fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Kayaç

Granit Kayaç
AÇIKLAMA

Granit Kayaç ve Özellikleri: Granit, asidik bileşime sahip bir derin kayaçtır. %10 ila 40 arası kuvar, %30 ile %60 arası alkali feldispat, %35 mika bileşiminden oluşan granit kayaç blok taş olarak ve ya kırma taş mıcır olarak kullanılır. Blok taş ve kırma taş mıcır olarak kullanılan granit, sağlam yapısı sayesinde hiç bir deformasyona uğramadan ilk günkü halini korur. Firmamız aracılı ile granit kayaç satın alabilirsiniz.

Granit Kayacın Yapısı

Granit kayaç, kristal yapıya sahip minerallerin bileşiminden meydana gelir. Tane görünüşlü bu mineraller, genellikle çıplak göz ile görülebilir. İlk çağlardan günümüze kadar kullanılma özelliğini taşıyan granit, nemlenmeye dayanıklı özelliğe sahiptir. Nemlenmeye dayanıklı olma özelliği sebebi ile anıt gibi yapılarda tercih sebebidir.

Granit Kayaçı

Granit Kayacın Özellikleri

Dayanıklılığı ön planda olan granit, sağladığı avantajları sayesinde pek çok alanda kullanılır.

Granit kayacın öne çıkan özellikleri;

  • En sert taş grubundadır.
  • Ultraviole ışınlarından etkilenmez.
  • Tüm sert hava şartlarına dayanıklıdır.
  • Malzemesinde bulunan feldisipat sayesinde, suya karşı aşırı direnç gösterir.
  • Üzerinde leke/kir kalmaz.
  • Üzerine uygulanan cilayı uzun süre boyunca ilk günkü haliyle barındırır.

Granitin sertlik oranı 6-7 mohs değeri arasındadır. İçerdiği mineraller sayesinde, asidit maddelere karşı direnç sahibidir. Bu sebeple mutfak tezgahlarında kullanımına uygundur.

Granit Blok Taş Olarak Kullanım Alanları

Suya dayanıklı özelliği sayesinde mezar taşlarında yaygın olarak kullanılır. Döşeme taşı olarak kullanılan granit, kaldırım taşı ve basamak taşı olarak da tercih edilir. Binalarda kolon olarak da kullanılan blok granit, abide ve anıt yapımlarında da tercih edilir.

Granit Kırma Taş Olarak Kullanım Alanları

Kırma taş olarak kullanılan granit kayaç, genellikle yol yapımında ve beton harç kumu olarak tercih edilir. Kuyu çakıllama projelerinde filtrasyon olarak da kullanılan granit, barajlarda ve dalga kıranlarda da kırma taş formunda kullanılır. Tren yollarında da tercih edilen kırma taş granit, sahip olduğu yapısı sayesinde, günümüzde en çok kullanılan kayaç olarak bilinir.

En sert kayaç taşlarından birisi olan en kaliteli graniti, uygun fiyatlarla firmamız aracılığı ile tedarik edebilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.