fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Moloz Atma Bacasının Avantajları Nelerdir?

Moloz Atma Bacasının Avantajları Nelerdir?
AÇIKLAMA

Yenileme ve inşaat projeleri söz konusu olduğunda artık molozların tahliye sürecini hızlandırmak isteyenler, moloz atma bacasının avantajları konusunda çok daha ciddi araştırmalar yapıyorlar.

İlgili projelerin yapımları esnasında ortaya çıkan molozlar hem iş güvenliği hem de çevre düzeni ile alakalı ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Böylesi durumların kendini göstermemesi adına molozların mümkün olan en kısa sürede sorunsuz şekilde ilgili alandan taşınması gerekir. Bu aşamamada da devreye moloz atma bacaları giriyor.

Moloz Atma Bacası Nedir?

Şantiye ve inşaat alanlarında molozların birikmesi oldukça doğaldır. İş verimliliğin düşmemesi, çevreye gürültü ya da hava kirliliği yansıtmamak adına ise çıkan molozların düzenli olarak ilgili yerden taşınması gerekir. İlgili çalışmalar geçmiş dönemlerde ağırlıklı olarak insan gücü ile yapılması sonrasında çeşitli sorunların ortaya çıktığı görülebiliyor.

Moloz atma bacası kullanımı ile beraber yaşanabilecek olumsuz durumların önüne en iyi şekilde geçilmesi sağlanır. Moloz atma bacası, çeşitli materyallerden ortaya çıkmış olan molozların yüksek katlardan aşağıya en güvenli ve hızlı şekilde taşınması için tercih edilirler.

Moloz Atma Bacası Neden Kullanılır?

İnşaat alanında gerçekleştirilen projelerde moloz atma bacası kullanımı artık son derece önemli konular arasındaki yerini almış durumda. Ortaya çıkacak olan molozların güvenli olarak bulunduğu yerden taşınması, taşıma işlemleri sırasında insanların ve çevrenin zarar görmemesi, taşımanın hızlıca gerçekleştirilmesi, doğru moloz atma bacasının seçilerek kullanılması sonrasında mümkün hale gelmiş olur.

Moloz Atma Bacası Kullanmanın Genel Avantajları

İlk olarak moloz atma bacalarının kullanılmaya başlandığı zamanlarda moloz atma bacalarının avantajları konusunda net olarak bilgi sahibi olunmuyordu. İlerleyen zaman ile beraber ise aşağıdaki avantajların ortaya çıkmasıyla beraber moloz atma bacaları konusunda gerekli olan adımlar atılmaya başlanmış durumda.

  • Hızlı ve kolay kurulum
  • Para, zaman ve personel tasarrufu
  • Temiz ve güvenli atık tahliyesi
  • Farklı yapılara taşınarak defalarca kullanım
  • Bütün yapılarda yükseklikten bağımsız şekilde her kat aralığında kullanım
  • Tüm iklim koşullarında kullanılabilme
  • İstenilen tüm yüksekliklerden moloz atma ve tahliye işlemlerini gerçekleştirme
  • UV dayanımlı darbe dayanımı yüksek malzemeden üretildiği için uzun süre kullanım

Mevcuttaki özelliklerine her geçen gün yenilerinin eklenmesi ile beraber moloz atma bacaları artık inşaat kaynaklı çalışmaların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Moloz Atma Bacasının Avantajları Nelerdir?
Moloz Atma Bacasının Avantajları Nelerdir?

Moloz Atma Bacası Modelleri

Çöp kanalları yani moloz şutu olarak adlandırılan modeller, inşaatların döküntülerinin gerek toplam alanına gerekse direkt olarak konteynerlere sorunsuzca aktarılmasını sağlar. Lineer polietilen malzemeden üretilen modeller kolay aşınmadığı için farklı binalarda tekrar tekrar sorunsuzca kullanılabilir.

Koruge moloz kule ise PVC, demir, çelik ya da yüksek yoğunluğa sahip olan polietilen malzemelerden üretilir. Esnek yapıya sahip olmasından dolayı da farklı kullanımlar için son derece uygun yapıya sahiptir.

Çelik moloz kule ise şantiye içerisinde bulunan molozların tahliye noktasında belirlenmiş alana çok daha verimli şekilde taşınabilmesine yardımcı olur. Özel döküm hattına sahip olmasından dolayı molozların araca yüklenmesi daha kolay olur. ,

Moloz Atma Bacası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Artan talep ve moloz atma bacasının avantajları hakkında elde edilen bilgiler ışığında artık farklı markalar tarafından moloz atma bacası modelleri üretilmeye başlamış durumda. Seçeneklerin böylesine artması sonrasında ise mutlaka atın alım öncesinde gerekli detayların üzerinde durmak gerekiyor.

Kaliteli malzemeden üretilen ve uzun süreli kullanıma uygun modeller arasından seçim yapmak bu aşamada oldukça önemli. Modeller hakkında doğru bilgilendirmeleri alarak seçim sürecinde sorun yaşamak istemeyenler ise bu aşamada mutlaka alanında uzman isimler ile iletişime geçmelidir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.