fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Diyarbakır Andezit

Diyarbakır Andezit
AÇIKLAMA

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır.

Diyarbakır Andezit Taşı

Diyarbakır andezit taşı daha çok dağ yamaçlarında bloklar halinde bulunmaktadır. Toprak altında bulunan sert ve bütün andezit bloklarını özel makinelerimiz ile çıkartıyor, fabrikamızda kullanım alanlarının ihtiyaçlarına göre işliyoruz. Andezit taşı, Türkiye’nin birçok bölgesinde çıkartılmakta ve çıkartıldığı bölgenin ismi ile anılmaktadır. Gelişmiş iş makinelerimiz ile andezit taşı maliyetlerini en aza indirmeye çalışıyoruz.

Andezit Taşı Kullanım Yerleri

Benekli ve sert yapısı, birçok alanda dekoratif amaçlı kullanılmasını sağlamaktadır. Zemin döşeme işlemelerinin yanı sıra çeşitli ürün tasarımlarında da kullanılmaktadır.

Andezit taşı kullanım alanları şunlardır;

  • Merdiven basamakları,
  • Tretuar kaplamaları,
  • Kaldırımlar,
  • Engelli rampaları,
  • Su olukları,
  • Duvar kaplama plakları,
  • Şehir mobilyaları,
  • Banklar,
  • Çiçekçilik,

Doğal yapısı, sağlıklı oluşu ve renk seçenekleri, kullanım alanlarının oldukça geniş olmasını sağlıyor. Aşınmalara karşı dayanıklı olduğu gibi kaymaz yapısı ile birçok alanda zemin döşeme ürünü olarak güvenle kullanılmaktadır.

Andezit Taşının Avantajları

Andezit taşı birçok yerde yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kullanım yerlerinde sağladığı avantajlar, kaymaz yapısı ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Kullanım alanlarında, renginden dolayı boyaya ihtiyaç duyurmamaktadır. Volkanik oluşundan dolayı yalıtım özelliği yüksektir ve ısı kaybını önlemektedir. Diyarbakır andezit taşı ürünlerimiz dekoratif amaçlı olarak kullanıldığı yerlerde, cilalı ve cilasız olarak kullanılabilmektedir.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular Özel
Diyarbakır Andezit döşeme
diyarbakırda andezit döşeme taşı tedarik ede bileceğiniz kurumsal firma olarak Diyarbakır'da hizmet veren doğal taş firması.
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.