Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası için yapacağınız dekorasyonlarda şık seçimlerle beraber akıllı uygulamalar kullanımı da büyük önem taşır. Birkaç akıllı fikirle birlikte çocukların konforunu artırabilir ve alanı çok daha tasarruflu bir biçimde kullanabilirsiniz. Bunun dışında da biraz yaratıcılık gerektiren çözümlerden de yararlanmanız odayı mükemmel gösterecektir.

Konsept Seçimleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri: Çocuk odalarında dikkat edilecek olan en önemli nokta bir konseptinizin olmasıdır. Bu konseptler ister Kızılderili ister maceracı konseptleri olabilir. Bir konsept ile odayı dekore ederseniz güzel bir bütün de oluşturabilirsiniz. Konseptiniz ise temayı vurgulayan bir oyun çadırı, mobilya veya duvar kağıdınız olabilir.

Ancak bu önerilerin hepsini aynı ortamda kullanmak boğucu ve yorucu olacaktır. Bu nedenle de bir ana elemanınız ve onu destekleyen dekoratif detaylarınız olmalıdır. Örnek vermek gerekirse erkek çocukları için kullanılacak olan temamız yıldızlar olduğunda etrafında mavi ve tonları gibi yumuşak renklerin tercih edilmesi çok uygun olacaktır

 Ayrıca mobilya hatları da daha erkeksi ve düz olacak şekilde seçilip yıldız temasını da pelüş oyuncaklarla destekleyebilirsiniz. Bunun yanında hayvan motifli olan duvar kâğıtları, tablolar ve yastıklar da tercih edilebilir.

Metal Kullanımı

Mobilyalarda metal kullanımı da oldukça trend olan stillerden biridir. Metal yüzeyli ürünleri tercih ederken aşırıya kaçmamak ve bu parçaları yerinde kullanmak fazlasıyla önemlidir. Kullanacağınız yatak modeli ile aydınlatmalarınızda, mobilya kulplarınızda ve resim çerçevelerinizde metal tercih edebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçimleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Hem erkek hem de kız çocuk odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz geometrik formlar özellikle de siyah ve beyaz gibi dingin renklerle mükemmel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Aynı veya kombini olabilecek olan desenlerden halı, perde ve yastıkla da vurucu etkiler bırakabilirsiniz.

Yumuşak olan hatlardan hoşlananlar da küçük noktalı olarak kullanılan duvar kağıtlarını veya temalarına uygun olan motifleri barındıran duvar kağıtlarını tercih edebilirler. Çocuk odasına yalnızca renk vermek istiyorsanız da boya kullanmayıp duvar kâğıtları ile dekore edebilirsiniz. Bu kağıtlardan da kendinden dokusu ve ışıltısı olan duvar kağıtları kullanılmalıdır.

Çünkü bu tarz duvar kağıdı seçimleri odaya sıcak ve zengin bir hava katacaktır. Eğlenceli bir oda seçimi yapmak isteyenler de çizgi film karakterlerinin yer aldığı duvar kağıtlarını kullanarak odayı sevimli bir hale getirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir