fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Bazalt Taşı Metrekare Fiyatları

Doğal Bazalt Taşı Metrekare Fiyatları
AÇIKLAMA

Doğal Bazalt Taşı Volkanik patlama ve hareketler ile meydana gelen doğal taşlar içerisinde en dikkat çeken taş bazalt küp taşı olur. Sahip olduğu çeşitli türleri ve özellikleri sayesinde pek çok alanda kullanılan gözde bir taş konumuna gelir.

Doğal Bazalt Taş Nedir?

Volkanik hareketler ile meydana gelen bazalt taşı, okyanus ortasındaki sırtlardan meydana gelmez. Bazalt taşı, daha çok başka bir yerde ortaya çıkan daha sert bir yanma olayından ortaya çıkar.

Bu yerler üç sınıfa ayrılır;

  • Dalma Bölgeleri
  • Okyanus Adaları
  • Büyük Çaplı Volkanik Noktalar olarak sınıflandırılır.

Bazalt taşı diğer doğal taşlardan özellik olarak da ayrıldığından pek çok farklı alanlarda kullanılır. Volkanik kaya kütlelerinden oluşan çoğunluk ile siyah renkli sert kayaç taşı olur.

Bazalt Taş Kullanım Alanları

Bazalt taşı, çok çeşitli amaçlar için kullanılır. Sert ve dayanıklı olmasından dolayı geçmişten günümüze kadar kaldırım taşı ve yapı taşı ve köprü malzemesi olarak kullanılmasından ayrı olarak inşaat sektöründe olan projelerinde sıklık ile görülür. Fiziksel ve mekanik özelliği sayesi ile de değişik doz ve oranlarda agrea olarak işletilerek beton bileşime katıldığı görülür.

Beton bileşimler özellik ile inşaat projelerinde ezilerek kullanılır. Kırılmış bazalt; yol tabanı, beton agregası, asfalt kaplama, demir yolu, kaldırım taşlarında ve drenaj alanlarında filtre taşı olarak kullanılır. Bazalt taşı da tıpkı granit taş gibi boyut taşı olarak bilinir. Bazalt kayalarının ince levhaları kesilerek yer karolarında bina kaplamalarında, anıtlar ve diğer taş nesnelerde kullanılmak üzere parlatılıp değerlendirilir.

Değişik kalınlıkta ve ölçülere sahip olan bazalt taşı mimari yapıların da her alanında, alt ve üst yapılarda, zemin ve cephe kaplamalarında, şehir içinde yapılan yollarda, çevre ve bahçe düzenlemelerinde de kullanılır. Tüm bu kullanım alanları dışında evlerde ısı depolama yöntemi olarak da tercih edilir bu özelliği ile de ev ısıtma konusunda pratik bir yöntem sunar ve ev ısıtma da ekonomik çözümler sağlar.

Bazalt Taşı Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Bazalt taşı metrekare fiyatları, kalınlık ve ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Bazalt taşı, ülkemizde çok fazla bulunduğundan bu duruma doğru orantılı üretimi ve madenlerden de fazla çıkartıldığı için fiyatları makul şekilde olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.