fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bodrum Granit

Bodrum Granit
AÇIKLAMA

Bodrum Granit: Granit, doğada bulunan en değerli içeriğe sahip taştır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bodrum graniti taş sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Zengin yapısı sayesinde çizilmez ve kırılması zordur. Çıkarılması ve işlenmesi zorlu şartlar gerektiren granit, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kaldırım taşı olarak kullanılabilen granit, dekoratif amaçlı da kullanılabilir.

Bodrum Granit
Bodrum Graniti

Bodrum Granit Taş Nasıl Elde Edilir?

Granit taşının çıkarımı madenler yasası ve kapsamında gerçekleşir. Taş ocaklarından çıkarılan doğal bodrum granitler özel makineler eşliğinde, özel bir teçhizat yardımı ile çıkarılır. Erga granitler Taş çıkarmada, insan gücünün önemi büyüktür. Çıkarılan granit, ham madde olarak ya da işlenmiş taş olarak firmamız aracılığı ile satın alınabilir.

Bodrum Granit Taşının Dayanıklı Yapısı                         

Kristal yapılı mineral birleşiminden oluşan granit, doğada bulunan en sert taş olma özelliğini taşır. Sert kayaç grubu taşları kategorisinde yer alır. Granitin yapısı tanelidir ve bu taneli yapısı gözlemlenebilir. Derin magmada oluşan granit taşı, nem ve rutubete karşı dirençlidir.

Granit baştan sona incelendiğinde öne çıkan özellikleri;

 • Kristal mineral yapısı ile doğadaki en sert taştır.
 • Neme karşı dirençlidir.
 • Kırılmaz ve çizilmez
 • Tüm hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
 • Taneli bir görünüme sahiptir.

Bodrum Granit Kullanım Alanları

Doğal bodrum graniti çizilmez paslanmaz ve kırılmaz yapısı sayesinde bir çok alanda tercih edilir.

Bu kapsamda granitin kullanıldığı bazı alanlar;

 • Tezgah
 • Merdiven
 • Kaplama
 • Plaka
 • Mutfak
 • Kaldırım
 • Havuz
 • Şömine
 • Banyo
 • Heykel
 • Köprüler

Yukarıda listelenen başlıca alanlar dışında dekoratif olarak farklı konseptler ile doğal bodrum granitler taşını firmamız aracılığı ile sipariş verebilirsiniz.

Bodrum Granit Sağladığı Avantajlar

Doğal bodrum graniti, rutubete ve neme karşı dayanıklıdır. Bu sayede sürekli en güzel şekilde bakım gerektirmez. Darbelere karşı direnç göstermesi sebebi ile hemen kırılmaz ve uzun süre dayanır. Asidik etkenlere karşı dayanıklı olduğu gibi renginde bozulma meydana gelmez. Doğal görünümü olan ve göz alıcı son kalite bodrum granit siparişlerinizi, piyasadaki en uygun fiyatlar ile firmamızdan en hızlı şekilde bize sipariş verebilirsiniz.Tüm ürünlerde indirim.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.