fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bodrum Granit Parke Taşı

Bodrum Granit Parke Taşı
AÇIKLAMA

Bodrum Granit Parke Taşı: Granit parke taşının üretimi, granitin diğer alanlarda kullanımı ile aynı yöntemle üretilir. Fakat, Bodrum granit parke taşları üretiminin tek farklı yönü, kesim işlemidir. Granit ocaklarından çıkarıldıktan sonra fabrikaya gönderilerek kesim yapılır ve parke için uygun ölçülerde kesim işlemi yapılır. Granit parke taşında genel olarak siyah ve gri renkler kullanılır. Özel isteğe göre parke taşı rengi de uygulanabilir. Firmamız, özel istekler doğrultusunda mavi, sarı, turuncu, kırmızı gibi çeşitli renklerde granit parke taşı üretimi yapmaktadır.

Bodrum Granit Parke Taşları

Bodrum Granit Parke Taşı Üretimi

Bodrum granit parke taşları, kalın bloklar şeklinde kesilerek oluşturulur. Diğer alanların aksine sulu kesim ve doğal kırmı yöntemi parke taşlarında tercih edilmez. Parke taşı üretiminde kullanılan yöntem bıçak kesimi yöntemidir. Bıçak kesimi, yüzeyi hafif pürüzlü olan granitin yapısını korur ve böylece parke taşının daha az bir kayganlığa sahip olmasına olanak tanır.

Bodrum Granit Parke Taşı Uygulaması

Granit ocaklarından çıkarılan granit, özel makineler ile istenilen forma sokulabilir. Bıçak kesimi ile oluşturulan granit parke taşının kullanım alanları oldukça fazladır.

Granit parke taşının yaygın olarak kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanır;

  • Kamusal alanlar
  • Dış mekan mimarisi
  • Yürüyüş yolları
  • Yürüyüş parkurları
  • Otoparklar

Listelenen alanların yanı sıra, özel mülklerde veranda ve peyzaj tasarımında da granit parke taşı kullanımı yaygındır.

Bodrum Granit Parke Taşı Ölçüleri

Madenlerden çıkarma işleminin ardından fabrikalarda işlemeye gönderilen granit taşlar. Standart parke ölçülerinde kesilir. Bu ölçüler; 9×11, 15×17, 10x20x50 olarak ön plana çıkar. Kesilen bu ebatlardaki parke taşları, standart ölçülere uygundur. Bunun yanı sıra, isteğe göre özel ölçülerde parke taşı kesimi de firmamız tarafından yapılmaktadır.

Bodrum Granit Parke Taşlarının Avantajları

Doğal granitten kesim yöntemi ile üretilen parke taşları, yüksek dayanıklılığa sahip bir yapıdadır. Uzun ömürlü kullanımı ile sürekli bakım gerektirmez. Aşırı soğuklarda don oluşumuna karşı dirençlidir. Su geçirgenliği oldukça düşüktür. Aşırı ısıya maruz kaldıklarında bozulmazlar ve renkleri solmaz. Yan yana dizilerek, istenilen şekil oluşturulabilir ve dekoratif bir görüntü sunar. Her alanda kullanabileceğiniz granit parke taşı siparişlerinizi firmamız aracılığı ile oluşturabilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.