fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Nedir

Granit Nedir
AÇIKLAMA

Granit nedir sorusu günümüzde yaygın bir şekilde sorulmaktadır. Granit genel olarak feldispat, kuvars, amfiboller ve mikaş gibi minerallerin meydan gelmesiyle oluşmuş bir taştır. Doğal bir özelliğe sahip olan bu taş genel olarak yer altında magmanın soğumasının etkisiyle oluşmuştur.

Granit taşlar birçok farklı renk tonu ve yapısına sahip olabilmektedir. Bu renklerin ortaya çıkmasında etken rol oynayan birçok faktör vardır. Ancak temel olarak ek minerallerin fazlalığı ve farklı nitelikteki formasyonları, granit taşların üzerindeki doku ve renklerin oluşmasında etken olan unsurlardır.

Granit taşların sahip olduğu renkler genel anlamda pembe ve tonları veya beyaz ve gri renkler olabilmektedir. Granit taş içerisinde albit ve kuvars mineral oranlarının fazla olması çoğunlukla beyaz ve gri renkleri meydana getirir. Bunun yanı sıra eğer feldispat ve potasyum oranları fazlaysa renk bakımından pembe ve tonlarında bir yapı ortaya çıkar.

Granit Taş Kullanım Alanları

Granit taş günümüzde en çok fayda sağlanan ve sıklıkla birçok alanda kullanımı bulunan taş türlerinden biridir. Bu taşlar kullanıldıkları alanlara estetik açıdan çok iyi bir görünüm kazandırmaktadır. İç ve dış mekanlara bağlı olarak kullanımları bir farklılık gösterebilmektedir.

  • Dış mekân yer döşemeleri ve cephe kaplamalarında,
  • Dış mekân bordür ve kaldırım taşlarında,
  • Dış mekân heykeller, çeşmeler ve çeşitli türden havuz alanlarında,
  • Dış mekân peyzaj bölümlerinde,
  • İç mekân zemin döşemesi ve şömine bölümlerinde,
  • İç mekân masa ve çeşitli dekorasyon eşyalarında,
  • İç mekân merdiven ve duvar kaplaması işlemlerinde,

Granit taşlar genel olarak iç ve dış alanlar olmak üzere bu yönde bir kullanım yapısına sahiptirler. Bunların uygulanması sürecinde mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Firmamız bu konuda oldukça başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Granit Taş Uygulama Hizmetleri

Bizler çeşitli alanlara uyumlu olarak granit taş uygulamaları konusunda tüm müşterilerimize profesyonel hizmetler sunmaktayız. Firmamız bünyesinde oldukça kaliteli ürünler kullanmakta ve bunların ilgili ortama hassasiyetler uygulamasını yapmaktayız. Firmamız profesyonel ekibimizden granit taş uygulamaları ve dekorasyon çalışmaları konusunda her zaman iyi bir destek alabilirsiniz.

Granit Nerede Kullanılır?
granit nedir?

Uygun Fiyatlı Çalışmalar

Firmamız bünyesinde granit taş uygulamaları oldukça uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bütçenize uyumlu olarak en kaliteli malzemeleri bizlerden temin etme şansını daima bulabilirsiniz. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz ve taleplerinizi iletmeniz yeterli olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.