fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Nedir

Granit Nedir
AÇIKLAMA

Granit nedir sorusu günümüzde yaygın bir şekilde sorulmaktadır. Granit genel olarak feldispat, kuvars, amfiboller ve mikaş gibi minerallerin meydan gelmesiyle oluşmuş bir taştır. Doğal bir özelliğe sahip olan bu taş genel olarak yer altında magmanın soğumasının etkisiyle oluşmuştur.

Granit taşlar birçok farklı renk tonu ve yapısına sahip olabilmektedir. Bu renklerin ortaya çıkmasında etken rol oynayan birçok faktör vardır. Ancak temel olarak ek minerallerin fazlalığı ve farklı nitelikteki formasyonları, granit taşların üzerindeki doku ve renklerin oluşmasında etken olan unsurlardır.

Granit taşların sahip olduğu renkler genel anlamda pembe ve tonları veya beyaz ve gri renkler olabilmektedir. Granit taş içerisinde albit ve kuvars mineral oranlarının fazla olması çoğunlukla beyaz ve gri renkleri meydana getirir. Bunun yanı sıra eğer feldispat ve potasyum oranları fazlaysa renk bakımından pembe ve tonlarında bir yapı ortaya çıkar.

Granit Taş Kullanım Alanları

Granit taş günümüzde en çok fayda sağlanan ve sıklıkla birçok alanda kullanımı bulunan taş türlerinden biridir. Bu taşlar kullanıldıkları alanlara estetik açıdan çok iyi bir görünüm kazandırmaktadır. İç ve dış mekanlara bağlı olarak kullanımları bir farklılık gösterebilmektedir.

  • Dış mekân yer döşemeleri ve cephe kaplamalarında,
  • Dış mekân bordür ve kaldırım taşlarında,
  • Dış mekân heykeller, çeşmeler ve çeşitli türden havuz alanlarında,
  • Dış mekân peyzaj bölümlerinde,
  • İç mekân zemin döşemesi ve şömine bölümlerinde,
  • İç mekân masa ve çeşitli dekorasyon eşyalarında,
  • İç mekân merdiven ve duvar kaplaması işlemlerinde,

Granit taşlar genel olarak iç ve dış alanlar olmak üzere bu yönde bir kullanım yapısına sahiptirler. Bunların uygulanması sürecinde mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Firmamız bu konuda oldukça başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Granit Taş Uygulama Hizmetleri

Bizler çeşitli alanlara uyumlu olarak granit taş uygulamaları konusunda tüm müşterilerimize profesyonel hizmetler sunmaktayız. Firmamız bünyesinde oldukça kaliteli ürünler kullanmakta ve bunların ilgili ortama hassasiyetler uygulamasını yapmaktayız. Firmamız profesyonel ekibimizden granit taş uygulamaları ve dekorasyon çalışmaları konusunda her zaman iyi bir destek alabilirsiniz.

Granit Nerede Kullanılır?
granit nedir?

Uygun Fiyatlı Çalışmalar

Firmamız bünyesinde granit taş uygulamaları oldukça uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bütçenize uyumlu olarak en kaliteli malzemeleri bizlerden temin etme şansını daima bulabilirsiniz. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz ve taleplerinizi iletmeniz yeterli olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.