fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Mermer Nedir?

Granit Mermer Nedir?
AÇIKLAMA

Granit Mermer Nedir? Başkalaşımını tamamlayamadan granit ve mermer arasında sıkışmış taş bloklar olarak bilinen granit mermer, sertliği ile granite yumuşaklığı ile mermere yakın olma özelliği nedeniyle granit mermer olarak adlandırılır. Değerli taş piyasasında granit mermer nedir? Sorusuna verilebilecek en net cevap yukarıdaki tanımla açıklanabilir. Konunun daha iyi kavranabilmesi için granit mermer nedir? Hakkında bilgi yazı içeriğinde detaylı olarak verilmiştir.

Granit mermer üreticiliği

Granit mermer çeşitleri
Granit mermer çeşitleri

Firmamız taş ocaklarından çıkartılarak piyasaya sürülen granit mermer ürünlerin satışını yapmaktadır. Ham ürün olarak firmamıza gelen değerli taş yaşam alanlarının daha kullanışlı ve daha şık görünmesi için usta ellerde işlenir.

Granit mermer renkleri

Granit mermer çeşidi

Mağmanın soğuması ile oluşan bu taşlar içerisinde barındırdığı minerallere göre farklı renklerde olabilir. Beyaz, gri, pembe ve bu renklerin tonlarında granit mermer renklerimiz bulunur.

Kullanım alanları

Granit mermer nedir

Değerli madenler içerisinde yer alan taşlar maden ocakları olarak faaliyet gösteren işletmelerden çıkartılmaktadır. Dünyanın pek çok yerinde granit mermer taşı çıkarılmaktadır. Ülkemizde Eskişehir, Bursa illerimizde bu maden yatakları vardır.

Nerelerde kullanılır.

Yaşam alanlarını güzelleştirmek, daha kullanışlı hale getirmek ve görsel olarak kullanılan granit mermer taşı;

  • Mutfak tezgahlarında
  • Islak zemin alanlarında
  • İç mimaride
  • Dış mimaride
  • Zemin ve duvar döşemelerinde
  • Peyzaj alanlarında
  • Duvar çiti olarak
  • Parke ve kaldırım taşı döşemelerinde
  • Yaşam alanlarında dekoratif ve kullanım amaçlı (masa, sehpa)
  • Heykel ve biblo aksesuar üretiminde olmak üzere daha pek çok alanda kullanılmaktadır.

Doğal taş olarak bulunan ve işlenerek yaşam alanlarını güzelleştiren granit mermer taşlar doğal, nefes alabilen ve sağlık açısından her hangi bir zararına rastlanmayan ürünlerdir. Oluşum süreci uzun ve sıkıntılı bir süreç olan granit mermer taşının yer altından çıkartılması da zorlu bir süreçtir.

Daha çok tercih edilme özellikleri

Doğal taşlar arasında en çok tercih edilen granit mermer nedir? Sorusu altında granit mermeri anlatmaya çalıştık. Kullanımı, dayanılıklığı, görsel albenisi ile kolay temizlenme özelliği ve diğer değerli taşlara göre dünyanın her yerinde bulunması, daha uygun fiyatlı olması sebebiyle granit mermer taşı bahsi geçen alanlarda öncelikle tercih edilmektedir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.