fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Antalya Dolomit Taşı

Antalya Dolomit Taşı
AÇIKLAMA

Doğada kendiliğinden oluşan dolomit taşları, ana kayaç oluşturan bir mineraldir. Mineralog olan D. de Dolomier tarafından bu isim verilmiştir. Peyzaj ve birçok bahçe düzenlemesinde kullanılan dolomit taşlar farklı renklerle doğada bulunuyor. Biz Antalya dolomit taşı olarak sizler için bu eşsiz güzelliği dilediğiniz alana uygulamanız için dolomit taşı sunuyoruz.

Dolomit Taşı Renkleri

Dolomit taşı renkleri bulunduğu yere göre farklı boyutlarda ve renklerden oluşuyor. Birbirinden güzel renkleri ile farklı yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Renkleri;

  • Renksiz
  • Beyaz
  • Krem
  • Bej
  • Gri

Birçok renge sahip olan dolomit taşları ile farklı düzenlemeler yapmanız mümkündür. Kullanım alanı oldukça geniş olan taşlarımız, farklı ölçülerle alana güzellik katıyor.

Dolomit Taş Özellikleri Nelerdir?

Dolomit taşların doğal olmasının yanı sıra kristalleri dörtgen şeklindedir. Bir tabloyu anımsatan dolomit kristallerinin oluşturduğu kaya; mineral, karbonat, kalsiyum ve magnezyumdan oluşur. Dolomitlerin yapısı ve sertliği değişkendir. Bu nedenle kırılgan yapıya sahip dolomit taşları da vardır ve üzeri rahatlıkla çizilebilir. Yüksek ısıda yaşadığı değişimler erime değil çatlama şeklindedir.

Dolomit Taş Kullanım Alanları

Dolomit mineral taşı oldukça yoğun iyonize kalsiyuma sahiptir. İçerisinde bulunan mineral insan vücudunda bulunan hücre ve dokuların önemli bileşenine sahiptir. Kalp ve damar hastalıklarına, kan basıncına ve kan şekeri hastalıklarına iyi gelir. Bu nedenle kullanım alanı sanayide oldukça geniştir. Osteoporozda etkisi oldukça güçlüdür ve kanıtlanmıştır. Metalürji alanında da fiziki nitelikleri nedeniyle kullanılır. Bunun dışında cephe kaplamalarında, bahçe düzenlemelerinde, mimaride, iç ve dış dekorasyonda oldukça kullanılır. Dolomit taşını sizlere sunarken, kullanım alanlarının genişliği ve yararı sebebiyle Antalya dolomit taşı olarak hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.

Dolomit Taşı Nerelerde Olur?

Dolomit yataklarından çıkararak sizlere sunduğumuz Antalya dolomit taşı ürünlerimiz yaşam kalitenizi artıracak ve doğal yaşam alanı oluşturmanıza destek olacak. Genel anlamda dolomit taşı yatağı dünyada; ABD, Meksika, İtalya, Kanada, İspanya ve İsviçre gibi ülkelerdedir. Dolomit çeşitleri arasında; kobalt, taraspit, greinerit, teruelite bulunuyor. Dolomit taşı kullanmanız adına farklı renklerde taleplerinizi karşılıyoruz. Farklı boyutlarla dilediğiniz estetik görüntüyü verebilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizle iletişime geçiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.