fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bahçe Peyzaj Taşları uygulama fiyatları

Bahçe Peyzaj Taşları uygulama fiyatları
AÇIKLAMA

Bu yazımızda Bahçe Peyzaj Taşları fiyatlarını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Evinizin çevresini ve bahçenizi daha güzel yapabilmek için peyzaj çalışmalarına ihtiyaç duyarsınız. Yapılan peyzaj çalışmalarında, kalıcı olan ve uzun süre bozulmadan görüntünün korunmasını sağlayan unsur peyzaj taşlarıdır.

Her şeyden önce bahçenizi nasıl düzenleyeceğinize karar vermeli ve hayal ettiğiniz görüntüyü oluşturmak için proje çalışmaları yaptırmalısınız. Bahçe peyzaj taşları fiyatları çeşitleri yapacağınız çalışmalarda sizlere yardımcı olacaktır. Peyzaj düzenlemelerinde kullanılan taş çeşitleri doğal taşlar olduğu için farklı renklere sahiptirler.

Taşların renklerini, evinizin renklerine ve bahçenizin büyüklük yapısına göre belirlemelisiniz. Peyzaj teknikerleri, bahçeniz için en iyi çalışmayı yaparak, farklı peyzaj taşlarını kullanarak size en iyi görüntüyü oluşturacaktır.

Bahçe Peyzaj Türleri Nelerdir?

Bahçe düzenlemelerinde, kullanılan peyzaj türleri oluşturulmak istenilen görüntü içeriğine göre değişmektedir. Bahçede peyzaj çalışmaları, resim tablosu hazırlamak gibidir. Ortaya koymak istediğiniz doğa görüntüsü yapılacak olan peyzaj türüne belirlemektedir.

Bahçeler için yapılan çalışmalarda kullanılan peyzaj türleri şunlardır;

  • Kent peyzajları
  • Kuşbakışı peyzajları
  • Nehir peyzajları
  • Gökyüzü veya bulut peyzajları
  • Deniz peyzajları
  • Mehtap peyzajları

Doğal taşlar kullanılarak yapılacak olan bu peyzaj çalışmalarında, en iyi görüntüyü ortaya çıkartabilirsiniz. Bahçeler için kullanılan peyzaj taşları, yanardağ lav akıntıları sonucu oluşan taşlar olduğu için hava şartlarından etkilenmemekte ve yıpranmamaktadır.

Bahçe peyzaj taşları
Bahçe taşları

Bahçe Peyzaj Taşlarının Türleri

Bahçede peyzaj çalışmalarında, amaç en güzel görüntüyü oluşturabilmektir. Bunun için kenar bölümleri ve yaya yürüme alanları için özel taşlar kullanılmaktadır. Bahçe peyzaj işlerinde kullanılan taşların özellikleri hem şık görüntü hem de doğal görünüm kazandıracaktır. Doğal taşlar, beton çalışmalarından daha dayanıklı olduğu için uzun ömürlü çalışmalar için tercih ediliyor.

Bahçede peyzaj taşlarının ana grupları şunlardır;

  • Başkalaşmış taşlar
  • Püskürük taşlar
  • Tortul taşlar

Bu taş ana grupları altında, taşların renklerine, büyüklüklerine ve şekillerine göre taş türleri oluşturulmuştur.

Peyzaj Tasarımının Ekonomik Etkisi

Bina çevresine yapılacak olan bahçenizde peyzaj çalışmaları, binanın çekiciliğini artıracaktır. Bahçe peyzajında kullanılan tekniklerin ve taşların doğru seçimi, en iyi görüntüyü oluşturacağı için evin maddi değerinin artmasına neden olacaktır. Binanıza ve bahçenizin yapısına uygun peyzaj çalışmasını yaptırarak, peyzaj taşlarının ekonominize olan etkisini açıkça görebilirsiniz.

Ayrıca, bahçelerde peyzaj taşlarının doğal özellikleri sayesinde yaptığınız düzenlemeler, uzun yıllar hiç bozulmadan, ilk günkü gibi tazeliğini koruyacaktır. Bu özellikleri ise kısa süreler içerisinde peyzaj çalışmaları yapmanızın önüne geçmiş ve tekrar masraflarda kurtulmuş olursunuz. Bahçe peyzaj taşları doğru seçildiğinde, bahçenizdeki istediğiniz görüntüye daha iyi sahip olabilirsiniz. Taş seçimi kadar, işlemlerin yapılışı ve profesyonel çalışmaların yapılması da önemlidir.

Bahçe Düzenlemesi Çalışmaları

Yeni bir bina yapıldığında, bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Bina bahçesinde yer alacak olan ağaç türlerini, yeşil alanları belirlerken, peyzaj taşlarına da karar verilmektedir. Bahçe peyzajlarında taşların oluşturacağı görüntü çok önemlidir. Yeşil alan planlamalarında, taşların yerleştirileceği alanlar, oluşturacakları görüntüler, ortaya çıkacak olan renk farklılıkları, bahçe düzenlemesinde belirli bir plan ile belirlenmelidir.

Bahçelerde, yürüme alanları ve bahçe kenarları, belirli bölüm kenarları, peyzaj taşları ile süslenmektedir. Bahçe peyzaj taşlarının yapısı yapılacak çalışmalara verilecek olan yönü belirlemede etkendir. Peyzaj tasarımlarında kullanılan, çiçek ve bitkiler kadar, peyzaj taşları da düzenleme sürecinin en önemli parçalarından birisidir.

Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri
Bahçe Peyzaj Taşları Modelleri

Bahçe Taşları

Bahçelerin daha modern görünmesi ve bahçeyi kullanmasını kolaylaştırması için farklı geometrik şekillere sahip peyzaj taşları modellerini kullanabilirsiniz. Peyzaj işlemlerinde kullanılan taşlar, üretici firmalar tarafından farklı şekiller verilmiş olabileceği gibi doğada bulunduğu şekliyle de olabilecektir. Bahçenizde oluşturmaya düşündüğünüz görüntü türüne göre taş seçimi yapabilirsiniz. Peyzaj genel olarak düzenleme sanatı olarak tanımlandığı için yapacağınız en iyi düzenlemelerde, taşlar en iyi yardımcınız olacaktır. Seçilecek olan taşların renkleri ve ebatları, yapılacak olan çalışmalarda istenilen görüntülün oluşturulmasını sağlayacaktır.

Peyzaj Çalışmaları

Peyzaj çalışmalarının uygulanacağı bahçenin yapısına göre doğal peyzaj veya kültürel peyzaj türleri kullanılabilmektedir. Doğal peyzaj türü ile bahçenizde, arazi görüntüleri, atmosfer görüntüleri oluşturabilirsiniz. Kültürel peyzaj çalışmalarında ise kullanılacak peyzaj taşları çeşitleri ile estetik görüntüler, tarihi yer görüntüleri, doğal görüntüler oluşturabiliyorsunuz. Bahçe peyzaj taşlarının seçiminde, oluşturmak istediğiniz görüntü etken olmaktadır. Peyzaj mühendisleri ya da teknikerlerinden yardım alarak, yapılacak çalışmalar için zemin çalışmalarının, görüntü tasarımın oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.