fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Nedir

Granit Nedir
AÇIKLAMA

Granit nedir sorusu günümüzde yaygın bir şekilde sorulmaktadır. Granit genel olarak feldispat, kuvars, amfiboller ve mikaş gibi minerallerin meydan gelmesiyle oluşmuş bir taştır. Doğal bir özelliğe sahip olan bu taş genel olarak yer altında magmanın soğumasının etkisiyle oluşmuştur.

Granit taşlar birçok farklı renk tonu ve yapısına sahip olabilmektedir. Bu renklerin ortaya çıkmasında etken rol oynayan birçok faktör vardır. Ancak temel olarak ek minerallerin fazlalığı ve farklı nitelikteki formasyonları, granit taşların üzerindeki doku ve renklerin oluşmasında etken olan unsurlardır.

Granit taşların sahip olduğu renkler genel anlamda pembe ve tonları veya beyaz ve gri renkler olabilmektedir. Granit taş içerisinde albit ve kuvars mineral oranlarının fazla olması çoğunlukla beyaz ve gri renkleri meydana getirir. Bunun yanı sıra eğer feldispat ve potasyum oranları fazlaysa renk bakımından pembe ve tonlarında bir yapı ortaya çıkar.

Granit Taş Kullanım Alanları

Granit taş günümüzde en çok fayda sağlanan ve sıklıkla birçok alanda kullanımı bulunan taş türlerinden biridir. Bu taşlar kullanıldıkları alanlara estetik açıdan çok iyi bir görünüm kazandırmaktadır. İç ve dış mekanlara bağlı olarak kullanımları bir farklılık gösterebilmektedir.

  • Dış mekân yer döşemeleri ve cephe kaplamalarında,
  • Dış mekân bordür ve kaldırım taşlarında,
  • Dış mekân heykeller, çeşmeler ve çeşitli türden havuz alanlarında,
  • Dış mekân peyzaj bölümlerinde,
  • İç mekân zemin döşemesi ve şömine bölümlerinde,
  • İç mekân masa ve çeşitli dekorasyon eşyalarında,
  • İç mekân merdiven ve duvar kaplaması işlemlerinde,

Granit taşlar genel olarak iç ve dış alanlar olmak üzere bu yönde bir kullanım yapısına sahiptirler. Bunların uygulanması sürecinde mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Firmamız bu konuda oldukça başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Granit Taş Uygulama Hizmetleri

Bizler çeşitli alanlara uyumlu olarak granit taş uygulamaları konusunda tüm müşterilerimize profesyonel hizmetler sunmaktayız. Firmamız bünyesinde oldukça kaliteli ürünler kullanmakta ve bunların ilgili ortama hassasiyetler uygulamasını yapmaktayız. Firmamız profesyonel ekibimizden granit taş uygulamaları ve dekorasyon çalışmaları konusunda her zaman iyi bir destek alabilirsiniz.

Granit Nerede Kullanılır?
granit nedir?

Uygun Fiyatlı Çalışmalar

Firmamız bünyesinde granit taş uygulamaları oldukça uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bütçenize uyumlu olarak en kaliteli malzemeleri bizlerden temin etme şansını daima bulabilirsiniz. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz ve taleplerinizi iletmeniz yeterli olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.