fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Granit Fiyatları

Doğal Granit Fiyatları
AÇIKLAMA

Doğal Granit Fiyatları: Granit, esas olarak kuvars ve feldispat minerallerinden ve az miktarda mika, amfibol ve diğer minerallerden oluşan büyük taneli volkanik ve plütonik bir kayadır.

Granit, magmadan yapıldığı için bir tür volkanik taştır. Magma teorisine göre granit, kristalin magmanın damıtılmasıyla oluşturulmuştur. Bu teorinin sonuçlarına göre granit yapıların oluşmasının nedeni sıvı magmanın mevcut kayaçlara nüfuz etmesidir.

Yavaş yavaş soğuyan magma, granit yapılı büyük kristaller oluşturur. Granit kayanın içindeki granüller, tasarlanmış bir yapı olarak değil, rastgele dağılmıştır; bu yapı granit plütonik verir. Diğer doğal taşlara göre daha sık kullanılan doğal granit fiyatları da diğerlerine nazaran daha cazip oluyor.

Doğal Granit Fiyatları
Doğal Granit Fiyatları

Kullanım Alanları

Mısırlılardan bu yana granit iç ve dış mekân uygulamalarında yapısal ve mimari malzeme olarak kullanılmıştır. Granitin yüksek dayanıklılığı ve estetik değeri nedeniyle “Boyutlu Taş” (belirli uzunluk, kalınlık ve genişlikte blok veya plakalar halinde kesilmiş doğal taş) olarak kullanılır.

Dış mekân uygulamalarında kaplama, döşeme, oymalar, mezar taşları, yol ve kaldırım kaplama vb. Alanlar gibi cilalı veya honlu granit çeşitleri tercih edilmektedir. İç mekân uygulamalarında, cilalı granit plakalar en çok tezgâh imalatında kullanılır.

Yukarıda görüldüğü gibi granit daha çok hava koşulları ve bakım koşulları zor olan bir yardımcı taştır. Granit, sert, aşınmaya dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı yapısı nedeniyle ağırlıklı olarak oymalar ve mezar taşları gibi dış mekân uygulamalarında tercih edilmektedir.

Granit Özellikleri

Granitin rengine kuvars ve feldispat hakimdir. Genellikle pembemsi gri ila koyu kırmızı renktedirler. Biyotit ve hornblend oranına bağlı olarak, renk sarı-griden koyu griye değişir. Bu durumda, feldspat hızı yavaşladıkça kırmızı belirti etkisi düşük olacaktır. Labrodor’un yanardöner rengi, siyah granitteki anortozitin ortak bir özelliğidir. Sömürülen taş ocağındaki granitin renk metamorfozunun olmaması, ürünlerin tanıtımını ve satışını kolaylaştırmaktadır.

Granit Kalitesi

Granitin kalitesi kuvars, feldispat, mika, diğer mineraller, yüzey işleme kalitesi ve kesme yöntemi ile belirlenir. Düşük dereceli granitler, çok fazla yumuşak mineral içeren ve çok az renk çeşidine sahip olan ticari veya ikinci sınıf granitler olarak adlandırılır. Orta kalite granitler çok güzel renk ve desenlere sahip olmakla birlikte aynı renk ve dokuya sahip olmama gibi sorunlar gözlenmektedir. Tek tip renk, doku ve tipte olanlardan egzotik ve yüksek kaliteli granitleri seçiyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.