fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Ağrı Bazalt Taşları

Ağrı Bazalt Taşları
AÇIKLAMA

Firmamız doğal madenlerimiz arasında yer alan bazalt taşının işlenmesini ve piyasa sürülmesini sağlar. İmalattan geçirdiğimiz ağrı bazalt taşları artık her alanda sizlerin kullanımına açılmıştır. Bir çok alanda kullanımı mümkün olan bazalt taşları sağlam yapısı ve su geçirmeyen dayanıklı ham maddesi ile en çok kullanılan madenlerdir.

Firmamızda Hangi Bazalt Türleri Bulunmaktadır?

Ağrı Bazalt

Bazalt madeni çeşitli türlere sahiptir. Geniş bir çeşitliliğinin bulunuyor olması, ürün üretimi sırasında çeşitli türden ürün imal etmemize destek oluyor.

Geniş bir tür çeşitliliğine sahip olan bazalt madeninin belli başlı çeşitleri şunlardır;

 • Patinolu bazalt,
 • Kumlu bazalt,
 • Ham bazalt,
 • Patlatma bazalt,
 • Mutarcalı bazalt ürün üretimi sırasında kullanmış olduğumuz belli başlı bazalt türleri arasında yer alıyor.

Farklı farklı yapılara sahip olan ağrı bazalt taşları ürün üretiminde de farklılık göstermektedir.

Bazalt Taşlarının Belli Başlı Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Ağrı Bazalt taşı

Bazalt taşları sağlam ve darbeye dayanıklı olmasından dolayı birçok yerde kullanılmaktadır. Üretimi yapılacak olan bazalt taşlı ürünlerimiz öncelikle ağrı topraklarında dikkatli bir şekilde maden çalışmaları ile çıkartılır. Daha sonrasında ise makinelerimizde işlenerek amaca uygun hale getirilir.

Bazalt taşından üretilen ürünlerimizin bir kısmı şunlardır;

 • Döşeme ürünleri yapılmaktadır,
 • Merdiven,
 • Rıht,
 • Küpeşte,
 • Karo yapımında kullanılmaktadır,
 • Oluk yapımı gerçekleştirilmektedir.

Bazalt taşı birçok alanda kullanılan ürünlerin ham maddesi olarak kullanılabilir. Sağlam yapıya sahip olan bu ürünler tamamen ağrı bazalt taşları kullanılarak yapılır.

Bazalt Taşları Nasıl İşlenir?

Bazalt taşları çift dişli makinelerimiz yadımı ile istenilen şekle getirilirler. Bazaltın kullanılacağı alana göre makinede ayarlama yapılmaktadır. Böylelikle bazaltın işlenmesi sırasında uygun kalınlık ve ebatlar elde edilir. Bazalt er ne kadar sert bir ham madde olsa bile uygun koşullar sağlandığında şekil verilmesi ve işlenmesi kolay hale gelmektedir.

Bazaltın Kullanıldığı Alanlar?

Bazalt Doğal taş ham maddesi özellikle kaygan zeminli alanlarda kayganlığı azaltmak için kullanılır. Ayrıca karo şekilleri verilmek istenen yüzeylerde de kullanımı mümkündür. Döşeme kaplamak ve merdiven yapımında da bazalt en çok tercih edilen maddedir. Tüm bazalt ürünlerimiz için sitemizdeki iletişim kısmında Erga granit firmamızla görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.