fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Bazalt Taşı

Doğal Bazalt Taşı
AÇIKLAMA

Doğal bazalt taşında öncelikle yaptığımız önemli işlemlerden bahsedeceğiz. Bazalt taşının plakalar halinde kesilmesi sonucu belirli işlemler yaptığımız doğal bazalt taşı kullanıma uygun olarak işlenir. Sizlere tamamen doğal taşları sunuyoruz.

Doğal Bazalt Taşı Nitelikleri Nedir?

Dayanıklı olması ve sertliği ile zemin çalışmalarında öncelikli üründür. Kılcal damarlara sahip olmaması niteliğinden kaynaklanır.

Nitelikleri;

  • Gözenekli
  • Yıpranmış olanı daha değerli
  • Dayanıklı
  • Geniş kullanım yerine sahip

Mermerlerin birçok alanda kullanımı çok eski dönemlere dayanıyor. Mermerlerin nitelik olarak doğal ve antik görünüme sahip olması, yaptığımız işlemede bu doğallığı koruması adına önemlidir.

Doğal Bazalt Honlama İşlemleri

Bazalt taşının yüzey işlemlerinde kullandığımız testere kesim işlemimiz ile ilk uygulama başlar. Daha sonra ise honlama işlemine geçilir. Honlama işlemini birçok özelliğe sahip doğal bazalt taşı mermerlerde kullanıyoruz. Fabrikalarda işlenen mermerlerin işlenmesinde daha fazla kapasiteye sahip olması adına 2–3 kafalı 30–90 numara aşındırıcı serisinden yararlanılarak yapılan bir işlemdir.

Doğal Bazalt Honlama İşlemleri

Doğal Bazalt Kumlama İşlemleri

Kumlama işlemini yaparken; en yüksek ivme basınç pompasını kullanıyoruz. Bu pompa ile silis kum türünü püskürtüyoruz. Bazalt parçasını silindirik araç üzerinde makine altına getirerek kumlama yapılmaktadır. Yaygın bir doğal bazalt taşı işleme tekniğidir.

Doğal Bazalt Kumlama İşlemleri

Doğal Bazalt Eskitme İşlemi

Eskitme işlemini bazalt plakalarına, tamburlama yöntemini kullanarak yapıyoruz. Böylelikle daha rustik bir görüntü elde ediyoruz. Doğada var olan bazalt, zamanla doğada yaşanan olaylar nedeni ile yıpranmış ve aşınmıştır. Bazalt ve diğer mermer türlerinin doğada yıpranması ise ona değer katıyor. Tamburlama işleminde çokgenli ve silindirli tamburları kullanıyoruz. Ebatları uygun mermerlerin yerleştirilmesi ile aşınmayı desteklemek adına konulan silis kum ve çakıl sonrası tambur kapakları kapatılır.

Kapakta bulunan vanadan tambura su ilave edilir. Tambur şasesinin üzerinde yer alan rulmanlar dönüş hızını ayarlamaktadır. Küçük boyutta bulunan rulmanla ve kontrol ünitesi ile dönüş hızları dengelenir.

Doğal Bazalt Eskitme İşlemi

Doğal Bazalt Macunlama İşlemi

Doğada bulunan bazaltın üzerinde oluşan bazı gözenekler vardır. Görünüm ve estetik adına bu gözeneklerin kapatılması, pürüzsüz bir görünüm sağlamak adına macunlama işlemi yapılır. Polyesterden oluşan çimento malzeme dolgusu kullanarak bu gözenekleri kapatıyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
En Pahalı Mermer Hangisi? Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde çıkarılan çok sayıda mermer çeşidi vardır ve bu durum en pahalı mermer hangisi? Konusunun araştırılmasına neden olur. Çünkü mermerin değerinin artması kullanıldığı alanların da otomatik olarak değerlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle yapı, dekorasyon veya süsleme sektörlerinde pahalı olan mermerlerin kullanılmasına özen gösterilir. Mermer Nedir? Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat minerallerinin başkalaşım olayı nedeniyle […]

Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.