fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bergama Granit, Bergama Gri Granit Taşı

Bergama Granit, Bergama Gri Granit Taşı
AÇIKLAMA

Çok sağlam yapısıyla bilinen Bergama granit taşı, ülkemizde üretilerek dünyaya satılmaktadır. Taş işçiliği alanında en çok tercih edilen malzeme olması da onu göz önünde tutmaktadır. Uluslararası alanda bilinen taşlarımız arasındaki Bergama Graniti, evlerde, işyerlerinde güvenilerek kullanılabilen bir yapı malzemesidir. Ayrıca zamanla üzerinde aşınmaların olmaması, çok uzun süre kullanımını sağlarken, insanlara ekonomik olarak katkı da sunmaktadır.

Ülkemizin pek çok farklı noktasında granit taşı çıkartılmaktadır. Bergama granit taşının özelliği ve farklılığıysa çok daha kolay işlenmesi ve doğallığını çok daha uzun süre koruyarak, yüzeylerde harikalar yaratmasıdır. Genellikle çıkartıldığı bölgenin ismiyle anılan granit taşlarının en bilineni ve en tanınanı da yine Bergama Granitidir. Granit taşları farklı kesimlerle kullanılmaktadır. Bunun nedeni, bazılarının yapısının düz kesime bazılarınınsa kırıklı kesime uygun olmasıdır. Son derece sert bir bileşen olan granit, dilenen yüzeyde kullanılabilir.

Gri Granit Plak

Plaka olarak farklı boyutlarda işlenerek üretilen Bergama granit plaklar, sokaklarda ve meydanlarda yerlerde gördüğümüz gri renkli taşın kendisidir. Büyük ölçülerde tek parça üretilebildiği gibi küçük parçalarla da döşemeye elverişlidir.

Farklı boyutlarda üretilebilen granit plakların genellikle tercih edildiği boyutları:

  • 3x20x20
  • 4x30xİstenen ölçü
  • 3x30x60
  • 3x40x40

Bu ölçüler sayesinde dar alanlarda ve geniş alanlarda, kaliteli bir şekilde granit plak işlemesi mümkün olur. Genellikle yıkanması ve temizlenmesi kolay olduğu için de meydanlarda sıkça tercih edilmektedir. Trafiğe kapalı alanlarda ve insanların gezebildiği alanlarda da sıkça kullanılır. Alışveriş merkezlerinde, iç ve dış mekanlarda, bürolarda ya da otellerin zemin döşemelerinde tercih edilir.

Bergama Granit Plak Taşı
Bergama gri Granit Plak Taşı

Plakların üretiminin farklılaşmasıyla, çeşitli türleri de ortaya çıkmaktadır. Kumlanmış, homlanmış, yakılmış ve cilalanmış olan granit plaklar, farklı alanlarda kolay temizlenme ve maksimum faydayı alma adına kullanılabilir. Düzenli yapısı olduğu için döşenen alana muntazam görüntü sağlar.

Bergama Gri Granit Küp Taş

Bergama taş ocaklarından çıkartılan ve işlenerek farklı boyutlara ulaşan granit küp taş olarak da müşterilerine satılmaktadır. Günlük birçok alanda karşımıza çıkan küp taşlar, genellikle blok halinde üretilir. Yol yapımında kullanılırken çokça tercih edilen Bergama granit küp taşı, genellikle Arnavut kaldırımı olarak adlandırılan yollarda karşımıza çıkmaktadır. İç mekanlarda tercih edilmez.

Granit küp taş boyutları:

  • 4×6
  • 6×8
  • 8×10
Granit kaldırım taşı üretimi

Bu boyutlar hem döşemede ustalara kolaylık sağlar, hem de küçük oldukları için bir arada daha hoş görüntü oluşturur. Bunun yanında düz küp taş döşemesi yerine genellikle desenli işlemeler tercih edilerek dış mekanlara farklılık katılır. Tatil beldelerinin sahil kesimlerinde görmeye alışkın olduğumuz bu taş modelinde bordür denilen, araya farklı renklerde eklenerek farklılık sağlayan taşlar da bulunmaktadır.

Bergama Gri Granit Bordür

Kullanılacak olan granit küp taşların boyutuna göre bordürlerin seçiminde fayda vardır. Bunun nedeni yol işçiliği yapılırken ortaya en iyi görüntünün çıkmasını sağlamaktır. Günümüzde çokça tercih edilen bordür ölçüleri 10x15x50, 15x20x50, 25x15x50 olarak sıralanabilir. Sert ve kristal yapıda olması, tercih edilmesini sağlar. Granit doğası gereği çok uzun yıllar boyunca hiçbir eskime işareti görülmeden kullanılabilir.

Bahçe düzenlemede görsel uyum için tercih edilebilecek bordürler, farklı renklerdeki granitlerden de elde edilebilir. Yapıları gereği turuncuya kaçan granitler de bulunmaktadır. Hem işlemenin güzelliğini ortaya çıkartmak hem de farklılık yaratmak için bordürlerde değişikliğe gidilebilmektedir.

doğal granit bordür taşı
doğal granit bordür taşı

Bahçe süsleme ve düzenlemede, halka açık parklarda ve yürüyüş yollarında, tarihi ören yerlerinde sıkça kullanılan küp taş yanında bordürü olmazsa yalnız ve çıplak görünür. Bu nedenle onu bordürle süslemek hem yapılan işi imzalamak hem de çerçevelemek için harika bir çözüm olacaktır.

Güvenilir olarak hizmet veren Bergama granit taşı işletmemiz, hem plak üretiminde hem de küp taş üretiminde kaliteli teslimat sağlamaktadır. Dilediğiniz siparişlerinizi bizlere ulaştırmanız, sizlere en kısa sürede geri dönüş yaparak hizmetlerimizden faydalanmanızı sağlamaktadır.

Ürünlerimizi dilediğiniz boyutlarda sipariş edebilir, farklı döşeme alanlarında kullanarak desen farklılığı yaratabilirsiniz. Uygun fiyat garantisiyle çalıştığımız işletmemiz, özenli paketlediği granit plakları, özel taşıma paketlerinde gönderdiği küp taşları ve bordürleriyle her zaman yanınızdadır.

Müşteri memnuniyeti bizler için son derecede önemlidir, bu yüzden dilediğiniz boyutlarda ürün hizmeti veriyor, bahçelerinizi ve dış alanlarınızı dilediğiniz desene yardım ediyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.