fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Kayaç

Granit Kayaç
AÇIKLAMA

Granit Kayaç ve Özellikleri: Granit, asidik bileşime sahip bir derin kayaçtır. %10 ila 40 arası kuvar, %30 ile %60 arası alkali feldispat, %35 mika bileşiminden oluşan granit kayaç blok taş olarak ve ya kırma taş mıcır olarak kullanılır. Blok taş ve kırma taş mıcır olarak kullanılan granit, sağlam yapısı sayesinde hiç bir deformasyona uğramadan ilk günkü halini korur. Firmamız aracılı ile granit kayaç satın alabilirsiniz.

Granit Kayacın Yapısı

Granit kayaç, kristal yapıya sahip minerallerin bileşiminden meydana gelir. Tane görünüşlü bu mineraller, genellikle çıplak göz ile görülebilir. İlk çağlardan günümüze kadar kullanılma özelliğini taşıyan granit, nemlenmeye dayanıklı özelliğe sahiptir. Nemlenmeye dayanıklı olma özelliği sebebi ile anıt gibi yapılarda tercih sebebidir.

Granit Kayaçı

Granit Kayacın Özellikleri

Dayanıklılığı ön planda olan granit, sağladığı avantajları sayesinde pek çok alanda kullanılır.

Granit kayacın öne çıkan özellikleri;

  • En sert taş grubundadır.
  • Ultraviole ışınlarından etkilenmez.
  • Tüm sert hava şartlarına dayanıklıdır.
  • Malzemesinde bulunan feldisipat sayesinde, suya karşı aşırı direnç gösterir.
  • Üzerinde leke/kir kalmaz.
  • Üzerine uygulanan cilayı uzun süre boyunca ilk günkü haliyle barındırır.

Granitin sertlik oranı 6-7 mohs değeri arasındadır. İçerdiği mineraller sayesinde, asidit maddelere karşı direnç sahibidir. Bu sebeple mutfak tezgahlarında kullanımına uygundur.

Granit Blok Taş Olarak Kullanım Alanları

Suya dayanıklı özelliği sayesinde mezar taşlarında yaygın olarak kullanılır. Döşeme taşı olarak kullanılan granit, kaldırım taşı ve basamak taşı olarak da tercih edilir. Binalarda kolon olarak da kullanılan blok granit, abide ve anıt yapımlarında da tercih edilir.

Granit Kırma Taş Olarak Kullanım Alanları

Kırma taş olarak kullanılan granit kayaç, genellikle yol yapımında ve beton harç kumu olarak tercih edilir. Kuyu çakıllama projelerinde filtrasyon olarak da kullanılan granit, barajlarda ve dalga kıranlarda da kırma taş formunda kullanılır. Tren yollarında da tercih edilen kırma taş granit, sahip olduğu yapısı sayesinde, günümüzde en çok kullanılan kayaç olarak bilinir.

En sert kayaç taşlarından birisi olan en kaliteli graniti, uygun fiyatlarla firmamız aracılığı ile tedarik edebilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.