fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Burada

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Burada
AÇIKLAMA

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Bahçe düzenlemeleri bir sanatsal çalışmadır ve uygulanacak olan düzenlemenin doğru yapılması önemlidir. Bahçe düzenlemelerin çeşitli bitki ve çiçek türleri kullanılabilmektedir. Ancak bitkiler sürekli bakım istemekte ve bitki bakımlarına zaman ayıramayanlar, bahçe peyzajı işlerinde taşları tercih etmektedir.

Bahçe peyzajlarında farklı taş türleri kullanılarak, daha şık görüntü oluşturulabilirken, taşların özelliklerinden faydalanılarak şekiller oluşturulabilmektedir. Bahçe peyzaj taşları modelleri, taşların renklerine ve büyüklüklerine göre belirlenmektedir. Taş türleri, göz doldururken, yapılacak olan dekoratif çalışmaları kolaylaştıracaktır. Peyzaj taşları, doğal taş türleridir ve sahip oldukları görüntüyü sürekli koruyabilmekte, bahçelerde yapılan düzenlemelerde, ilk günkü görüntüyü yıllarca koruyabilecektir.

Doğal Granit Küp Taşlar
Doğal Granit Küp Taşlar

Bahçe Doğal Peyzaj Taşları

Bahçe peyzaj düzenlemelerinin vazgeçilmez unsurları olan doğal taşlar, peyzaj uzmanlarının çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. Bahçede oluşturulmak istenen görüntü belirlendikten sonra taş modelleri seçimi yapılmaktadır. Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Doğal taş türleri kullanıldığı için taş görüntüsü ile bitki görüntüsü daha uyumlu olabilmektedir.

Peyzaj düzenlemelerinde kullanılan doğal taşlar şunlardır;

Her doğal taşın kendisine özel rengi bulunmaktadır. Bahçe peyzajlarının büyük bir bölümünde, dere taşları kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise ıslandıklarında pırıl pırıl ve rengârenk görüntüler oluşturmalarıdır. Peyzaj düzenlemelerinin bölümlerine göre taş modelleri ayrı ayrı seçilebiliyor.

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri
Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri

Doğal Taşlarla Bahçe Düzenlemesi

Bahçelerin daha düzenli görünmesi için yapılan peyzaj çalışmalarında farklı modellerde taşlar kullanılmaktadır. Taşlarla bahçe düzenleme işlemlerinde, ekilen alanların etrafını çevirme, yürüme alanlarının belirlenmesi gibi işlemlerde farklı taşlar kullanılmaktadır. Peyzaj taş modelleri, kullanılacak yerin durumuna göre renk ve büyüklük olarak farklı olabilmektedir. Doğal taş modelleri, hem düzenleme işlemini kolaylaştıracak hem de daha iyi görüntü oluşturabilecektir. Taşların türleri ve modelleri, bahçenizi istediğiniz gibi organize etmenizi sağlayacaktır.

Peyzaj Taş Modelleri

Peyzaj düzenlemeleri, her ortam için düzenleme olarak tanımlanmaktadır. Daha çok dış alanlar için yapılan çalışmaları temsil etmektedir. Peyzaj düzenlemeleri, hem ekili alan düzenlemesi hem de taşlı alan düzenlemesidir. Bahçe, kaldırım, yürüme yolu, meydan gibi alanlarda kullanılan peyzaj taş modelleri, doğal taşlar ve özel üretim taşları olarak farklı gruplarda ele alınabilir.

Bahçe peyzajlarında, doğal taş modelleri daha çok tercih edilmektedir. Doğal taş modelleri, özel üretim taşlarına göre daha dayanıklıdır ve doğal görüntü oluşturmaktadır. Özel üretim peyzaj taş modellerinde, istenilen şekil ve renk vermek daha kolay olsa da dayanıklılığı doğal taşlara göre daha azdır. Yapılan çalışmalarda kullanılan taş türlerinin hava şartlarından etkilenmemesi ve her zaman canlılığını koruması istenir. Estetik görüntü oluşturabilmek için birçok bölümde doğal çakıl taşı modelleri kullanılmaktadır.

Andezit, Bazalt, Granit Şıklığı
Andezit, Bazalt, Granit Şıklığı

Doğal Taş Modelleri

Bina çevreleri ve bahçe peyzaj çalışmalarında, geleneksel, güçlü ve güvenilir algılar oluşturabilmek için doğal taş modelleri kullanılmaktadır. Peyzaj taşları üreticisi olan firmalar, doğadan topladıkları taşları, şekillerine ve ölçülerine göre gruplandırarak, kullanım alanlarına göre sunuyorlar. Doğal taş modelleri, bahçe düzenlemelerinde kullanıldığı gibi dış ve iç mekan duvar dekorasyonlarında da kullanılabilmektedir.

Bahçe peyzaj taşları olarak, küçük ölçülü, beyaz dolamit çakıl taşı türleri kullanılmaktadır. Bahçelerde süsleme amaçlı olarak, ağaç diplerine, ekili alan ve duvar diplerine yerleştirilmektedir. Bahçe peyzajlarında, bitki diplerine doğal taş modellerinin konulmasının amacı, güneşin toprağa direk temasını kesmek ve toprağın nemli kalmasını sağlamaktır.

Bahçe Dekoratif Taşları

Bahçelerinde istedikleri düzeni bir türlü sağlayamayanlar, peyzaj taşları modellerini kullanarak, istedikleri düzenlemeyi daha kolay yapabilecektir. Bahçe peyzajlarında kullanılan dekoratif taş modelleri, türlerine göre farklı şekillerde olabiliyor. Kullanılan taşların modelleri, ceviz, fındık, limon, patates, kavun olarak adlandırılabilmektedir. Bu isimlendirme taşların büyüklük ve sahip oldukları şekillere göre yapılmaktadır. Farklı şekil ve büyüklükte olması, peyzaj çalışmalarında, farklı bölümler için farklı taşların kullanılarak daha estetik görüntülerin oluşturulmasını sağlamaktadır.

Bahçenin Kullanışlı Hale Getirilmesi

Bahçe peyzaj işlerinde en çok tercih edilen peyzaj taş modellerinden birisi de çakıl taşlarıdır. Çakıl taşları farklı boylarda olduğu için kullanım alanlarını genişletmektedir. Bahçe düzenlemelerinde, çamurlu alanların, çamurundan kurtulmak için çakıl taşları kullanılmaktadır. Bahçe peyzaj işlerinde, çakıl taşları, ağaç dipleri, havuz içi, cam vazo içi, şelale düzenlemesi, toprak üzeri örtme gibi alanlarda doğal taş modeli olduğu için tercih edilmektedir. Her taş modelinin kendisine özel rengi vardır ve peyzaj işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.