fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Mermer Fiyatları

Granit Mermer Fiyatları
AÇIKLAMA

Granit Mermer fiyatları ve granit mermer metre fiyatı, Mutfak tezgahı, mutfağın vazgeçilmez bölümlerinden birisidir. Tezgah olmadan hiçbir şekilde mutfak kullanışlı olamaz. Yemek pişirilen, vakit geçirilen mutfak bölümü her evde bulunması gerekir. Hemen hemen üç öğün yemek yenilen bir yerde mutfak tezgahının da oldukça dayanıklı olması gerekir. Mutfağın tezgah çeşitleri oldukça fazladır. Her kişinin bütçesine ya da zevkine göre mutfak tezgahı bulunur.

Granit Tezgah Nedir?

Granit tezgah oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Diğer tezgah malzemelerine göre sert bir yapıya sahiptir. Bu yapıda ona sağlamlık kazandırır. Çizilmez özelliği sayesinde kullanış açısından konforludur. Görünüm olarak diğer tezgah modellerine göre daha şık gözükür. Granit mermer fiyatları, modele göre değişir yedi yüz ile bin küsür arası fiyatları vardır. Kalite yönünden de farkları mevcuttur.

Mermer Tezgah Nedir?

Mermer tezgah granit tezgaha göre daha dayanıksız olduğunu söyleyebiliriz. Yanma, çizilme gibi durumlarda konfor açısından önermeyiz. Görünüm olarak düz bir şekli vardır. Leke tutma özelliği granit mermere göre daha fazladır. Fiyat olarak daha düşük maliyete tezgah modelleri yer alır.

Granit Tezgah İle Mermer Tezgah Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tezgah diyerek geçmemek gerekir. İş gereği kullanılan aşçılar tarafından ya da çoğunluklu bayanların kullandığı tezgahın çok sağlam olması gerekir.

Mermer ile granit arasındaki fark şunlardır;

  • Mermer daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Granit ise sağlamlık açısından sert bir malzemeden yapılmıştır.
  • Mermer tezgah, granit mermer fiyatları bakımından daha uygundur.
  • Mermer tezgah limon ya da renk veren herhangi bir malzeme açısından kullanışı granite göre daha dayanıksızdır.
granit mermer fiyatları

Tezgah tercih ederken öncelikli olarak leke tutmamasına önem vermek gerekir. Çıkarılması imkansız olan lekeler tezgahın çirkin gözükmesine sebep olur. Yemek pişirilen bölüm olduğu için sıcaklık durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Dekorasyon Açısından Hangi Tezgah Tercih Edilmelidir?

Her bir birey kişinin zevkine göre tezgah modeli bulunur. Öncelikli olarak mutfak dolapları ve mutfağın geride kalan dekorasyonuna göre tezgah seçmek daha doğru olur. Granit mermer fiyatları biraz daha bütçelidir fakat her türlü mutfağa uyum sağlayacak şıklıkta olduğunu söyleyebiliriz. Renk ve modelleri kişinin tercih ettiği şekilde sıpariş edile bilir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.