fbpx
Whatsapp
Şimdi Ara
Konum
Doğal Taşın Marka Adresi
ERGA GRANİT

Antalya Bazalt

Antalya Bazalt
AÇIKLAMA

Bazalt; lavlardan oluşan soğuma yüzeyinde dik şeklinde sütunlar halinde katılaşan bir maddedir. Renkleri genellikle siyah ve gri arasındadır. Oldukça dayanıklı yapıya sahip olup; pas, emme, darbe ve donmaya karşı mukavemetlidir. Kullanıldığı alanda renk değişimine uğramayan bazalt, cam özelliğine sahip değildir. Asidik maddeler karşı dirençli özelliği sebebiyle birçok kullanım alanında tercih edilir. Sunduğumuz Antalya bazalt ürünlerini kullanacağınız fazlasıyla alan vardır.

Bazalt Kullanım Alanları

Bazalt madde olarak dirençli özelliği nedeniyle endüstri gibi sanayi alanlarında yer edinmiştir. Kullanıldığı yerde doğal özelliği ile bütçe tasarrufu sağlar.

Kullanım alanları;

  • Endüstri
  • Karayolu
  • Mermer
  • Peyzaj
  • Fabrika üretim
  • Kafa kesme uygulamalarında

Bazaltın kullanımı her alanda farklıdır. Yapım aşamalarında tercih edilen taşlar arasında, direnç göstermesi tüm hava koşullarına uyumlu olduğunu gösterir.

Bazalt Türleri

Bazalt türleri doğada oldukça yüksek oranda bulunur. Çeşitleri; toleitik bazalt, yüksek-düşük titanyum bazalt, okyanus sırtı bazalt, okyanus adası bazalt, ay bazalt gibi birbirinden farklı içerikli Antalya bazalt türleri bulunur.

Bazalt İle Neler Yapılır?

Bazalt kullanımında yapılan birçok malzeme, uzun süreli kullanım sağlar. En çok tercih edilen yapımlar ise parke taşı, zemin çalışmaları, heykel gibi birçok malzemeye katkı sağlar. Zeminde kullanımı yol yapımında büyük bir dayanıklılık sağlar. Bazalt türlerinin oluşumuna göre sertlik düzeyleri ve kullanımı bulunur.

Bazalt Taşının İşlenmesi

Bazalt taşlarda kullanımında yapılan işlemler farklı süreçlerden oluşur. Yapılan ilk işlem ise kesmedir. Plaka halinde tesislerde özenle kestiğimiz sütunlara bazı işlemler uyguluyoruz. Bu işlemler arasında; honlama, kumlama, eskitme ve macunlama işlemi yapmaktayız. İstenen talebe uygun olarak bu işlemleri yapıyoruz.

Bazalt Fiyat

Bazalt fiyatlarımız kullanım alanına, boyutuna ve çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Talep edeceğiniz alımlarınız için sizlere özel fiyat listemizi sunuyoruz. Kullandığımız her Antalya bazalt işlemlerimizi isteğiniz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Bazaltın üretimi ve çeşitleri farklı alanlardan özenle çıkarılmaktadır. Dokusu, sağlamlığı ve geniş kullanımı ile en doğal taşları sizlerle buluşturuyoruz. Bütçe dostu doğal ürünlerimizin çevre dostu olması, görünümündeki doğallık görülmeye değer bir kullanıma sahiptir. Bazalt fiyat listemiz için bizlere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

PAYLAŞ
REFERANSLAR
Devam Eden Projeler
Marmaris Küp Taş

Doğa insanlara, çeşitli özelliklerde volkanik taş çeşitleri sunmaktadır. Firmamız, bu taşları kurmuş olduğu madenler ile çıkartarak, kullanım yerlerine göre düzenlemektedir. Marmaris küp taş çeşitleri daha çok granit volkanik taşlarıdır. Granit, insanlar tarafından yüzyıllarca öncesinde bu yana zemin döşeme işlemlerinde sağlam bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Küp taşı üretimlerimizi, kare, küp şeklinde yapıyoruz. Küp Taşlar Marmaris küp […]

Diyarbakır Andezit

Andezit taşı, volkanik püskürük taşlarından birisidir ve mor ya da eflatun renklerde bulunmaktadır. Diyarbakır antezit madenlerimizde, grimsi ve siyah renk çeşitlerine de rastlanılabilmektedir. Benekli yapısından dolayı kaymaz zemin oluşturmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ve binaları duvarlarının tamamında ya da bir bölümü kaplama işlemlerinde kullanılabilmektedir. Doğal taş özelliklerinden dolayı kullanım alanlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Diyarbakır […]

Tunceli Bazalt Taşı Projemiz

Tunceli bazalt taşı projemiz detaylarını siz değerli site ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmak istedik. Tunceli valiliği ve belediyesi bünyesinde. Tunceli Ovacık Gözeler’de Çevre düzenleme ve peyzaj düzenleme işlerini üstlenerek Gözeleri çevreye uygun tabiyatını bozmadan kısa bir süre içinde Çalışmalarımıza başlamış ve bitirmek için tüm hızı ile ekip ve ekipmanlarımız devam etmektedir. Erga Granit Madencilik Şirketini […]

Haber Bültenimize Kayıt Olun!

Ürünler, özel teklifler ve kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.