fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Soğuk Havaya Dayanıklı Çiçekler Hangileridir?

Soğuk Havaya Dayanıklı Çiçekler Hangileridir?
AÇIKLAMA

Kış aylarında özellikle çiçek bakmak ve balkonlarını süslemek isteyen kişiler için soğuk havaya dayanıklı çiçekler en iyi alternatif çiçekler olarak görülebilir. Doğru çiçekler tercih edilerek iyi bir bakım sağlayarak tüm kış boyunca canlı çiçeklere bakmak mümkündür.

Soğuk Havalara En Uygun Çiçekler

Kar, kış ve soğuk demeden bahçe veya balkonda güzel çiçekler bakmak artık hayal değildir. Kimi zaman kış aylarında balkon ve bahçelerin rengarenk görüntüsü uzak bir anı gibi kalabiliyor. Ancak yetiştirme mevsimi ve bakımı kış mevsimine uygun olan çiçekler tercih etmek aslında her mevsimde güzel bir bahçe ve balkon elde edebilmek için hiçte hayal değil.

Orkide

Orkide tümüyle zarif çiçek türlerinden birisidir. Çok havasız ya da sıcak ortamlardan pek haz etmeyen orkide soğuğa da dayanıklı bir bitkidir. Kış mevsimi içerisinde orkideler havadar bir ortamda bulunmak ister. Her mevsim canlılığını koruyabilme özelliğini de bünyesinde barındıran orkideler, aşırı sıcağa maruz kaldıklarında canlılıklarını kaybedebilir.

Kardelen

Adından da anlaşılabileceği üzere kış mevsimi denildiğinde akla ilk gelen çiçeklerden birisi de ”Kardelen” çiçeğidir. Ocak’tan Mart ayının sonuna değin açabilen çiçek türlerinden birisi olan ve en verimli halini kış aylarında verebilen Kardelen, -20 derece soğuğa kadar dayanıklıdır.

Hercai Menekşe

Hiçbir zaman soğuğu seven çiçekler listesi düzenlendiğinde bu liste hercai menekşe olmadan tamamlanamaz. Kış bahçelerinin en hayat dolu unsurları arasında mavi mor ve pembe renkleriyle kışı unutturacak olan menekşeler, hem saksıda yetiştirmek hem de kış bahçelerine renk vermek amacı ile kullanılabilecek çiçek türlerinden birisidir.

Kışın renkli çiçekleri ile adeta bahçeleri ve saksıları rengarenk bir havaya büründüren hercai menekşe, kış bitkisi olmasından ötürü toprağı suya doymuş olarak bulunur. Toprağı özellikle geçirgen bir yapıda olmalıdır. Aksi halde toprağında gözle görülür bir şekilde çürüme gerçekleşebilir.

Soğuk Havaya Dayanıklı Çiçekler
Soğuk Havaya Dayanıklı Çiçekler

Sümbül

Sümbül, soğuk havaya dayanabilen alternatif çiçekler içerisinde yer alır. Genellikle beyaz ve pembe renkleri ile bahçeleri ve saksıları süsleyen sümbüller, kış aylarında da çiçek açabilme özelliklerinden dolayı devamlı tercih edilir çiçekler arasındadır. Doğrudan güneşe maruz bırakıldıklarında olan sümbüller yeterince ilgi gösterildiğinde soğuk havada çiçek açabilmektedir.

Yılbaşı Çiçeği

Soğuk havalara ve kış mevsimine uyum sağlayan diğer bir çiçek türü de yılbaşı çiçeğidir. Özellikle yılbaşı dönemlerinde tercih edilen ve bu dönemlerde oldukça kırmızı çiçekler veren bu tür, kokina ve kozalaklar ile birleştirilebilir.

Şimşir

Kar örtüsü altındaki görüntüsü ile çiçek besleyenleri büyüleyen diğer bir çiçekte şimşirdir. Sert ve son derece dirayetli olan yaprakları ile birlikte yer örtücü ve soğuğa dayanıklı bitkiler listesinde üst sıralarda yer alır.

Mavi Ladin

Soğuğa dayanıklı ağaçlar arasında yer alan mavi ladin, buz mavisi rengi ile birlikte adeta kışın rengini yansıtmaktadır. 2 ila 7 derece arasında ideal yetiştirme koşulları sağlandığında uzun süre dayanabilen mavi ladin karlı havalarda son derece de güzel bir görüntüye sahiptir.

Çuha Çiçeği

Kış mevsiminde bahçe içerisinde en çok tercih edilen çiçek türlerinden birisidir. Kış boyunca turuncu, sarı, pembe ve mor gibi renkleri ile kış mevsiminde yazı yaşatabilecek çuha çiçeği, soğuk havaları ve özellikle de nemli toprağı çok seven yapısı ile bilinir. Özel bir sulama isteği ve biçimi bulunmaz.

Kış Tatlısı

Kış aylarında kokulu çiçekler açabilen bir çalı türüdür. Kokusu ile birlikte kış bahçelerinde adeta bir bahar havası yaratmak isteyenlerin tercih edeceği kış tatlısı bitkisi, soğuğa oldukça dayanıklıdır. Ocak ayında çiçek açabilen bu bitkinin bakımı kolaydır özel bir bakım gerektirmez.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.