fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Kaldırım Taşı, Kaldırım taşı Ürünleri Parke Taşları

Kaldırım Taşı, Kaldırım taşı Ürünleri Parke Taşları
AÇIKLAMA

Doğal Kaldırım taşları hayatımızın odak noktasında bulunan, kullanımı oldukça sık olan yer döşemeleridir. Sokaklarda uygulanan kaldırım taşı döşemelerinin en büyük özelliği, üzerindeki yükü taşıyabilmesi, kolay yıpranmayan yapıya sahip olmasıdır. Bir kaldırım yapıldıktan sonra uzunca süre insanlara hizmet etmekte ve onların üzerindeki ağırlığını kaldırmaktadır. Farklı malzemelerden elde edilen kaldırım taşları mevcuttur. Her birinin işleme alanı farklı olarak değerlendirilebilir.

kaldırım taşı

Granit Kaldırım Taşları

Granit Kaldırım taşı seçenek çeşitleriyle birinci sırada yer alır. Kaldırım taşı seçimi yapılırken ilk olarak granit taşı üzerine fikirler üretilir. Kalitesi, yıllarca eskimemesi, dayanıklı yapısı ve granitin gri rengi, seçilmesinde büyük pay taşır. Sadece yol kenarlarındaki kaldırımlarda değil, kapalı alan yol düzenlemelerinde parklarda ve bahçelerde de tercih edilerek gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

En sık tercih edilen kaldırım taşı granitin model çeşitleri:

  • Granit plaklar
  • Granit küp taşlar
  • Granit bordürler
  • Yağmur olukları

Her alanda kullanımı mümkün olan granit, düz plaklar şeklinde pürüzsüz bir yapıya sahip olarak üretilebilir, bunun yanında küçük parke döşemeleri için küp taşlar olarak da üretilmektedir. Yağmur olukları, kaldırım kenarlarının vazgeçilmezidir. Bu nedenle granit kaldırımın devamı olarak yağmur oluğu da kullanılmaktadır. Bordürler, döşenen küp taşların aralarında renk farklılığı yaratmak ve desen oluşturmak için sıkta tercih edilen bir diğer ürün kategorisinde bulunur.

Bazalt Kaldırım Taşı

Koyu rengiyle hemen diğer kaldırım taşlarından ayrılan bazalt taş, rengi ve dokusuyla, özellikle işleme yapılacak alanlarda harikalar yaratılmasını sağlar. Farklı desenler ve dokular bahçelerde bir arada kullanılmak istendiğinde, yol kenarındaki kaldırımlarda kullanılmak istendiğinde ilk yapılan bazalt taşı siparişi vermektir. Rengi koyu olan bazalt taşı, diğerlerinin arasında hemen fark edilebilir yapıdadır.

Granit kaldırım taşı üretimi

Küçük ve ince işleme için de üretimi sağlanan bazalt taşı, genellikle granit kaldırım taşlarıyla birlikte iki renklilik yaratmak için tercih edilmektedir. Düzenlemeler ve farklılaştırmalar sonucunda, dilenen boyutlarda ve şekillerde bazalt taşı üretimi de mümkün olmaktadır. Günümüzde, güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmalardan bazalt taşı sipariş ederek, parkların ve bahçelerin yollarının düzenlenmesi sağlanır.

Andezit Kaldırım Taşı

Andezit taşı Pembemsi renge sahip olan andezit taşı, üretilirken farklı boyutlar tercih edilebilmektedir. Bunun nedeni kullanılacak alanların farklılaşmasından kaynaklanır. Küçük boyutlarda üretilen andezit taşlarının yanı sıra büyük plak olarak üretilen ve yer döşemesinde kaldırım olarak işlev gören andezit taşları da mevcuttur. Andezit taşları dilenirse farklı kaldırım taşlarıyla eşleştirilerek kullanılabilir.

Günümüzde andezit taşı, kaldırım taşı olarak genellikle kenarlarda, çizgi halinde tercih edilir. Bu hem dikkati çekmek hem de sınırı belirlemek için iyi bir yöntemdir. Ayrıca bahçelerinizde kullanabileceğiniz bordürlere de sahip olan andezit taşı, kaldırımlarda büyük plaklar şeklinde işlenebilir halde de üretilmektedir.

Diyabaz Kaldırım Taşı

Diyabaz Kaldırımlarda kullanılan ve parlaklığı olan taşlar arasındaki diyabaz, farklı çeşitleriyle üretilebilmektedir. Genellikle sokaklarda, meydanlarda uygulanarak en iyi görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Diyabaz taşı içerisinde farklı malzemeleri de bulundurur ve bu yüzden oldukça güvenilir bir kaldırım taşı seçeneğidir. Diyabaz ürünleri tercih edilirken renginden dolayı da seçilebilmektedir. Rengi yeşilimsi olan diyabaz taşları genellikle granit ve bazalt taşına yakın olan yapısıyla da tanınmaktadır.

Diyabaz taşı ayrıca süs havuzlarında yer karosu olarak da kullanılmakta ve etkili sonuçlar vermektedir. Parlak yüzeyi suyla birleştiğinde, hem görsel açıdan zevk veren hem de uzun yıllar kullanım sağlayan sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Rengi ve dokusu kullanımının tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Zemin kaplarken, duvar kaplarken, peyzajda ve yürüyüş yollarında da kullanımı oldukça yaygındır.

Granit taşı üretimi

İşletmemiz, kaldırım taşları konusunda geniş ve detaylı hizmetler sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyen şirketimiz, dilediğiniz boyutlarda granit kaldırım taşı, bazalt kaldırım taşı, andezit kaldırım taşı ve diyabaz kaldırım taşı üretimi sağlar. İşletmelerinizin önü, parklar ve bahçelerde harika görüntü sağlayan ürünlerimiz, yüksek kalitede üretilerek sizlere sunulmaktadır.

Ürünlerimizin darbe almaması için özel tekniklerle gönderimi sağlanmaktadır. İster küçük bir ölçekte ister büyük bir ölçekte sipariş verin, kaldırım taşlarınızı en iyi şekilde sizlere ulaştırmak bizlerin görevidir. Üretimini, kesimini ve işlenmesini sağladığımız şirketimizde, müşteri memnuniyeti her zaman birincil önceliğimiz olmuştur. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizi uygun fiyatlarda müşterilerimizle buluşturuyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.