fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Gerçek Doğal Taşlar Nerede Bulunur?

Gerçek Doğal Taşlar Nerede Bulunur?
AÇIKLAMA

Güzel görünümleri ve renkleri ile dikkat çeken gerçek doğal taşlar nerede bulunur sorusu birçok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Güzel görünümü ve farklılıkları ile dikkat çeken gerçek doğal taşlar deniz, okyanus gibi doğal kaynakların yardımı ile kayaçların parçalanması sonucu oluşmaktadır.

Birçok bölgede oluşan doğal taşlar içeriğindeki yapı ve minerallerine göre farklı tiplerde olur. Ülkelere göre bazı taş yatakları oldukça zengin doğal taş kaynaklarına sahiptir. Özellikleri ile beğenilen taşlardan biri turkuaz taşı, genelde Meksika, Amerika, Afganistan, İsrail, Avustralya gibi ülkelerde yaygın olarak bulunmaktadır.

Doğal Taşlar Hangi Bölgelerde Bulunuyor?

Doğal taşlar birçok bölgede bulunsa da her ülke ve yere göre özellikleri de farklı olabilir. En fazla Zirkom çıkarılan yerler arasında Norveç, Kanada, Srilanka, Tayland ve Brezilya görülmektedir. Deniz canlılarının yapısında bulunan taşlarda vardır. Özellikle istiridye ve midye bunlara örnek gösterilebilir. Avusturya, İngiltere, Güney Afrika gibi ülkelerde Hemimorfit taşı bulunur.

Doğal Taşlar Nerede Yaygındır?

Doğal taşlar volkanik kayalardan, sıcak su kaynakları ve magmatik kayalarda volkanik oluşumlardan meydana gelebilir. Özellikle kumlu topraklarda büyük kristal halde yada ufak partiküller olarak görülebilir. Bu yerlerden çıkarılan gerçek doğal taşlar işlenerek birçok amaç için kullanılır.

Dünyada Doğal Taşlar Nerede Bulunur?

Dünyada gerçek taşlar birçok ülkede çıkarılabilir ancak çoğunlukla çıkarılan ülkelerden topaz Brezilya, Nijerya, Srilanka, ülkelerinde görülür. Buna göre zümrüt en çok Kolombiya da, Afrika da elmas Yakut Güney doğu Asya ve Amerika’da çıkarılır. Diğer ülkelerse Kehribar İsveç, Romanya, Ukrayna, Hollanda, İngiltere İsveç gibi ülkelerde yaygındır.

Gerçek Doğal Taşlar Nerede Bulunur?
Gerçek Doğal Taşlar Nerede Bulunur?

Gerçek Doğal Taşlar Yararları

Gerçek doğal taşlar şifa veren gerginliğinizi ve kaygılarınızı üzerinizden atmaya yarayan işler için kullanılır.

Bilindiği gibi işlenerek çeşitli takı ve süs eşyası olarakta kullanılabilen gerçek doğal taşların bazı yararları şöyledir;

 • Stres ve kaygıyı giderme
 • Sezgileri geliştirme
 • Üretkenliği artırma
 • Motivasyonu artırma
 • Verimliliği artırma

Gibi yararlar sağlanabilir. Gerçek doğal taşlar oldukça çeşitlidir ve her bir taşın ayrı görevi vardır. Taşları seçerken özellikle burç uyumu kişinin ruh hali gibi özelliklere dikkat etmesi gerekir. Gerçek doğal taşlar insanları nasıl etkiliyorsa kişilerin birbirine uyumsuzluğu ve çekimi de benzer özellikler gösterir.

Bir insana kanınız kaynar ya da sürekli itişen insanlar birbirlerine itici gelebilir. Doğal taşlarda da bu etkilere benzer özellikler mevcuttur. Taşları kullanmadan önce ilk kez kullanacaksanız önce temizlemeniz ve kullanma öncesinde onu toprağa gömerek kötü enerjiyi üstünden atmayı sağlamanız gerekmektedir.

Taşlar çeşitlerine göre bazı yararlar sağlar bunlar;

 • Akik Ağat Taşı: Beden ve ruhun dengelenmesini sağlayan taş vücuttaki negatif enerjiyi atar zihinsel aktivite ve konsantrasyon eksikliğine iyi gelir. Öfke kontrolünü ve gerginliğin yumuşaması için kullanımı uygun bir taştır.
 • Aventurin Taşı: Şans taşı olarak adlandırılan aventurin taşı ayrıca hayal gücü ve yaratıcılığa etki eden taşlardan biridir. Sabır ve merhamete teşvik edici olan taş düşüncelerin şiddetini hafifletir ve yatıştırıcılığa yardımcı olur.
 • Ay Taşı: Bedenin günlük rutin işlerini tamamlaması açısından yarar sağlayan bu taş adını mavi ışıltıdan almıştır. Ayrıca taşın yararlarından biride duygusal dengenin sağlanmasına yardımcı olmaktır.
 • Florit Taşı: Akıl koruma ve bilinç sağlığını koruduğuna inanılan taş öğrenmenin daha kolay olması zihnin ve fiziksel denge açısından düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Jasver Taşı: Stres anında huzur verici olan taş gevşetici ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Sorunların üstesinden gelmeye üzerinizdeki negatif enerjinin atılmasında yardımcı olur.
 • Kaplan Gözü: Güç ve cesaretin taşı olarak kaplan gözü taşı iradeyi gücü ve dürüstlüğü kazandıran şans getirdiğine inanılan taştır.

Gerçek doğal taşları kullanım amacınıza uygun şekilde kullanarak yararlanabilir faydalarını görebilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.