fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Taş Döşeme Detayları

Doğal Taş Döşeme Detayları
AÇIKLAMA

Doğal Taş , doğal oluşumla meydana gelen bir taştır. Peyzaj uygulamalarında en çok kullanılan doğal taşlardandır. Eski dönemlerde oldukça sık kullanılan granit küp taş uygulaması günümüzde de oldukça popüler bir hale gelmiştir. Doğallığa ve sağlıklı uygulamanın önem kazanmasıyla hem iç mekan hem de dış mekanlarda sıkça uygulanmaya başlamıştır.

Doğal Taşın Oluşumu

Doğal taşı, mika, kuvars gibi çeşitli minerallerin birleşimiyle oluşan ve yerin en derin katmanlarında yükselerek meydana gelmiş magma kayaçlarıdır. Sert ve basınca dayanıklıdır. Bu özelliği sebebiyle aşınması en geç olan doğal taşlardandır. Birçok coğrafyada oluşabilmektedir. Coğrafyanın iklim ve toprak yapısına göre de içeriğindeki mineral yoğunluğu değişkenlik gösterebilir.

Granit küp taşı ise iki yöntemle elde edilmektedir. Doğadan çıkarılan taş sulu kesim yöntemiyle kesilerek yüzeyi pürüzsüz taşlar elde edilmektedir. Diğer yöntem ise doğal kırma yöntemidir. Doğal kırma yöntemi sonrası taşların yüzeyi pürüzlü kalmaktadır.

Doğal Taş Renk Seçenekleri

Doğal Taş Granit genellikle gri renktedir. Bununla birlikte geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Bunun nedeni, taşın oluşum sırasında barındırdığı mineral yoğunluğudur. Mineralin yoğunluğuna göre farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Siyah, beyaz, yeşil gibi tonları görmemiz mümkündür.

Doğal Taş Uygulaması

Granit taşı ve bazalt küp taşı Uygulama sert düz zemin peyzaj alanlarında kullanılır. Düz zemin elde etmek için öncelikle granit taş uygulaması yapılacak zemine önce metrekareye 0,5 taş tozu serilmelidir. Ardından mastar uygulaması yapılmalıdır. Uzman ekibin taşları döşemesinden sonra kompaktör ile yapılan uygulama sıkıştırılmalıdır. Böylece ilk sıkıştırma işlemi sona erer. Ders boşlukları arasını doldurmak için ikinci kez taş tozu serpilir ve ikinci sıkıştırma işlemi yapılır son olarak da yüzeyin temizlenmesiyle Granit küp taş uygulaması tamamlanmış olur.

Doğal Taş
Arnavut kaldırım taşı uygulama

Doğal Taş Uygulama Alanları

Doğal Taşı uygulaması özellikle dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

En çok kullanılan alanlar ise;

  • Evlerin bahçe ve giriş kısımları
  • Kafe, bar ve restoranların iç mekan, bahçe ve giriş kısımları
  • Park ve bahçe peyzajında
  • Kaldırım çalışmalarında

Özellikle belediyecilikte çok fazla kullanılan granit küp taş uygulaması hem estetik bir görünüme sahip olması hem de dayanıklılığı ile en çok kullanılan uygulamadır. Doğal kesimle elde edilen taşlar özellikle Arnavut kaldırımı döşemesinde kullanılırlar. Böylece doğal ve estetik bir görünüm elde edilmiş olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.