fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Bodrum Kayrak Taşı

Bodrum Kayrak Taşı
AÇIKLAMA

Kayrak taşı, kayağan taşı olarak da bilinir. Genellikle park ve bahçelerde kullanılan kayrak taşı, sert zeminlerde döşeme olarak ve duvar kaplama olarak da kullanılır. Bölgede doğal olarak bulunan Bodrum kayrak taşı firmamı aracılığı ile tedarik edilmektedir.

Bodrum Kayrak Taşı Hakkında

Kayrak taşı, doğal olarak yüzeyi pürüzlü olan bir taştır. Kayağan olarak bilindiği gibi bazı kesimler tarafından Arduvaz olarak da bilinmektedir. Volkan külü, çamur taşı ve silt taşı bileşiminden oluşmuştur. Tamamen organik olma özelliğine sahiptir ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Su ile temas ettiğinde kayganlaşmaz ve güvenlidir. İçerdiği renk ve doku özelliğini uzun süre boyunca korur ve sağlam kalır. Özel olarak bir bakım gerektirmeyen kayrak taşının uygulaması da kolay ve zahmetsizdir.

Bodrum Kayrak Taşının Doğal Özellikleri

Bodrum bölgesinde doğal olarak çıkarılan kayrak taşı, kendi bünyesinde avantajlı özelliklere sahiptir.

Avantajlı özellikleri başlıca ele alındığında;

  • Aşınmaya karşı yüksek direnç gösterir.
  • Suya karşı dayanıklıdır ve uygulandığı zeminde kayganlaşmaz.
  • Dış cephelerde kullanıldığında ısı izolasyonu görevi yapar.
  • Yazları serin, kışları sıcak tutar.
  • Rengi solmaz ve yapısını her zaman korur.

Kayrak taşı firmamız tarafından özel teknikler ile çıkartılır ve özenle işlenir. Açık yeşil, kahverengi, siyah, sarı, bordo ve kırmızı renklerinin karışımı bir görünüme sahiptir.

Bodrum Kayrak Taşı
Bodrum Kayrak Taşı Ürünü

Kayrak Taşının Dekoratif Kullanım Alanları

Kayrak taşı dekoratif olarak kullanılabilir. Duvar kaplaması olarak kullanılan kayrak taşı, estetik bir görünüm sağlar ve hava koşullarına göre iç cepheyi korur. Barbekü ve şömine gibi yerlerde kullanılabildiği gibi, iç mekan kaplamalarında da dekoratif olarak tercih edilebilir. Dekoratif olarak kullanılacak olan kayrak taşının ölçüleri 1 ila 3 santim kalınlık aralığında tercih edilmelidir.

Kayrak Taşının Yaygın Kullanım Alanları

Yaya yolu ve araç yolu gibi alanlarda kayrak taşı uygulaması yapılır. Park ve bahçelerde, peyzaj düzenlemelerinde en çok tercih edilen kayrak taşı, duvar yapımında da ön plana çıkmaktadır. Bina dış kaplaması olarak kullanılabilir. Yaygın olarak kullanılan bu alanlarda, kayrak taşının kalınlığı 4 ila 6 santimetre olarak tercih edilmelidir. Firmamız aracılığı ile sizler de kayrak taşı siparişi verebilir ve mekanlarınıza doğal, şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kayrak taşları Ürünleri: kayrak taşları ton fiyatı l Kayrak taşı ocakları l Kayrak Taşı Fiyatları l Kayrak Taşı ocakları l Bodrum Taşı l Bodrum kayrağı l En ucuz kayrak taşı fiyatları l Kayrak OCAĞI

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Sıkça Sorulan Sorular
Işlenmiş Granit Nedir?

Işlenmiş Granit Nedir?  Erga Granit yüksek miktarda granit üretimini yapan ve bloklar halinde kesilip sonradan makinelerden geçerek işlenme sürecine girerek piyasaya sürülmektedir. Ürünler kıtaların ve Dünya’nın imzası olarak tanımlayabileceğimiz bir oluşumdur. Diğer kayalık Merkür, Venüs ve Mars gibi gezegenler, Dünya’nın okyanus tabanında görüldüğü gibi granit ile kaplamışlar’dır. Fakat yalnızca Dünya bol miktarda bu güzel ve ilgi çekici kaya türüne sahiptir. Tüm Projelerinize Uygun ölçülerde granit taşını işlemekteyiz Granit Nedir? Yazımızı takip ede bilirsiniz..

Andezit Taşı Nedir?

