fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

3 Cm Bazalt Plak Taşı

3 Cm Bazalt Plak Taşı
AÇIKLAMA

Bazalt çeşitleri arasında yer alan plak taşlar hatalı döşemelerin önüne geçmek adına etkili kullanım sağlar. Bazalt plaka taşlarımızı; ev, iş yeri, kurum girişi, yol yapımı gibi alanlarda kullanmanız mümkündür. Taşlarımızın doğal olması, ustalar tarafından dikkatli dolgu malzemeleri hazırlanarak yapıldığında uzun süre dayanmasını sağlar. Elbette bazı hava olayları ya da yanlış döşeme nedeni ile yerinden oynaması mümkün olabilir. Bazalt taşlarımızın en kullanışlı tarafı ise yerinden sökülen taşların tekrar döşenebilme özelliğidir. Bu şekilde 3 cm bazalt plak taşı bütçenizi koruyan bir yapıya sahiptir.

Cilalı Bazalt Plak Taşı Kullanımı

3 Cm Bazalt Plak Taşı

Bazalt plaka taşlarımızı cilalanmaya müsait ve dayanıklı bir üründür. Demiryolu yapımlarında da yerini alan bazalt taşlarımız, bu alanlarda destekleyici malzeme olarak kullanılır. Kaplamalar, yer karolarının imalatı, levha üretim, bina iç ve dış kaplamalarında sıklıkla görebilirsiniz. Eski dönemlerden bu yana anıt yapımları için önemli bir yere sahiptir. Sanatsal alanlarda doğal ve antik görünümü birçok rustik esere hayat vermiştir. Petrol gibi ürünlerden oluşan malzemelerle kıyaslandığında doğallığı ve çevre dostu olması öncelik verir.

3 CM Bazalt Plaka Taşı Kullanım Alanları

Doğadan getirdiğimiz çokgenli 3 cm bazalt plak taşı özel işlemlerle daha küçük ebatlara getiriyoruz. Bunun nedeni her kullanıma uygun olması adına görünüme uymasını sağlamaktır. Estetik görünümü bozmamak adına kullandığımız her bazalt taş ebadına göre yer bulur.

  • 3 cm bazalt plaka taşlarımız;
  • Müstakil ev girişlerinde 3 cm bazalt plak taşı
  • Ev otoparkı girişlerinde
  • Bahçelere
  • Yol girişlerinde

Bu alanlarda kullanılması için daha küçük görünüm olmalıdır.

Bazalt Taşı Dünyada Nerelerde Bulunur?

Bazalt taşı oluşumu itibariyle binlerce yıl süresince oluşur. Volkanik patlamanın gerçekleşmesi, lavların sızıntı ile yeryüzüne çıkması, yeryüzünde soğuması, plakalar halini alması gibi birçok aşama uzun süreçlerde oluşur. Bazalt taşları oldukça muntazam altıgen şekli ile bulunur. Prizma şeklindeki bazalt taşları dünyada en çok Almanya, İrlanda ve İngiltere’de çıkar.

Bazalt Taşı Türkiye’de Nerelerde Bulunur?

Türkiye’de bazalt taşlarımıza ulaştığımız alanlar; Diyarbakır, Urfa, Orta ve Batı Anadolu bölgeleridir. Taşlarımızı çıkardığımız alan büyüklüğü 280 km gibi devasa bir alandır. Yatay bazalt madenlerimiz ile ülkemizden getirdiğimiz taşlarımızı özenle işliyor ve sizlere sunuyoruz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.