fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Kaya Taşı

Kaya Taşı
AÇIKLAMA

Kaya Taşı: Kayalar, oluşumundan kullanımına kadar pek çok aşamadan geçerek insanlara ulaşmaktadır. Günümüzde, birçok alanda tercih edilen kaya taşı hem farklı boyutlarda hem de farklı amaçlar için seçilebilmektedir. Bahçeden kaldırıma, duvardan yer kaplamasına kadar geniş kullanım alanı bulunan kaya taşı, müşterilerine doğal görüntü sağlamaktadır. Üreticisi olan firma, müşterilerinin istekleri doğrultusunda stok kaya taşı bulundurabilir ya da dilenen ebatlarda kaya parçalama ve üretim hizmeti verebilir. Tamamen işletmeye kalmış olan bu durum ne kadar bir pazar payı olduğuna bağlı olarak da değişmektedir.

Kaya Taşlarında Renk Çeşitliliği

Kaya taşları genellikle gri renkli olarak önümüze çıkmaktadır. Bunun yanında kayanın oluşumuna bağlı olarak farklı renkleri de mevcuttur. Grinin yanında beyaz, siyah, kırmızı, yeşil renklerde de kaya taşları bulunabilir durumdadır. İçerisindeki mineraller, bileşenler ve oluşum aşamaları da kayaların renklerinin farklılaşmasında büyük rol oynamaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmet için bilinen taş ocaklarından hizmet almak gerekir. Çevre düzenlemesi ve farklı işlemler için tercih edilirken, dilenen renk ve ebatta kaya taşı sipariş edilebilmektedir. Müşterilerin isteklerine göre üretimi sağlanan kaya taşları, özenli işletmeler tarafından istenen boyutlarda üretilebilmektedir.

Kaya Taşlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Kaya taşları, büyüklüklerine göre tercih edilerek pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bunun nedeni, sağlam yapısı ve işlenebilir olmasıdır. Hem işlenmemiş halde hem de estetik görüntü kazandırılmış halde olmak üzere farklı kullanım imkanı sağlar.

Kaya taşlarının tercih edildiği yerler:

  • Yer ve duvar kaplamaları
  • Bahçe ve peyzaj düzenlemeleri
  • Cadde ve trafiğe kapalı alanlarda
  • Dekoratif ve estetik alanlarda

Müşterilerine farklı boyutlarda kaya taşı hizmeti veren işletmeler, dilenen ebatlara sadık kalarak üretim ve teslim yapmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları oranında, işlemlerine yetecek ürünleri uygun fiyatlı olarak temin etmelerini sağlarlar.

Kaya Taşları Nasıl Parçalanır?

Kaya taşları, müşterilerin istedikleri boyutlarda ufaltılırken, kırma makineleri kullanılır. Büyük kaya parçaları, taş ocaklarında kırılarak üretilmeye başlanır. Bunun devamında özel elekler bulunan işletmelerde, boylarına göre parçalar ayrılır. Elek sistemi, belirli çaplara uygun olacak deliklere sahiptir. Böylece büyük taşlar yukarıda kalırken, dilenen boydaki taşlar çok kolay bir şekilde ayrılabilmektedir. Kaya taşları dilenen boyutlara göre ayrıldıktan son şekil verme işlemine geçilir.

Kaya Taşı Nasıl Estetik Görüntüye Kavuşur?

Kaya Taşı Felez

Şekil verme işlemi, kaya taşlarının görüntüsünün yumuşatılması olarak da görülebilir. Keskin kenarlara sahip olan kaya taşlarının işlenmesi ve kullanılması oldukça zordur. Estetik görüntüye kavuşması için belli ölçülerdeki kaya taşları, suyla birlikte aşındırılarak pürüzsüz ve yumuşak geçişli kenarlara sahip olurlar. Dileyenler, pürüzsüz görüntü yerine, keskin kenarlı ürünleri de tercih edebilir. Kaya taşlarının genellikle tercih edilen çapları üç, dört, beş, altı, yedi ve on santimetre olarak bilinmektedir. Yine daha büyük taşlara ihtiyaç duyanlar, mutlaka işletmelere bu isteklerini bildirmelidir.

Dış Cephe ve Yer Kaplamasında Kaya Taşı

Dış cephe kaplamasında, hem uygun fiyatlı hem de estetik görüntülü olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Kaya taşlarının renk skalası da tercih edilmesini sağlamaktadır. Evlerin, işletmelerin, binaların dış cephe kaplamasının yanında yer kaplaması olarak da tercih edilebilmektedir. Özel olarak beton dökülerek taşlarla kaplanan yerler de estetik açıdan hoş görselleri kullanıcılarına sunmaktadır. Kaya taşları, kullanılacak mekanın genişliğine ve yüzey alanına bağlı olarak sipariş edilmelidir.

Cadde ve Trafiğe Kapalı Alanlarda Kaya Taşı

Özellikle şehir içi düzenlemelerde sıkça kullanılan kaya taşları, özenli olarak işlenerek kaldırımlar üzerinde desenler oluşturmaya da elverişlidir. Plaka şeklinde değil, parçalı görüntü olarak hizmet verirler. Dilenen desenlerin, renklerin ve işlemelerin ortaya çıkmasında büyük rol oynar. İnsan trafiğinin yoğunluğunu, sağlam yapısıyla karşılayan kaya taşları, dilenirse 10 dilenirse 3 santimlik çaplarda üretilerek sunulmaktadır.

Bahçe ve Peyzaj Alanı

Bahçe peyzaj yazımız Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Burada Bahçelerde yürüme yollarına, çiçek ve bahçe sınır çizgisine, ağaçların diplerine kaya taşlarıyla dekoratif alanlar yaratılmaktadır. Hem kullanımı kolay hem de doğal olan kaya taşları, bahçelerdeki peyzajın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Günümüzde işletmelerde bulunan saksı bitkilerinin ve ağaçların da diplerinde genellikle kaya taşı kullanılmaktadır. Hem toprağın hareket etmesini engeller hem de rüzgar ve yağmur gibi aşındırıcı etkilerden ağaç köklerini korur. Bu nedenle çok sık tercih edilerek doğal görüntünün devam ettirilmesi sağlanır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.