fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bazalt Ocakları

Bazalt Ocakları
AÇIKLAMA

Bazalt Ocakları Yanardağların püskürtmeleri sonucunda oluşan doğal taşların birçok farklı özellikler, renkleri ve şekilleri vardır. En çok üretildiği gibi en çok da kullanılan bazalt taşı volkanik hareketler ile ortaya çıkan doğal taşlardan biri olur.

Bazalt Ocakları

Bazalt Taş Nedir?

Bazalt taşı, gabro taş ailesinden gelen önemli bir taş çeşidi olur. Volkanik kayaç olması en önemli özelliklerinden biridir. Diğer taşlara göre en belirgin özelliği, sert ve dayanıklı bir yapıda olmasıdır. Ülkemizde de pek çok şehirden çıkartılabilen taş bu şekilde de en çok üretilen doğal taslar arasında bulunur böylelikle inşaat sektörü gibi önemli bir alanda ilk sırada tercih edilen bir halde oluyor.

bazalt ocak taşı
bazalt ocak taşı

Bazalt Taşı Niye Tercih Ediliyor?

Sert ve dayanıklı olmasının yanı sıra bazalt taşının bir diğer önemli özellikleri arasında siyah renkli olması ve yapı olarak ağır bir dokuya sahip olması gösterilir. Bazalt taş kullanımı her geçen gün arttığı gibi taşın kullanım alanları da değişiyor. Bina inşaatlarında sıklık ile yer verilen bazalt farklı yapım alanlarında da yaygınlaşıyor. Farklı yapım alanları arasında günümüzde artık demiryolu ve asfalt yapımları da yer alıyor. Bu derece sık kullanılmasının en önemli nedeni de sağlıklı bir madde olması, doğa koşulları ile değişmemesi ve dayanıklı olması gösterilir.

Bazal Taşı Hangi Alanlara Uygulanır?

Yapı ve inşaat sektörünün vazgeçilmez unsuru olan bazalt taşı yaygın olarak yer döşemeleri, merdivenler, basamaklar, kaplamalar, duvarlar, köprüler yapımında kullanılır. Hediyelik eşya ve süs biblolarında son zamanlarda kullanımı hızlıca artıyor.

Bazalt Taşı Ocakları Nerelerde Bulunur?

Türkiye kelimenin tam anlamı ile bazalt cennetidir; çünkü pek çok bölge ve şehirde dünyanın en iyi bazalt ocağı bulunur. Ocaklardan çıkan ham madde olan bazalt taşı işlenmesinin ardından pek çok sektörde kullanılabiliyor.

Türkiye’de bulunan başlıca bazalt ocakları şu şekildedir:

  • Kayseri Bazalt Taşı Ocakları
  • Bergama Bazalt Ocakları
  • Diyarbakır Bazalt Ocakları

Bu iller haricinde Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Şırnak Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Trabzon, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Tokat, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muş ve Nevşehir gibi farklı illerde de çeşitli ocaklardan çıkartılan bazalt taşları bulunur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Mardin Bazalt Küp Taş

Mardin Bazalt taşı Firması, Mardin doğal taş firması, Mardin Küp taş firması, Bazalt küp taşı uygulamaları. #mardin #mardinbazalt #mardinküptaş #midyat

Diyarbakır Bazalt: Tarihi Melik Ahmet Projesi

Tarihi melik Ahmet Caddesi: Diyarbakır Bazalt küp taş ve granit küp taş döşeme ve kaldırım çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tarihi melik Ahmet Caddesi 2018 Taşların yerinden oynaması ile birlikte caddenin birçok yerinde bozulma ve çökmeler oluşmuştu. Bunun üzerine Melik Ahmet Caddesi tekrardan onarım sürecine girdi. Erga Granit Şirketi olarak Diyarbakırlı esnaflarımızı Daha fazla rahatsız […]

Adana Bergama Gri Granit Projelerimiz

Adana ve merkeze bağlı ilçelerde kullanılan Bergama gri granit küp taşları erga granit Madencilik firması aracılığıyla merkez ve ilçelerini hizmet veren şirket olarak bilinmekte.

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.