fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Yerli Siyah Granit

Yerli Siyah Granit
AÇIKLAMA

Yerli Siyah Granit: Yeryüzünün vazgeçilmez yapı taşları olduğu düşünülen granit, jeotermal su oluşumunda büyük rol oynar. Granitler yer altı sularını ısıtır ve barındırdığı mineralleri suya karıştırarak, zengin bir karışım ortaya çıkarır. Granitler, ısı yalıtımında etkili rol oynar. Yapı malzemelerinde en çok tercih edilen temel taşlardan biridir. Doğal yerli siyah granit firmamız aracılığı ile temin edilebilir.

Granitin Temel Özellikleri

Granit dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Isı yalıtımı görevi görme özelliği taşır. Yapı maddeleri içerisinde en sert olan malzemedir. Dayanıklı yapısı sayesinde yıllarca zarar görmeden kullanılabilir. Darbelere ve ısıya karşı yüksek direnç sahibidir. Dayanıklı yapısının yanı sıra, görsel olarak da şık bir görünüm oluşturur. Sertliği sayesinde mutfak tezgahlarının vazgeçilmez malzemesi olmuştur. Basınca karşı dayanıklılığı ve asidik maddelere karşı direnci sayesinde, pek çok alanda güvenle kullanılabilir.

Yerli Siyah Granit

Siyah Granitin Avantajları

Siyah granit, siyah renkli olması özelliği ile her daim temiz ve parlak bir görünüm yansıtır. Siyah granit modelleri tercihe göre şekillenir. Gece siyahının şık görünümü sayesinde, kullanıldığı her alana şık ve göz alıcı bir detay sağlar. Kattığı lüks görsellik ile yaşam alanlarınıza değer katar. Granit sürekli bakım gerektirmeyen özel bir mineral yapıya sahiptir. Işığı yansıtarak parlak bir görseller ortaya çıkarır.

Siyah Granitin İç Yapısı

Granit, çeşitli minerallerin birleşerek oluşturduğu doğal magma kayasıdır.

Granitin yapısını oluşturan mineraller şu şekilde sıralanır;

  • Kuars
  • Feldispat
  • Mika

Bu mineraller sayesinde granit güçlü ve dayanıklı yapısına kavuşur. Genel olarak tanecikli yapısı göz ile gözlemlenebilir.

Yerli Siyah Granit

Siyah Granitin Kullanım Alanları

Siyah granitim estetik yapısı, pek çok alanda kullanabilme avantajı sağlar. Çözeltiye karşı dirençli özelliğe sahip olması bakımından mutfaklar gelir. Bunun yanı sıra; döşemelerde, duvar taşı olarak, bordür ve basamaklar gibi çeşitli alanlarda siyah granit tercih edilebilir.

Kolaylıkla cilalanabilme özelliği taşıyan siyah granit, cilalandıktan sonra cilayı uzun süre üzerinde taşır. Uzun süre boyunca parlaklığını kaybetmeme özelliği sayesinde, kullanıldığı her alana şık bir görünüm kazandırır. Banyo dekorasyonu ve mekanınızda çeşitli dekoratif düşüncelerde, siyah graniti kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.