Doğal Taşlardan Pembemsi Renkleri olan Andezit, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş kor kayaç’tır. Türkiye’de Ankara Gölbaşı’nda en çok üretilen ürünlerdendir. Erga Granit Şirketi Tüm ürünlerini farklı projelerde kullanmaktadır. Andezit taşı ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele Sahip Hemen Andezit taşı fiyatları için ziyaret ediniz Andezit taşı nedir?.. Yazımızı Takip edip detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Küp taş İşçiliği Nasıl Yapılır?

Erga Granit Şirketleri Granit küp taşların işçiliğini 4x6x6, 6x8x8 veya 8x10x10 ebatlarında kesilerek döşeme işlemi için hazırlanmaktadırlar. Bu kesim işlemi kırma veya sulu kesim ile gerçekleştirilmektedir. Ancak renklerde solma yaşanmaması adına, granit küp taş ustaları doğal granit küp taşları döşemeyi tercih etmektedirler. Böylelikle granit doğal halini korur ve daha az mekanik işleme maruz kalarak doğal rengini yüzyıllar boyunca kaybetmez. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istermisiniz. Granit Nedir….? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bazalt taşı ne demek?

Bazalt Nedir? Dünyada yer altında binlerce çeşit madeni taş bulunur. Nadir bulunanlar fiyat olarak oldukça fazla değerliyken çok fazla bulunanlar da uygun fiyatlara satılırlar. Örneğin altın ve gümüş gibi madenler diğer madenlere göre hep değerli olmuşlardır. Bu tarihin geçmişinde böyle olduğu gibi günümüzde de aynıdır ve gelecekte de aynı şekilde devam edecektir.

Ancak kömür ve demir gibi madenler yer altında fazla bulunduklarından altın madenine göre daha uygun fiyatlara satılır. Yer altından çıkarılan madenlerden biri olan bazalt taşı da bu kategoriye girer. Lavların yer altından yeryüzüne çıkarak soğuması ve büzülmesi ile meydana gelmiş olan bu kayaç türü de çok fazla bulunabilir olduğundan diğer madenlere göre daha uygun fiyatlara sahip olunabilmektedir. Bazalt nedir?  sayfamızı ziyaret et.

Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer Çeşitleri KÜTAHYA SİYAH , DİAGONAL MARMARA | MERMER, AFYON BEYAZI | MERMER, GOLD BEJ | MERMER, DENİZLİ AÇIK TRAVERTEN, EMPERADOR KOYU | MERMER, EMPERADOR AÇIK | MERMER, LOTUS ROSALIA | MERMER, MARON MARINACE | MERMER Daha Fazla Bilgi için ve Fiyatlar için Şirketimizle İletişime Geçiniz.

Devam Eden Projeler
Diyarbakır Bazalt Taş

Diyarbakır Bazalt Taş: Yeryüzünde çeşitli jeolojik olaylar ve afetler sonucunda çok farklı taşlar ortaya çıkar. Bu taşlar farklı içeriklere ve farklı yapılara sahiptir. Bu taşların içeriğinde farklı mineral değerlerinin bulunması farklı alanlarda değerlendirilmesi için işlevsel olur. Bu nedenle her taş yerinde, amacında ve olması gereken işlevinde değerlendirilmelidir. Bu taşlardan bazıları güçlü ve dayanıklı yapısı sayesinde […]

Malatya Granit Taşı

Malatya Granit: Doğal taşlar doğadan çıkarılarak kullanılan temel inşaat malzemeleridir. Bu taşlar üstün mineral yapıları, değerli içerikleri ve sağlam yapıları sayesinde pek çok alanda sıkça kullanılır. Bu alanlarda kullanımı yanında pek çok yardımcı ürünler de ortaya çıkarırlar. Bu alanda yapılan nitelikli madencilik işleri, nitelikli yöntem kullanımı ve modern alt yapı şartları sayesinde birçok firma tarafından […]

Elazığ Bazalt Taşı Ürünleri

Elazığ bazalt: Ülkemiz’de doğal taşlar bakımından oldukça fazla zengindir. Çeşit çeşit taşlar bulunur. Bu taşlar maden ocaklarında çıkarılmayı bekler. Ülkemizde birçok maden ocağı bulunur. Bu ocaklardan doğal bazalt taşlar usta işçiler tarafından özenle ve emekle çıkarılır. Daha sonra bu taşlar uzman ellerde özveri ile işlenir, şekillenir. Bu taşlardan bir tanesi de bazalttır. Ustası tarafından işlendiğinde […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.