fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Zeytin Taşı, Zeytin Baskı Taşı

Granit Zeytin Taşı, Zeytin Baskı Taşı
AÇIKLAMA

Granit zeytin taşı genellikle Ege ve Marmara bölgelerinde kullanılıyor. Ege ve Marmara bölgelerinde zeytincilik yapan bireylerin zeytin kuyularını örtmesi için kullanılan bu taşlar oldukça fonksiyonel de dayanıklı olarak kabul ediliyor. Üstelik oldukça hoş görüntüsüyle pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarabiliyor.

Granit Zeytin Taşı Özellikleri

Granit zeytin taşları genellikle açık renklidir. Beyaz, beyaza yakın gri gibi farklı renklerde olabiliyor. Bu taşların içerisinde etken ana madde ise potasyum feldspattır. Çok sert ve dayanıklı bir taş olarak bilinir. Dayanıklı ve sert taş olduğu için zeytin hasadında pek çok birey tarafından kullanılabilir.

Granit zeytin taşının diğer bir özelliği de aşınmaya karşı dirençli olmasıdır. Bununla beraber granit zeytin taşının rengi uzun yıllar aynı kalabiliyor. Bu güzel rengi daha da güzelleştirmek isteyenler cila sürerek taşı daha parlak gösterebiliyor.

Granit zeytin taşları doğal ve hoş bir görünüme sahip olduğu için kullanılan mekanın estetik görüntüsünü destekliyor. Bu özelliğinden ötürü çok seviliyor.

Zeytin Baskı Taşı Özellikleri

Günümüzde Anadolu’da taş baskı zeytin yağı severek tüketilen besin grubundandır. Ancak taş baskı zeytin yağına ulaşabilmek için Zeytin baskı taşı kullanılmalıdır. Lezzetli zeytin yağı oluşturmaya olanak sağlayan zeytin baskı taşları zeytinin ezilmesini ve yağının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Zeytin baskı Taşları yağı oluşturmaya olanak sağlayan zeytin baskı taşlarının yüzeyi oldukça pürüzsüzdür. Pürüzsüz yüzeye sahip olduğu için zeytinin her yüzeyini kolayca ezebilir. Üstelik çok eski zamanlardan beri kullanılan bu taşlar sıcak ve soğuk hava değişimine karşı oldukça dirençlidir. Sıcak ve soğuk hava değişimine karşı dirençli olduğu için bu taşlar hiçbir şekilde çatlama yapmaz. Bu da yoğun kullanım ömrü için önemli bir avantajdır.

Zeytin taşları genelde İzmir, Bergama ilçesinde kozak yaylasında çıkarılan bir kaya taşıdır. Granitlerle ilgili şu ilgili sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz. Bergama Granit ve bergma gri granitlerin kullanım alanlarına dikkatinizi çekebilir.

Granit Zeytin Taşları Ve Zeytin Baskı Taşları

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.