fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Doğal Taş Döşeme Detayları

Doğal Taş Döşeme Detayları
AÇIKLAMA

Doğal Taş , doğal oluşumla meydana gelen bir taştır. Peyzaj uygulamalarında en çok kullanılan doğal taşlardandır. Eski dönemlerde oldukça sık kullanılan granit küp taş uygulaması günümüzde de oldukça popüler bir hale gelmiştir. Doğallığa ve sağlıklı uygulamanın önem kazanmasıyla hem iç mekan hem de dış mekanlarda sıkça uygulanmaya başlamıştır.

Doğal Taşın Oluşumu

Doğal taşı, mika, kuvars gibi çeşitli minerallerin birleşimiyle oluşan ve yerin en derin katmanlarında yükselerek meydana gelmiş magma kayaçlarıdır. Sert ve basınca dayanıklıdır. Bu özelliği sebebiyle aşınması en geç olan doğal taşlardandır. Birçok coğrafyada oluşabilmektedir. Coğrafyanın iklim ve toprak yapısına göre de içeriğindeki mineral yoğunluğu değişkenlik gösterebilir.

Granit küp taşı ise iki yöntemle elde edilmektedir. Doğadan çıkarılan taş sulu kesim yöntemiyle kesilerek yüzeyi pürüzsüz taşlar elde edilmektedir. Diğer yöntem ise doğal kırma yöntemidir. Doğal kırma yöntemi sonrası taşların yüzeyi pürüzlü kalmaktadır.

Doğal Taş Renk Seçenekleri

Doğal Taş Granit genellikle gri renktedir. Bununla birlikte geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Bunun nedeni, taşın oluşum sırasında barındırdığı mineral yoğunluğudur. Mineralin yoğunluğuna göre farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Siyah, beyaz, yeşil gibi tonları görmemiz mümkündür.

Doğal Taş Uygulaması

Granit taşı ve bazalt küp taşı Uygulama sert düz zemin peyzaj alanlarında kullanılır. Düz zemin elde etmek için öncelikle granit taş uygulaması yapılacak zemine önce metrekareye 0,5 taş tozu serilmelidir. Ardından mastar uygulaması yapılmalıdır. Uzman ekibin taşları döşemesinden sonra kompaktör ile yapılan uygulama sıkıştırılmalıdır. Böylece ilk sıkıştırma işlemi sona erer. Ders boşlukları arasını doldurmak için ikinci kez taş tozu serpilir ve ikinci sıkıştırma işlemi yapılır son olarak da yüzeyin temizlenmesiyle Granit küp taş uygulaması tamamlanmış olur.

Doğal Taş
Arnavut kaldırım taşı uygulama

Doğal Taş Uygulama Alanları

Doğal Taşı uygulaması özellikle dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

En çok kullanılan alanlar ise;

  • Evlerin bahçe ve giriş kısımları
  • Kafe, bar ve restoranların iç mekan, bahçe ve giriş kısımları
  • Park ve bahçe peyzajında
  • Kaldırım çalışmalarında

Özellikle belediyecilikte çok fazla kullanılan granit küp taş uygulaması hem estetik bir görünüme sahip olması hem de dayanıklılığı ile en çok kullanılan uygulamadır. Doğal kesimle elde edilen taşlar özellikle Arnavut kaldırımı döşemesinde kullanılırlar. Böylece doğal ve estetik bir görünüm elde edilmiş olur.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.