fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Kayaç

Granit Kayaç
AÇIKLAMA

Granit Kayaç ve Özellikleri: Granit, asidik bileşime sahip bir derin kayaçtır. %10 ila 40 arası kuvar, %30 ile %60 arası alkali feldispat, %35 mika bileşiminden oluşan granit kayaç blok taş olarak ve ya kırma taş mıcır olarak kullanılır. Blok taş ve kırma taş mıcır olarak kullanılan granit, sağlam yapısı sayesinde hiç bir deformasyona uğramadan ilk günkü halini korur. Firmamız aracılı ile granit kayaç satın alabilirsiniz.

Granit Kayacın Yapısı

Granit kayaç, kristal yapıya sahip minerallerin bileşiminden meydana gelir. Tane görünüşlü bu mineraller, genellikle çıplak göz ile görülebilir. İlk çağlardan günümüze kadar kullanılma özelliğini taşıyan granit, nemlenmeye dayanıklı özelliğe sahiptir. Nemlenmeye dayanıklı olma özelliği sebebi ile anıt gibi yapılarda tercih sebebidir.

Granit Kayaçı

Granit Kayacın Özellikleri

Dayanıklılığı ön planda olan granit, sağladığı avantajları sayesinde pek çok alanda kullanılır.

Granit kayacın öne çıkan özellikleri;

  • En sert taş grubundadır.
  • Ultraviole ışınlarından etkilenmez.
  • Tüm sert hava şartlarına dayanıklıdır.
  • Malzemesinde bulunan feldisipat sayesinde, suya karşı aşırı direnç gösterir.
  • Üzerinde leke/kir kalmaz.
  • Üzerine uygulanan cilayı uzun süre boyunca ilk günkü haliyle barındırır.

Granitin sertlik oranı 6-7 mohs değeri arasındadır. İçerdiği mineraller sayesinde, asidit maddelere karşı direnç sahibidir. Bu sebeple mutfak tezgahlarında kullanımına uygundur.

Granit Blok Taş Olarak Kullanım Alanları

Suya dayanıklı özelliği sayesinde mezar taşlarında yaygın olarak kullanılır. Döşeme taşı olarak kullanılan granit, kaldırım taşı ve basamak taşı olarak da tercih edilir. Binalarda kolon olarak da kullanılan blok granit, abide ve anıt yapımlarında da tercih edilir.

Granit Kırma Taş Olarak Kullanım Alanları

Kırma taş olarak kullanılan granit kayaç, genellikle yol yapımında ve beton harç kumu olarak tercih edilir. Kuyu çakıllama projelerinde filtrasyon olarak da kullanılan granit, barajlarda ve dalga kıranlarda da kırma taş formunda kullanılır. Tren yollarında da tercih edilen kırma taş granit, sahip olduğu yapısı sayesinde, günümüzde en çok kullanılan kayaç olarak bilinir.

En sert kayaç taşlarından birisi olan en kaliteli graniti, uygun fiyatlarla firmamız aracılığı ile tedarik edebilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.