Bazal taşları güçlü yapısı, hijyen sağlamasıyla ün kazanmış bir taştır ve kazandığı bu ün ile pek çok farklı sektörde kendine yer edinir. Dekorasyon alanında da kullanılan önemli taşlar arasına girer.
Yaygın olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir:
– Yer Döşemeleri
– Merdivenler
– Basamaklar
– Çeşitli Kaplamalar
– Köprü Yapımları
– Duvarlar
– Hediyelik Eşyalar

Ayrıca süs biblolarında da kullanıldığı bazalt taşı merdiven örnekleri de bulunur.

Bazalt Taşı Çeşitleri Hangileridir?

Bazal taşları şekil olarak birbirlerine benzeseler de farklılaştıkları birçok nokta vardır. Bazalt taşlar; desen, tasarım ve kalite anlamında birbirinden ayrılır.

Bazı bazalt taşı çeşitleri şu şekildedir:
– Bazalt Plaka Taşı
– Bazalt Bordür
– Bazalt Oluk Taşı
– Bazalt Küp Taşı
– Bazalt Parke Taşı
Bazalt Dolomit Taşı
– Bazalt Harpuşta
Doğru bazalt seçimi ile dekorasyon zevkine uygun harika bir görünüm elde edilebilir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.