fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Granit Taş Modelleri

Granit Taş Modelleri
AÇIKLAMA

Granit; kristal yapıda sert minerallerden oluşan taneli granül kütledir. Granitin içerisinde yer alan esas mineraller feldspatın, az plajioklas, kuvars ve ortoklas içerir. Granit ve granit taş modelleri kullanımı eski çağlara dayanmaktadır. Günümüzde konstrüksiyon alt tabanlarında kullanılır. Granit ürünlerimizi sizlere sunarak, işlerinizde ve üretimlerinizde daha dayanıklı kullanım sağlıyoruz. Granitler arasında parçalanmış olanlar ise daha çok beton yapımında kullanılır. Sertlik derecesi içerisinde yer alan minerallere bağlı olarak oluşur.

Granitin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Granit Taş Modelleri

Birçok kullanım alanına sahip olan granit taş; blok taş, taş mıcır olarak kullanılır. Kırma taş olarak kullanıldığında yol yapımı, tren yolu için balast, filtrasyon işlemlerinde, beton harcında kum halinde kullanılır. Aynı zamanda baraj ve dalga kıranda kullanılır. Blok taş kullanımında granit taş modelleri daha çok; mezar taşı, kolon, merdiven, döşeme taşı, kaldırım taşında kullanılır.

Granit Kırma Taşın Özellikleri

Granit Taş Modelleri

Kırma taş kullanımında granit taş modelleri özellikleri; korozyona dayanıklı, kimyasal tepkimelere karşı sertliğe sahiptir. Kırma taş yapımında genellikle üretim alanı ve uygulama alanı daha az maliyet adına yakın olmalıdır.

Blok Taş Özellikleri

Pembe ve koyu kırmızı renklerinde olur. Granit bileşiminde yer alan ana minerallerdeki sertlik yüksektir. Ocak yapımları, düzenleme, kesim ve parlatma gibi işlemlerde genellikle sürtünme çok olur. Granit korozyona karşı etkili olduğu için bu olumsuzluklar ortadan kalkar.

Granit Tercih Sebebi

Granit ürünlerimizin tercih edilmesinin bazı sebepleri vardır. Özelikleri nedeni ile bütçe tasarrufu sağlayan, doğal ve mineralli yapısı gereği dayanıklı olması birçok alanda kullanılmasını gerekli hale getirmiştir.

Tercih sebepleri;

  • Doğal taşlar içerisinde en sert doğal taştır.
  • İçerisindeki mineraller asitli maddelerin olumsuz etkilerinden zarar görmez
  • Rengini korur, hava koşullarına mukavemetlidir.
  • Çizilmeye karşı dayanıklı
  • Kolay temizlenebilir yapısı
  • Üzerinde bulunan cilayı muhafaza eder

Granit kaplamada, mutfak tezgâhında, tencere ve mutfak eşyalarında, merdiven yapımında, kaldırım taşı, yol yapımı ve daha birçok alanda kullanılır. Granit ürünlerimizi birçok kullanım alanınızda görmeniz mümkün. Özellikle granit tezgâhlarda kesim işleminizi yapabilirsiniz. Herhangi bir çizilme, sararma ya da deforme olmaz. Kaliteli, sağlam ve kullanışlı yapısıyla uzun süreli kullanıma uygundur. Son derece sağlıklı olduğu için tencerelerde de kullanılır.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.