fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Yerli Siyah Granit

Yerli Siyah Granit
AÇIKLAMA

Yerli Siyah Granit: Yeryüzünün vazgeçilmez yapı taşları olduğu düşünülen granit, jeotermal su oluşumunda büyük rol oynar. Granitler yer altı sularını ısıtır ve barındırdığı mineralleri suya karıştırarak, zengin bir karışım ortaya çıkarır. Granitler, ısı yalıtımında etkili rol oynar. Yapı malzemelerinde en çok tercih edilen temel taşlardan biridir. Doğal yerli siyah granit firmamız aracılığı ile temin edilebilir.

Granitin Temel Özellikleri

Granit dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Isı yalıtımı görevi görme özelliği taşır. Yapı maddeleri içerisinde en sert olan malzemedir. Dayanıklı yapısı sayesinde yıllarca zarar görmeden kullanılabilir. Darbelere ve ısıya karşı yüksek direnç sahibidir. Dayanıklı yapısının yanı sıra, görsel olarak da şık bir görünüm oluşturur. Sertliği sayesinde mutfak tezgahlarının vazgeçilmez malzemesi olmuştur. Basınca karşı dayanıklılığı ve asidik maddelere karşı direnci sayesinde, pek çok alanda güvenle kullanılabilir.

Yerli Siyah Granit

Siyah Granitin Avantajları

Siyah granit, siyah renkli olması özelliği ile her daim temiz ve parlak bir görünüm yansıtır. Siyah granit modelleri tercihe göre şekillenir. Gece siyahının şık görünümü sayesinde, kullanıldığı her alana şık ve göz alıcı bir detay sağlar. Kattığı lüks görsellik ile yaşam alanlarınıza değer katar. Granit sürekli bakım gerektirmeyen özel bir mineral yapıya sahiptir. Işığı yansıtarak parlak bir görseller ortaya çıkarır.

Siyah Granitin İç Yapısı

Granit, çeşitli minerallerin birleşerek oluşturduğu doğal magma kayasıdır.

Granitin yapısını oluşturan mineraller şu şekilde sıralanır;

  • Kuars
  • Feldispat
  • Mika

Bu mineraller sayesinde granit güçlü ve dayanıklı yapısına kavuşur. Genel olarak tanecikli yapısı göz ile gözlemlenebilir.

Yerli Siyah Granit

Siyah Granitin Kullanım Alanları

Siyah granitim estetik yapısı, pek çok alanda kullanabilme avantajı sağlar. Çözeltiye karşı dirençli özelliğe sahip olması bakımından mutfaklar gelir. Bunun yanı sıra; döşemelerde, duvar taşı olarak, bordür ve basamaklar gibi çeşitli alanlarda siyah granit tercih edilebilir.

Kolaylıkla cilalanabilme özelliği taşıyan siyah granit, cilalandıktan sonra cilayı uzun süre üzerinde taşır. Uzun süre boyunca parlaklığını kaybetmeme özelliği sayesinde, kullanıldığı her alana şık bir görünüm kazandırır. Banyo dekorasyonu ve mekanınızda çeşitli dekoratif düşüncelerde, siyah graniti kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.