fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Burada

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Burada
AÇIKLAMA

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Bahçe düzenlemeleri bir sanatsal çalışmadır ve uygulanacak olan düzenlemenin doğru yapılması önemlidir. Bahçe düzenlemelerin çeşitli bitki ve çiçek türleri kullanılabilmektedir. Ancak bitkiler sürekli bakım istemekte ve bitki bakımlarına zaman ayıramayanlar, bahçe peyzajı işlerinde taşları tercih etmektedir.

Bahçe peyzajlarında farklı taş türleri kullanılarak, daha şık görüntü oluşturulabilirken, taşların özelliklerinden faydalanılarak şekiller oluşturulabilmektedir. Bahçe peyzaj taşları modelleri, taşların renklerine ve büyüklüklerine göre belirlenmektedir. Taş türleri, göz doldururken, yapılacak olan dekoratif çalışmaları kolaylaştıracaktır. Peyzaj taşları, doğal taş türleridir ve sahip oldukları görüntüyü sürekli koruyabilmekte, bahçelerde yapılan düzenlemelerde, ilk günkü görüntüyü yıllarca koruyabilecektir.

Doğal Granit Küp Taşlar
Doğal Granit Küp Taşlar

Bahçe Doğal Peyzaj Taşları

Bahçe peyzaj düzenlemelerinin vazgeçilmez unsurları olan doğal taşlar, peyzaj uzmanlarının çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. Bahçede oluşturulmak istenen görüntü belirlendikten sonra taş modelleri seçimi yapılmaktadır. Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri Doğal taş türleri kullanıldığı için taş görüntüsü ile bitki görüntüsü daha uyumlu olabilmektedir.

Peyzaj düzenlemelerinde kullanılan doğal taşlar şunlardır;

Her doğal taşın kendisine özel rengi bulunmaktadır. Bahçe peyzajlarının büyük bir bölümünde, dere taşları kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise ıslandıklarında pırıl pırıl ve rengârenk görüntüler oluşturmalarıdır. Peyzaj düzenlemelerinin bölümlerine göre taş modelleri ayrı ayrı seçilebiliyor.

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri
Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri

Taşlarla Bahçe Düzenlemesi

Bahçelerin daha düzenli görünmesi için yapılan peyzaj çalışmalarında farklı modellerde taşlar kullanılmaktadır. Taşlarla bahçe düzenleme işlemlerinde, ekilen alanların etrafını çevirme, yürüme alanlarının belirlenmesi gibi işlemlerde farklı taşlar kullanılmaktadır. Peyzaj taş modelleri, kullanılacak yerin durumuna göre renk ve büyüklük olarak farklı olabilmektedir. Doğal taş modelleri, hem düzenleme işlemini kolaylaştıracak hem de daha iyi görüntü oluşturabilecektir. Taşların türleri ve modelleri, bahçenizi istediğiniz gibi organize etmenizi sağlayacaktır.

Peyzaj Taş Modelleri

Peyzaj düzenlemeleri, her ortam için düzenleme olarak tanımlanmaktadır. Daha çok dış alanlar için yapılan çalışmaları temsil etmektedir. Peyzaj düzenlemeleri, hem ekili alan düzenlemesi hem de taşlı alan düzenlemesidir. Bahçe, kaldırım, yürüme yolu, meydan gibi alanlarda kullanılan peyzaj taş modelleri, doğal taşlar ve özel üretim taşları olarak farklı gruplarda ele alınabilir.

Bahçe peyzajlarında, doğal taş modelleri daha çok tercih edilmektedir. Doğal taş modelleri, özel üretim taşlarına göre daha dayanıklıdır ve doğal görüntü oluşturmaktadır. Özel üretim peyzaj taş modellerinde, istenilen şekil ve renk vermek daha kolay olsa da dayanıklılığı doğal taşlara göre daha azdır. Yapılan çalışmalarda kullanılan taş türlerinin hava şartlarından etkilenmemesi ve her zaman canlılığını koruması istenir. Estetik görüntü oluşturabilmek için birçok bölümde doğal çakıl taşı modelleri kullanılmaktadır.

Andezit, Bazalt, Granit Şıklığı
Andezit, Bazalt, Granit Şıklığı

Doğal Taş Modelleri

Bina çevreleri ve bahçe peyzaj çalışmalarında, geleneksel, güçlü ve güvenilir algılar oluşturabilmek için doğal taş modelleri kullanılmaktadır. Peyzaj taşları üreticisi olan firmalar, doğadan topladıkları taşları, şekillerine ve ölçülerine göre gruplandırarak, kullanım alanlarına göre sunuyorlar. Doğal taş modelleri, bahçe düzenlemelerinde kullanıldığı gibi dış ve iç mekan duvar dekorasyonlarında da kullanılabilmektedir.

Bahçe peyzaj taşları olarak, küçük ölçülü, beyaz dolamit çakıl taşı türleri kullanılmaktadır. Bahçelerde süsleme amaçlı olarak, ağaç diplerine, ekili alan ve duvar diplerine yerleştirilmektedir. Bahçe peyzajlarında, bitki diplerine doğal taş modellerinin konulmasının amacı, güneşin toprağa direk temasını kesmek ve toprağın nemli kalmasını sağlamaktır.

Bahçe Dekoratif Taşları

Bahçelerinde istedikleri düzeni bir türlü sağlayamayanlar, peyzaj taşları modellerini kullanarak, istedikleri düzenlemeyi daha kolay yapabilecektir. Bahçe peyzajlarında kullanılan dekoratif taş modelleri, türlerine göre farklı şekillerde olabiliyor. Kullanılan taşların modelleri, ceviz, fındık, limon, patates, kavun olarak adlandırılabilmektedir. Bu isimlendirme taşların büyüklük ve sahip oldukları şekillere göre yapılmaktadır. Farklı şekil ve büyüklükte olması, peyzaj çalışmalarında, farklı bölümler için farklı taşların kullanılarak daha estetik görüntülerin oluşturulmasını sağlamaktadır.

Bahçenin Kullanışlı Hale Getirilmesi

Bahçe peyzaj işlerinde en çok tercih edilen peyzaj taş modellerinden birisi de çakıl taşlarıdır. Çakıl taşları farklı boylarda olduğu için kullanım alanlarını genişletmektedir. Bahçe düzenlemelerinde, çamurlu alanların, çamurundan kurtulmak için çakıl taşları kullanılmaktadır. Bahçe peyzaj işlerinde, çakıl taşları, ağaç dipleri, havuz içi, cam vazo içi, şelale düzenlemesi, toprak üzeri örtme gibi alanlarda doğal taş modeli olduğu için tercih edilmektedir. Her taş modelinin kendisine özel rengi vardır ve peyzaj işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.