fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Samsun Granit Taşı

Samsun Granit Taşı
AÇIKLAMA

Samsun granit taşı üretiminden sürekli kendini geliştiren erga granit şirketi olarak samsun ve çevre ilçelere granit küp taş ve bazalt taşı tedarikini yapan kurumsal firma. Doğal taşlar inşaat sektörü için kritik önem taşıyan maddeler arasındadır. Bu maddeler içerisinde granit, bazalt, andezit gibi pek çok değerli taş bulunur.

Doğal Taş İşleme Süreci

Bu taşların çıkarılması ve işlenmesinde belirli bir süreç takip edilir. Bu süreç içinde ilk önce malzemeye ulaşım söz konusu olur. Nitelikli malzemeye ulaşmada farklı materyaller, araç gereçler ve yöntemler tercih konusu olur.

Maddeye ulaşıldığında doğal taşın mineral yapısı, genel dinamiği ve rezerv genişliği değerlendirilir. Bu şartlarda çıkarılan doğal taşlar uzman bir kadro elinde işlenerek birçok ürün haline gelir. Bu işlemler sırasında ürün ile hedeflenen temel fayda, ürünün hangi alanlarda kullanılabileceği ve ürünün pazar bayı değerlendirilir.

Samsun Granit parke taşı
Samsun Granit Taşı

Üretim ve Kontrol Prensibi

Üretim sonrasında tüm ürünlerde kontroller gerçekleştirilir. Böylelikle de müşterilere sorunlu ürün gönderilmemiş olur. Karadeniz Bölgesi genelinde etkili olan Erga Granit Sinop, samsun granit taşı üretiminde önemli merkezlerdendir.

Samsun Granit Taşı ve Genel Özellikleri

Erga Granit tam anlamıyla kaliteli ürün odaklı ve müşteri memnuniyeti merkezli bir işletmedir. Bu yapımız sayesinde de birçok üründe genel özellikler oluşturduk.

Bu özellikler arasında şunlar bulunur:

 • Türkiye’nin en doğal taşları ocaklarımızda modern yöntemlerle üretilerek kaliteli ürünler oluştururuz.
 • Tüm hizmet alanlarında profesyonel ekibimiz ve operasyonel yeteneğimizle hizmet sunarız.
 • Tüm ürünlerde uzun süreli kullanım garantisi veren dayanıklı ürünler üretiriz.
 • Tüm ürün üretimi sonrası kalite kontrolü yapılır ve eksiksiz hizmet sunulur.
 • Mimari ve dekorasyon ekibimiz profesyonel bir biçimde yapılarınızda ücretsiz keşif hizmeti sunar.

Bu özellikler ve hizmetler sayesinde Erga Granit sektörde önemli bir yerde bulunur. Bu konumunu da tamamladığı projeler ve işlerle göstermiştir.

Öne Çıkan Referanslarımız

Erga Granit olarak pek çok firma ile yoğun iletişim ve ortak çalışma yürütürüz. Bu çalışmalar sonucunda da bir referans ağı oluşmuş durumdadır.

Bu referanslar arasında şunlar bulunur:

 • Grup Ortakları,
 • Yüreğir Belediyesi,
 • Taşimpeks Madencilik,
 • Pekintaş,
 • Gebze Belediyesi,
 • Park Aden ortak iş yapılan ve ortak çalışma içinde olunan bazı kurum ve firmalardır.
 • Diğer tüm referanslar için referans sayfamızı linkten https://www.ergagranit.com.tr/referanslar/ baka bilirsiniz.
Samsun Granit küptaş
Samsun Granit Küp Taş

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.