fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Granit Fiyatları

Doğal Granit Fiyatları
AÇIKLAMA

Doğal Granit Fiyatları: Granit, esas olarak kuvars ve feldispat minerallerinden ve az miktarda mika, amfibol ve diğer minerallerden oluşan büyük taneli volkanik ve plütonik bir kayadır.

Granit, magmadan yapıldığı için bir tür volkanik taştır. Magma teorisine göre granit, kristalin magmanın damıtılmasıyla oluşturulmuştur. Bu teorinin sonuçlarına göre granit yapıların oluşmasının nedeni sıvı magmanın mevcut kayaçlara nüfuz etmesidir.

Yavaş yavaş soğuyan magma, granit yapılı büyük kristaller oluşturur. Granit kayanın içindeki granüller, tasarlanmış bir yapı olarak değil, rastgele dağılmıştır; bu yapı granit plütonik verir. Diğer doğal taşlara göre daha sık kullanılan doğal granit fiyatları da diğerlerine nazaran daha cazip oluyor.

Doğal Granit Fiyatları
Doğal Granit Fiyatları

Kullanım Alanları

Mısırlılardan bu yana granit iç ve dış mekân uygulamalarında yapısal ve mimari malzeme olarak kullanılmıştır. Granitin yüksek dayanıklılığı ve estetik değeri nedeniyle “Boyutlu Taş” (belirli uzunluk, kalınlık ve genişlikte blok veya plakalar halinde kesilmiş doğal taş) olarak kullanılır.

Dış mekân uygulamalarında kaplama, döşeme, oymalar, mezar taşları, yol ve kaldırım kaplama vb. Alanlar gibi cilalı veya honlu granit çeşitleri tercih edilmektedir. İç mekân uygulamalarında, cilalı granit plakalar en çok tezgâh imalatında kullanılır.

Yukarıda görüldüğü gibi granit daha çok hava koşulları ve bakım koşulları zor olan bir yardımcı taştır. Granit, sert, aşınmaya dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı yapısı nedeniyle ağırlıklı olarak oymalar ve mezar taşları gibi dış mekân uygulamalarında tercih edilmektedir.

Granit Özellikleri

Granitin rengine kuvars ve feldispat hakimdir. Genellikle pembemsi gri ila koyu kırmızı renktedirler. Biyotit ve hornblend oranına bağlı olarak, renk sarı-griden koyu griye değişir. Bu durumda, feldspat hızı yavaşladıkça kırmızı belirti etkisi düşük olacaktır. Labrodor’un yanardöner rengi, siyah granitteki anortozitin ortak bir özelliğidir. Sömürülen taş ocağındaki granitin renk metamorfozunun olmaması, ürünlerin tanıtımını ve satışını kolaylaştırmaktadır.

Granit Kalitesi

Granitin kalitesi kuvars, feldispat, mika, diğer mineraller, yüzey işleme kalitesi ve kesme yöntemi ile belirlenir. Düşük dereceli granitler, çok fazla yumuşak mineral içeren ve çok az renk çeşidine sahip olan ticari veya ikinci sınıf granitler olarak adlandırılır. Orta kalite granitler çok güzel renk ve desenlere sahip olmakla birlikte aynı renk ve dokuya sahip olmama gibi sorunlar gözlenmektedir. Tek tip renk, doku ve tipte olanlardan egzotik ve yüksek kaliteli granitleri seçiyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.