fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bodrum Arnavut Kaldırım Taşı

Bodrum Arnavut Kaldırım Taşı
AÇIKLAMA

Arnavut kaldırım taşı granitten kırma yolu ile elde edilir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kaldırımlarda ve yollarda estetik bir görünüm verdiği gibi, sokaklarda da kullanılmaktadır. Kolayca kırılmayan ve aşırı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yağmurlara karşı önlen olarak kullanılabilen bu taş, rutubete karşı direnç sahibidir. Yaygın olarak kullanılan Bodrum Arnavut kaldırım taşı firmamız tarafından değişik renklerde üretilmektedir.

Bodrum Arnavut kaldırım taşı
Bodrum Arnavut kaldırım taşı

Bodrum Arnavut Kaldırım Taşı Özellikleri

Arnavut kaldırım taşı, yol kenarlarına irili ufaklı olarak döşenir. Arnavut kaldırım taşları, sel felaketlerine karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yağmur sularının akmasına ve yolunu bulmasına yardımcı bir etken olarak görev yapar. Suların ağaç köklerine daha rahat bir şekilde ulaşmasında etkendir. Bunun yanı sıra, rutubete karşı yapısı gereği yüksek dayanıklılık gösterir. Suya karşı dayanıklı yapıya sahip olması nedeniyle, aşırı yağış alan bölgelerde çok fazla tercih edilir.

Arnavut Kaldırım Taşı Çeşitleri

Nostaljik bir görünüm oluşturması nedeniyle dekoratif olarak kullanılan bu taşlardan, dizilerek farklı şekiller elde edilebilir. Gri, beyaz, sarı, siyah ve kırmızı temel renkleri olmak üzere farklı renk çeşitleri vardır. İstenilen desenlerin yapılabildiği bu taşlar, en çok turistik bölgelerde tercih edilir.

Arnavut Kaldırım Taşı Kullanım Alanları

Arnavut kaldırım taşları son zamanlarda popülerliğini tekrar kazanmıştır. Buna istinaden çeşitli alanlarda tercih edilir.

Bu alanların başlıcaları;

  • Kamu Alanları
  • Özel Alanlar
  • Otopark
  • Bahçe
  • Site Girişleri
  • Yürüyüş Yolları

Listelenen yerlerin yanı sıra, isteğe göre farklı alanlarda da tercih edilebilir.

Arnavut kaldırım taşı uygulama
Arnavut kaldırım taşı uygulama

Arnavut Kaldırım Taşı Uygulaması

Uygulaması kum yardımı ile yapılır. Bazı uygulamalar harç yardımı ile de yapılmaktadır. Akarsu ve nehirlerden toplanan bu taşlar yuvarlar bir yapıya sahiptir ve oldukça düzgün bir geometriye sahiptir. Taşların boyutları 2-10 inç arasında değişiklik gösterir. Uygulaması herhangi bir alet kullanılmadan el ile yapılır. tüm uygulamalar için sitemizde yayınladığımız https://www.ergagranit.com.tr/uygulamalarimiz/ linkinden faydalana bilirsiniz. erga granit madencilik şirkite ile tanışmak ve dürüst kadro işini titizlikle yapmakta ve tüm uygun fiyat grantisi altında firmamız ile iletişime geçe bilirsiniz. Tüm bazalt granit ürünleri için sitemizi takip ediniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.