fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Bazalt Taşı Metrekare Fiyatları

Doğal Bazalt Taşı Metrekare Fiyatları
AÇIKLAMA

Doğal Bazalt Taşı Volkanik patlama ve hareketler ile meydana gelen doğal taşlar içerisinde en dikkat çeken taş bazalt küp taşı olur. Sahip olduğu çeşitli türleri ve özellikleri sayesinde pek çok alanda kullanılan gözde bir taş konumuna gelir.

Doğal Bazalt Taş Nedir?

Volkanik hareketler ile meydana gelen bazalt taşı, okyanus ortasındaki sırtlardan meydana gelmez. Bazalt taşı, daha çok başka bir yerde ortaya çıkan daha sert bir yanma olayından ortaya çıkar.

Bu yerler üç sınıfa ayrılır;

  • Dalma Bölgeleri
  • Okyanus Adaları
  • Büyük Çaplı Volkanik Noktalar olarak sınıflandırılır.

Bazalt taşı diğer doğal taşlardan özellik olarak da ayrıldığından pek çok farklı alanlarda kullanılır. Volkanik kaya kütlelerinden oluşan çoğunluk ile siyah renkli sert kayaç taşı olur.

Bazalt Taş Kullanım Alanları

Bazalt taşı, çok çeşitli amaçlar için kullanılır. Sert ve dayanıklı olmasından dolayı geçmişten günümüze kadar kaldırım taşı ve yapı taşı ve köprü malzemesi olarak kullanılmasından ayrı olarak inşaat sektöründe olan projelerinde sıklık ile görülür. Fiziksel ve mekanik özelliği sayesi ile de değişik doz ve oranlarda agrea olarak işletilerek beton bileşime katıldığı görülür.

Beton bileşimler özellik ile inşaat projelerinde ezilerek kullanılır. Kırılmış bazalt; yol tabanı, beton agregası, asfalt kaplama, demir yolu, kaldırım taşlarında ve drenaj alanlarında filtre taşı olarak kullanılır. Bazalt taşı da tıpkı granit taş gibi boyut taşı olarak bilinir. Bazalt kayalarının ince levhaları kesilerek yer karolarında bina kaplamalarında, anıtlar ve diğer taş nesnelerde kullanılmak üzere parlatılıp değerlendirilir.

Değişik kalınlıkta ve ölçülere sahip olan bazalt taşı mimari yapıların da her alanında, alt ve üst yapılarda, zemin ve cephe kaplamalarında, şehir içinde yapılan yollarda, çevre ve bahçe düzenlemelerinde de kullanılır. Tüm bu kullanım alanları dışında evlerde ısı depolama yöntemi olarak da tercih edilir bu özelliği ile de ev ısıtma konusunda pratik bir yöntem sunar ve ev ısıtma da ekonomik çözümler sağlar.

Bazalt Taşı Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Bazalt taşı metrekare fiyatları, kalınlık ve ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Bazalt taşı, ülkemizde çok fazla bulunduğundan bu duruma doğru orantılı üretimi ve madenlerden de fazla çıkartıldığı için fiyatları makul şekilde olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.