fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Ne Demek

Granit Ne Demek
AÇIKLAMA

Günümüzde, birçok alanda granit taşı kullanılmaktadır. Granit ne demek? Sitemizi ziyaret edenler, aradıkları bilgileri bulabilecektir. Granit, tane görünüşlü olan, kristal yapılı minerallerden oluşan magmatik kaya türü olarak tanımlanmaktadır. Bulunduğu bölgeye göre farklı renk seçenekleri vardır ve bu kullanım alanlarını genişletmektedir. Granit çeşitleri, renklerine ve tane görünüm yapılarına göre ayrılmaktadır.

Granit ne demektir ve Çeşitleri nelerdir

Tesislerimizde işlediğimiz granit taşlarını, türlerine göre ayırıyor ve müşterilerimiz taleplerine göre özel işlemlerden geçiriyoruz.

Granit çeşitleri şunlardır;

Granit taşı çeşitleri, kullanım alanlarına göre ayrılmakta ve sahip oldukları desen ve renk seçenekleri ile en iyi dekoru oluşturmaktadır.

Granit Kullanım Alanları

Granit taşı, dünya genelinde en yaygın olarak bulan ve herkes tarafından bilen magmetik kayalardan birisidir. Gelişen teknolojiler sayesinde günlük hayatımızda birçok alanda kullanılmaya başlamıştır. Granit ne demek? Diyenler kullanım alanlarını göstererek tanıtmaya çalışıyoruz. Kullanım alanları, yer döşemeleri, mutfak tezgahları, merdiven basamakları, bordür, parke taşı, bina kaplamaları ve çok sayıda mutfak eşyası olarak sıralanabilecektir.

Isıyı Dayanımı

Granit ne demek? Kullanıldığı yerlerde kaç derece ısıya dayanabilir gibi birçok konuda bilgi paylaşımı yapıyoruz. Granit, magmatik bir kaya olduğu için lavların hızla soğumasıyla oluşmaktadır. Yapı özelliği gereği, 700 °C sıcaklığa kadar dayanım göstermektedir. Mutfak tezgahlarında ve çeşitli yerlerde tercih edilmesinin nedeni ısıya dayanıklı olmasıdır. Granit mermer tezgahı üzerine sıcak tencereler konulduğunda, taş yüzeyinde her hangi bir bozulma meydana gelmemektedir.

Mutfak Eşyası Yapımında Kullanımı

Granit taşı, sahip olduğun farklı renk ve desen seçenekleri, dayanıklılık özelliği ile mutfak eşyalarının yapımında da kullanılmaktadır. Yüksek ısıya dayanımı ve çizilmemesi, kullanım kolaylığı sağlıyor. Mutfak eşyalarının yanı sıra masa, sehpa gibi eşyalarda, heykel yapımlarında da kullanılabilmektedir. Mutfak eşyası üretimi yapan ünlü markalar birçok ürünlerinde granit kullanmakta ve değerli ürün olarak satışa çıkarmaktadır. Firmamız, granit taşı siparişlerini, firmaların taleplerine ve kullanım alanlarına göre değerlendirmekte, yapılacak işlemleri ona göre belirlemektedir. Birçok alanda kullanılan en değerli taşlardan birisidir.

Granit sert zemin elamanlarından biri ve çok sağlam bir yapıya sahip olduğundan kırılma ve çatlama kesinlikle yoktur. Granit Ne demektir sorusu günümüzde sıkça rastladığımız bir soru haline gelmiştir. wep üzerinden sitemizdeki granit çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyeniz için aşağıda vereceğimiz linkten ulaşa bilirsiniz.

Doğal Granit anlamak için resimdeki ince taneli gri ve siyah tanecikleri olan bir sert taş yapısını alan granitler günümüzde her alanda kullanılmaktadır.

Granit Ne Demek Çeşitleri Kullanım alanları

Granit Ne Demek kullanım alanları ve çeşitleri

  • Granit Tezgah
  • Granit peyzaj
  • Granit doğal taş bahçe elemanları.

Sitemizde granit sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederim. https://www.ergagranit.com.tr/granit/ bu adresimizde granit ve çeşitleri için hemen sitemizden detaylı bilgiye sahip ounuz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular Özel
Granit anlamı nedir?
Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen siyah taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir.
Doğal Granit Nedir?
Doğal granit nedir: Gri ve siyah taneli kuvars, feldspat başta olmak üzere çeşitli minerallerden oluşan volkanik doğal bir taştır.
Granit Sağlam'mı?
Granit'in sağlamlığı? Granit ise çok sert bir malzeme olduğu için mermere göre daha dayanıklı bir malzeme olduğundan daha uzun ömürlüdür.
Granit Solarmı?
Granit hiç bir şekilde rengini ve dokusunu kaybetmeyen sürekli aynı doğallığını koruyan solmayan taştır.
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.