fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Gri Granit

Gri Granit
AÇIKLAMA

Gri Granit: Doğada bulunan magmatik kaya oluşumları arasında yer alan granit taşları, birçok alanda kullanılmaktadır. Mimari çalışmaların büyük bir bölümünde granit taş çeşitleri kullanılmakta ve firmamız, sipariş üzerine farklı ölçülerde üretimler yapmaktadır. Gri granite taş çeşitleri, Roma döneminden itibaren dayanıklı taş olarak kullanılmaktadır. Granit taşlar günümüzde, iç ve dış mekan uygulamalarında kullanılmakta ve firmamız tüm kullanım alanlarına üretim yapmaktadır.

Granit Renkleri

Gri Granit Taşı
Gri Granite Taşı

Doğada, granit taşının her rengi bulunmaktadır. Doğal renkler olarak bilinen granit taş renkleri, gri, siyah, mavi, yeşil, kahverengi, pembe, sarı, mor gibi renklerden oluşmaktadır. Gri granit taş çeşitlerini daha çok mutfak tezgahı ya da zemin kaplama ürünleri olarak kullanıyoruz. Merdivenlerde, asansörlerde kullanılan granit taşların genel olarak gri renkte olduğu görülmektedir.

Granit Kullanım Alanları

Gri Granit Taşı
Gri Granit Taşı

Firmamız, müşteri taleplerine göre granit taş işleme işlemlerini gerçekleştiriyor. Granit taşların kullanım alanları, iç mekanlar ve dış mekanlar olarak ayrılmaktadır.

İç mekanlardaki kullanım alanları şunlardır;

 • Mutfak tezgahları,
 • Duvar kaplamaları,
 • Zemin döşemesi,
 • Masa ve sehpalar,
 • Asansör, şömine ve bankolar,
 • Merdiven basamakları,
 • Dış mekanlarda kullanıldığı yerler ise şunlardır.
 • Dış cephe kaplaması,
 • Kaldırım taşları,
 • Yer döşemeleri,
 • Havuz ve çeşmeler,
 • Yüzme havuzu kaplamaları,
 • Heykeller,
 • Bahçe düzenlemeleri,

Firmamız, tüm kullanım alanları için ürün tedariki yapmaktadır. Granit taşların kullanım yerlerine göre ölçülendirme ve yüzey temizleme yaparak, amacına uygun kullanılmasını sağlamaktadır.

Dayanıklı Malzeme

Bergama Granit Küp Taş
Bergama Granit Küp Taş

Gri granit taş çeşitleri, doğal renkleri ile çoğu zaman çevre düzenlemelerinde kullanılmaktadır. Magmatik yapısından dolayı oldukça serttir ve her türlü aşınmalara karşı aşırı dayanıklılık göstermektedir. Hava şartlarından etkilenmediği için tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gri renk tercihi, yer döşemelerinde, kaldırım taşlarında tercih edilmektedir. Dış darbelere karşı dayanıklı olduğu için kırılma görülmeyecektir.

Isıya Dayanıklıdır

Granit taşı yapısı itibariyle yüksek ısıya dayanıklıdır. 700 derece sıcaklığa kadar dayanıklılık gösterdiği için mutfak tezgahlarında ve çeşitli mutfak gereçlerinde granit kullanılmaktadır. Müşterilerimize hazırladığımız granit mutfak tezgahları, yüksek ısıdaki tencere türü ürünlerin üzerine konulmasından dolayı etkilenmeyecek, üzerinde iz ve kirlenme görülmeyecektir. Isıya dayanıklı olduğu için tencerelerin ulaşabileceği ısılar taş üzerinde etki oluşturmayacaktır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.