fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Kaldırım Taşı, Kaldırım taşı Ürünleri Parke Taşları

Kaldırım Taşı, Kaldırım taşı Ürünleri Parke Taşları
AÇIKLAMA

Doğal Kaldırım taşları hayatımızın odak noktasında bulunan, kullanımı oldukça sık olan yer döşemeleridir. Sokaklarda uygulanan kaldırım taşı döşemelerinin en büyük özelliği, üzerindeki yükü taşıyabilmesi, kolay yıpranmayan yapıya sahip olmasıdır. Bir kaldırım yapıldıktan sonra uzunca süre insanlara hizmet etmekte ve onların üzerindeki ağırlığını kaldırmaktadır. Farklı malzemelerden elde edilen kaldırım taşları mevcuttur. Her birinin işleme alanı farklı olarak değerlendirilebilir.

kaldırım taşı

Granit Kaldırım Taşları

Granit Kaldırım taşı seçenek çeşitleriyle birinci sırada yer alır. Kaldırım taşı seçimi yapılırken ilk olarak granit taşı üzerine fikirler üretilir. Kalitesi, yıllarca eskimemesi, dayanıklı yapısı ve granitin gri rengi, seçilmesinde büyük pay taşır. Sadece yol kenarlarındaki kaldırımlarda değil, kapalı alan yol düzenlemelerinde parklarda ve bahçelerde de tercih edilerek gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

En sık tercih edilen kaldırım taşı granitin model çeşitleri:

  • Granit plaklar
  • Granit küp taşlar
  • Granit bordürler
  • Yağmur olukları

Her alanda kullanımı mümkün olan granit, düz plaklar şeklinde pürüzsüz bir yapıya sahip olarak üretilebilir, bunun yanında küçük parke döşemeleri için küp taşlar olarak da üretilmektedir. Yağmur olukları, kaldırım kenarlarının vazgeçilmezidir. Bu nedenle granit kaldırımın devamı olarak yağmur oluğu da kullanılmaktadır. Bordürler, döşenen küp taşların aralarında renk farklılığı yaratmak ve desen oluşturmak için sıkta tercih edilen bir diğer ürün kategorisinde bulunur.

Bazalt Kaldırım Taşı

Koyu rengiyle hemen diğer kaldırım taşlarından ayrılan bazalt taş, rengi ve dokusuyla, özellikle işleme yapılacak alanlarda harikalar yaratılmasını sağlar. Farklı desenler ve dokular bahçelerde bir arada kullanılmak istendiğinde, yol kenarındaki kaldırımlarda kullanılmak istendiğinde ilk yapılan bazalt taşı siparişi vermektir. Rengi koyu olan bazalt taşı, diğerlerinin arasında hemen fark edilebilir yapıdadır.

Granit kaldırım taşı üretimi

Küçük ve ince işleme için de üretimi sağlanan bazalt taşı, genellikle granit kaldırım taşlarıyla birlikte iki renklilik yaratmak için tercih edilmektedir. Düzenlemeler ve farklılaştırmalar sonucunda, dilenen boyutlarda ve şekillerde bazalt taşı üretimi de mümkün olmaktadır. Günümüzde, güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmalardan bazalt taşı sipariş ederek, parkların ve bahçelerin yollarının düzenlenmesi sağlanır.

Andezit Kaldırım Taşı

Andezit taşı Pembemsi renge sahip olan andezit taşı, üretilirken farklı boyutlar tercih edilebilmektedir. Bunun nedeni kullanılacak alanların farklılaşmasından kaynaklanır. Küçük boyutlarda üretilen andezit taşlarının yanı sıra büyük plak olarak üretilen ve yer döşemesinde kaldırım olarak işlev gören andezit taşları da mevcuttur. Andezit taşları dilenirse farklı kaldırım taşlarıyla eşleştirilerek kullanılabilir.

Günümüzde andezit taşı, kaldırım taşı olarak genellikle kenarlarda, çizgi halinde tercih edilir. Bu hem dikkati çekmek hem de sınırı belirlemek için iyi bir yöntemdir. Ayrıca bahçelerinizde kullanabileceğiniz bordürlere de sahip olan andezit taşı, kaldırımlarda büyük plaklar şeklinde işlenebilir halde de üretilmektedir.

Diyabaz Kaldırım Taşı

Diyabaz Kaldırımlarda kullanılan ve parlaklığı olan taşlar arasındaki diyabaz, farklı çeşitleriyle üretilebilmektedir. Genellikle sokaklarda, meydanlarda uygulanarak en iyi görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Diyabaz taşı içerisinde farklı malzemeleri de bulundurur ve bu yüzden oldukça güvenilir bir kaldırım taşı seçeneğidir. Diyabaz ürünleri tercih edilirken renginden dolayı da seçilebilmektedir. Rengi yeşilimsi olan diyabaz taşları genellikle granit ve bazalt taşına yakın olan yapısıyla da tanınmaktadır.

Diyabaz taşı ayrıca süs havuzlarında yer karosu olarak da kullanılmakta ve etkili sonuçlar vermektedir. Parlak yüzeyi suyla birleştiğinde, hem görsel açıdan zevk veren hem de uzun yıllar kullanım sağlayan sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Rengi ve dokusu kullanımının tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Zemin kaplarken, duvar kaplarken, peyzajda ve yürüyüş yollarında da kullanımı oldukça yaygındır.

Granit taşı üretimi

İşletmemiz, kaldırım taşları konusunda geniş ve detaylı hizmetler sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyen şirketimiz, dilediğiniz boyutlarda granit kaldırım taşı, bazalt kaldırım taşı, andezit kaldırım taşı ve diyabaz kaldırım taşı üretimi sağlar. İşletmelerinizin önü, parklar ve bahçelerde harika görüntü sağlayan ürünlerimiz, yüksek kalitede üretilerek sizlere sunulmaktadır.

Ürünlerimizin darbe almaması için özel tekniklerle gönderimi sağlanmaktadır. İster küçük bir ölçekte ister büyük bir ölçekte sipariş verin, kaldırım taşlarınızı en iyi şekilde sizlere ulaştırmak bizlerin görevidir. Üretimini, kesimini ve işlenmesini sağladığımız şirketimizde, müşteri memnuniyeti her zaman birincil önceliğimiz olmuştur. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizi uygun fiyatlarda müşterilerimizle buluşturuyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.