fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bodrum Granit

Bodrum Granit
AÇIKLAMA

Bodrum Granit: Granit, doğada bulunan en değerli içeriğe sahip taştır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bodrum graniti taş sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Zengin yapısı sayesinde çizilmez ve kırılması zordur. Çıkarılması ve işlenmesi zorlu şartlar gerektiren granit, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kaldırım taşı olarak kullanılabilen granit, dekoratif amaçlı da kullanılabilir.

Bodrum Granit
Bodrum Graniti

Bodrum Granit Taş Nasıl Elde Edilir?

Granit taşının çıkarımı madenler yasası ve kapsamında gerçekleşir. Taş ocaklarından çıkarılan doğal bodrum granitler özel makineler eşliğinde, özel bir teçhizat yardımı ile çıkarılır. Erga granitler Taş çıkarmada, insan gücünün önemi büyüktür. Çıkarılan granit, ham madde olarak ya da işlenmiş taş olarak firmamız aracılığı ile satın alınabilir.

Bodrum Granit Taşının Dayanıklı Yapısı                         

Kristal yapılı mineral birleşiminden oluşan granit, doğada bulunan en sert taş olma özelliğini taşır. Sert kayaç grubu taşları kategorisinde yer alır. Granitin yapısı tanelidir ve bu taneli yapısı gözlemlenebilir. Derin magmada oluşan granit taşı, nem ve rutubete karşı dirençlidir.

Granit baştan sona incelendiğinde öne çıkan özellikleri;

 • Kristal mineral yapısı ile doğadaki en sert taştır.
 • Neme karşı dirençlidir.
 • Kırılmaz ve çizilmez
 • Tüm hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
 • Taneli bir görünüme sahiptir.

Bodrum Granit Kullanım Alanları

Doğal bodrum graniti çizilmez paslanmaz ve kırılmaz yapısı sayesinde bir çok alanda tercih edilir.

Bu kapsamda granitin kullanıldığı bazı alanlar;

 • Tezgah
 • Merdiven
 • Kaplama
 • Plaka
 • Mutfak
 • Kaldırım
 • Havuz
 • Şömine
 • Banyo
 • Heykel
 • Köprüler

Yukarıda listelenen başlıca alanlar dışında dekoratif olarak farklı konseptler ile doğal bodrum granitler taşını firmamız aracılığı ile sipariş verebilirsiniz.

Bodrum Granit Sağladığı Avantajlar

Doğal bodrum graniti, rutubete ve neme karşı dayanıklıdır. Bu sayede sürekli en güzel şekilde bakım gerektirmez. Darbelere karşı direnç göstermesi sebebi ile hemen kırılmaz ve uzun süre dayanır. Asidik etkenlere karşı dayanıklı olduğu gibi renginde bozulma meydana gelmez. Doğal görünümü olan ve göz alıcı son kalite bodrum granit siparişlerinizi, piyasadaki en uygun fiyatlar ile firmamızdan en hızlı şekilde bize sipariş verebilirsiniz.Tüm ürünlerde indirim.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.