fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Kozak Taşı Ürünleri ve Fiyatları Kozak Graniti

Kozak Taşı Ürünleri ve Fiyatları Kozak Graniti
AÇIKLAMA

Kozak Taşı Ürünleri

Volkanik kaya kütleleri volkanik hareket ve patlamalar ile oluşur. Doğal taşların kullanımı geçmişten bugüne kadar vardır. Özellikle Kozak Taşı Ürünleri Granit taşı çok bulunması itibari ile pek çok sektör ve alanda bulunur ve insanın yaşam alanlarına katkı sağlar.

Kozak Taşı Ürünleri – Granit Taşı Nedir?

Volkanik hareketler ile oluşan doğan taşlardan biri olan bazalt taşı, çoğunluk ile siyah renkli olur ve yapısı itibari ile çok sert bir kayaçtır. Sert ve dayanıklı bir taş olduğu için geçmişten beri kaldırım taşı, yapı taşı ya da köprü malzemesi olarak kullanılır. Şimdilerde ise kullanımı daha artar. Yeni kullanım alanları olarak demir yolu balast malzemesi ve asfalt agregası gibi alt yapıda kullanımına örnek verilebilir.

Kozak Taşı Ürünleri Granit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Başlıca ve en önemli özelliklerinden birisi çok sert bir kayaç olması denilebilir.

  • Dayanıklı
  • Doğa koşullarına dayanıklı
  • Kısa zamanda aşınmaz.

Çok sert bir maden olmasından dolayı inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok sektörün de vazgeçilmez yapı elemanı durumundadır. Yüksek sıcaklıklarda eritilen bazalt taşı yünü olarak da kullanıldığı bilinir. Ülkemizde de rezerv durumu çok yüksektir. Birçok ilde üretilen ve çıkartılan bazalt taşı, binlerce kilometrekarelik yerleri örtünmesinde de kullanılıyor.

Kozak Taşı Ürünleri Granit Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Sert ve dayanıklı olmasının yanı sıra çok üretilmesi sebebi ile başta yapı ve inşaat sektörünün gözdesi durumundadır. Maden kömürünün damıtılması ile zift elde edilir ve ziftin içine taş konularak asfaltlama yapılır. Bu şekilde bazalt taşı, asfalt yapımında da kullanılmış oluyor. Asfalt dışında köprü, merdiven, basamak ve betonda kullanıldığı gibi yalıtım sektöründe de kullanılır. Granit taşı, son yıllarda pek çok et lokantasında da yer veriliyor. Et lokantalarına servis tabağı olarak kullanılan bazalt taşı ile kişi, yemeğini yerken bile yemeğin sıcak kalmasını sağlıyor.

Kozak Taşı Ürünleri Granit t Taşı Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Bazalt fiyatları kalınlıkları ve istenen ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Bazalt taşları; renk, doku ve sertlik açısından plak taşı, küp taş, bordür taşı ve oluk taşı olarak çeşitliliğe sahiptir ve bu çeşitliliğe göre hepsinin fiyatları farklı olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.