fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Aydın Bazalt Taşları

Aydın Bazalt Taşları
AÇIKLAMA

Dünyada bulunan birçok kaya ve doğal taşa göre en hızlı ayrışan madde olan bazalt, havada oksitlenen bir yapıya sahiptir. Demir oksit adın verilen pas nedeni ile bazalt kayası kırmızı bir renk alır. Kimyasal ayrıştırmalar sonucunda ise aside karşı etki gösteren aydın bazalt taşları bazı sularda çözünür. Bu sular; sodyum, kalsiyum ve magnezyum gibi suda çözünen katyonların serbest kalmasıyla ilintilidir. Doğadan tedarik ettiğimiz bazaltın orginalinde siyah renginin oluşmasında etkili minareler, renk olarak yeşil bir minerale dönüşür.

Bazalt Taşları Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Bazalt dünyada doğadan çıkartılarak işlenen ham maddeler arasındadır. Doğal oluşu birçok alanda kullanımını yaygınlaştırıyor.

Kullanıldığı yerler;

  • Mühendislik
  • Endüstri alanları
  • Agrera kullanımı
  • Cam sanayisi
  • Isı depolama sistemleri
  • Kaplamalar
  • Yol zemin yapımı
  • Çimento karışımlarında
  • Sanatsal faaliyetler

Bu kullanım alanlarına ek olarak karışımlarda kullanılır. Kesim işlemleri ile kullanımın başlaması gerekir. Kesim işlemleri ise su olmadan gerçekleşmez.

Bazalt Endüstride

Zeminde kullanımı; kaldırım, yer döşeme, yol kaplama gibi işlemlerdir. Bazalt kesme, ocak ve diğer işlemlerden ortaya çıkar. Agrera olarak kullanımı ise kumların ve çakılların bileşeni olarak gerçekleşir. Beton bileşiminde kullanılır ve dayanıklılığı tercih sebebidir. Seramik, cam ve yalıtım alanında kullanılır. Yalıtım ve ısı depolamada hammadde olarak kullanır ve ekonomiktir.

Bazalt Karayolunda

Kırma taş çeşitleri arasında sunduğumuz aydın bazalt taşları maddemiz, kaplamalarda kullanılacak kadar serttir. Çimento harcı için kullanırken bazaltı kırarak, elekten geçirmekteyiz. Yol çalışmalarında gerekli olan jeoteknik şartnamesinde belirtilen niteliklere sahip olması, kullanımını sağlıyor.

Bazalt Mermer Sektöründe

Mermer sektöründe kolay cilalanabilir yapısı, kesilebilir oluşu, aside karşı mukavemetli oluşu ile tercih sebebidir. Bazik kayaçlar arasında yer alan aydın bazalt taşları karbonat içeriğine sahip olan kayaçlardan iki kat daha dayanıklıdır. Koyu rengiyle kullanıldığı alana farklılık katar. Renkleri; gri, siyah, pembe, yeşil ya da kırmızı gibi farklı renkleri barındırır.

Özellikle gabro diyabaz bazalt gruplarımızda, özel kullanım alanları bulunuyor. Bunun nedenleri; aşınma, sürtünme gibi korozyonlara karşı yüksek mukavemetli olmasıdır. Eski dönemlerde kullanım zorluğunun sebebi kesiminin zor olmasıdır. Özel teknolojik üretim makineleri ile sizlere bazalt taşlarını sunuyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.