fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bergama Granit, Bergama Gri Granit Taşı

Bergama Granit, Bergama Gri Granit Taşı
AÇIKLAMA

Çok sağlam yapısıyla bilinen Bergama granit taşı, ülkemizde üretilerek dünyaya satılmaktadır. Taş işçiliği alanında en çok tercih edilen malzeme olması da onu göz önünde tutmaktadır. Uluslararası alanda bilinen taşlarımız arasındaki Bergama Graniti, evlerde, işyerlerinde güvenilerek kullanılabilen bir yapı malzemesidir. Ayrıca zamanla üzerinde aşınmaların olmaması, çok uzun süre kullanımını sağlarken, insanlara ekonomik olarak katkı da sunmaktadır.

Ülkemizin pek çok farklı noktasında granit taşı çıkartılmaktadır. Bergama granit taşının özelliği ve farklılığıysa çok daha kolay işlenmesi ve doğallığını çok daha uzun süre koruyarak, yüzeylerde harikalar yaratmasıdır. Genellikle çıkartıldığı bölgenin ismiyle anılan granit taşlarının en bilineni ve en tanınanı da yine Bergama Granitidir. Granit taşları farklı kesimlerle kullanılmaktadır. Bunun nedeni, bazılarının yapısının düz kesime bazılarınınsa kırıklı kesime uygun olmasıdır. Son derece sert bir bileşen olan granit, dilenen yüzeyde kullanılabilir.

Gri Granit Plak

Plaka olarak farklı boyutlarda işlenerek üretilen Bergama granit plaklar, sokaklarda ve meydanlarda yerlerde gördüğümüz gri renkli taşın kendisidir. Büyük ölçülerde tek parça üretilebildiği gibi küçük parçalarla da döşemeye elverişlidir.

Farklı boyutlarda üretilebilen granit plakların genellikle tercih edildiği boyutları:

  • 3x20x20
  • 4x30xİstenen ölçü
  • 3x30x60
  • 3x40x40

Bu ölçüler sayesinde dar alanlarda ve geniş alanlarda, kaliteli bir şekilde granit plak işlemesi mümkün olur. Genellikle yıkanması ve temizlenmesi kolay olduğu için de meydanlarda sıkça tercih edilmektedir. Trafiğe kapalı alanlarda ve insanların gezebildiği alanlarda da sıkça kullanılır. Alışveriş merkezlerinde, iç ve dış mekanlarda, bürolarda ya da otellerin zemin döşemelerinde tercih edilir.

Bergama Granit Plak Taşı
Bergama gri Granit Plak Taşı

Plakların üretiminin farklılaşmasıyla, çeşitli türleri de ortaya çıkmaktadır. Kumlanmış, homlanmış, yakılmış ve cilalanmış olan granit plaklar, farklı alanlarda kolay temizlenme ve maksimum faydayı alma adına kullanılabilir. Düzenli yapısı olduğu için döşenen alana muntazam görüntü sağlar.

Bergama Gri Granit Küp Taş

Bergama taş ocaklarından çıkartılan ve işlenerek farklı boyutlara ulaşan granit küp taş olarak da müşterilerine satılmaktadır. Günlük birçok alanda karşımıza çıkan küp taşlar, genellikle blok halinde üretilir. Yol yapımında kullanılırken çokça tercih edilen Bergama granit küp taşı, genellikle Arnavut kaldırımı olarak adlandırılan yollarda karşımıza çıkmaktadır. İç mekanlarda tercih edilmez.

Granit küp taş boyutları:

  • 4×6
  • 6×8
  • 8×10
Granit kaldırım taşı üretimi

Bu boyutlar hem döşemede ustalara kolaylık sağlar, hem de küçük oldukları için bir arada daha hoş görüntü oluşturur. Bunun yanında düz küp taş döşemesi yerine genellikle desenli işlemeler tercih edilerek dış mekanlara farklılık katılır. Tatil beldelerinin sahil kesimlerinde görmeye alışkın olduğumuz bu taş modelinde bordür denilen, araya farklı renklerde eklenerek farklılık sağlayan taşlar da bulunmaktadır.

Bergama Gri Granit Bordür

Kullanılacak olan granit küp taşların boyutuna göre bordürlerin seçiminde fayda vardır. Bunun nedeni yol işçiliği yapılırken ortaya en iyi görüntünün çıkmasını sağlamaktır. Günümüzde çokça tercih edilen bordür ölçüleri 10x15x50, 15x20x50, 25x15x50 olarak sıralanabilir. Sert ve kristal yapıda olması, tercih edilmesini sağlar. Granit doğası gereği çok uzun yıllar boyunca hiçbir eskime işareti görülmeden kullanılabilir.

Bahçe düzenlemede görsel uyum için tercih edilebilecek bordürler, farklı renklerdeki granitlerden de elde edilebilir. Yapıları gereği turuncuya kaçan granitler de bulunmaktadır. Hem işlemenin güzelliğini ortaya çıkartmak hem de farklılık yaratmak için bordürlerde değişikliğe gidilebilmektedir.

doğal granit bordür taşı
doğal granit bordür taşı

Bahçe süsleme ve düzenlemede, halka açık parklarda ve yürüyüş yollarında, tarihi ören yerlerinde sıkça kullanılan küp taş yanında bordürü olmazsa yalnız ve çıplak görünür. Bu nedenle onu bordürle süslemek hem yapılan işi imzalamak hem de çerçevelemek için harika bir çözüm olacaktır.

Güvenilir olarak hizmet veren Bergama granit taşı işletmemiz, hem plak üretiminde hem de küp taş üretiminde kaliteli teslimat sağlamaktadır. Dilediğiniz siparişlerinizi bizlere ulaştırmanız, sizlere en kısa sürede geri dönüş yaparak hizmetlerimizden faydalanmanızı sağlamaktadır.

Bergama Doğal Granit

Ürünlerimizi dilediğiniz boyutlarda sipariş edebilir, farklı döşeme alanlarında kullanarak desen farklılığı yaratabilirsiniz. Uygun fiyat garantisiyle çalıştığımız işletmemiz, özenli paketlediği granit plakları, özel taşıma paketlerinde gönderdiği küp taşları ve bordürleriyle her zaman yanınızdadır.

Müşteri memnuniyeti bizler için son derecede önemlidir, bu yüzden dilediğiniz boyutlarda ürün hizmeti veriyor, bahçelerinizi ve dış alanlarınızı dilediğiniz desene yardım ediyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular Özel
Bergama Granit Kullanım Alanları?
Bergama Granit Kullanım Alanları: Genelde mutfak, Banyo, Yol, Kaldırım, Park ve bahçelerde kullanılan Asite dayanıklı bir kaya taşıdır.
Bergama Gri Granit Fiyatları Nedir?
Bergama gri granit fiyatları genelde sıparişin ölçüsü ve projede kullanılacak kalın yükseklik ve genişlik olmak kaydıyla fiyat verilmektedir. Detaylı bilgi https://www.ergagranit.com.tr/granit-kup-taslari/ sayfasından ulaşıp fiyat konusunda yardımcı olacaktır sizlere.
Bergama Gri Granit Ocakları Nerededir.
Bergama Gri Granit fabrikaları Bergama'nın Kozak beldesinde bulunan aşağı cuma köyünde blokların çıkılması ve fabrikalara götürülüp farklı ebat ve ölçülerde kesilip müşterilere sunulmaktadır.
Bergama Gri Granit Küp Taş Nedir.
Bergama gri granit küp taş: Bergama'da en çok yaygın olarak gri küp taş tercih edilmektedir. Türkiye'nin 3 te 2 karşılamaktadır.
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.