Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri: Evin en sevilen, en sevdiğimiz kokuların kaynağı ve vaktimizin bir kısmını harcadığımız bölümü mutfak…

Aileleri birbirine bağlayan yemeklerin sevgiyle piştiği, annelerimizin vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdiği mutfağın, yemek yapmasıydı, tatlısı veya tuzlusu, bulaşık yıkaması, dizmesi derken çileli bir yer değil de zevk alarak işler yapılan bir alan olabilmesi için dekorasyonuna büyük bir önem verilmelidir.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri Mutfak Stilleri

  • Klasik tarz mutfak dekorasyonu: Yılların izlerini üzerinde taşıyan, bir bakıma tarih kokan diyebileceğimiz bir dekorasyon türüdür. Ana özelliği sandığımızın aksine ağır ve şatafatlı olması değil, tarihten izler taşımasıdır.
  • Rüstik mutfak dekorasyonu: Daha çok köy stilini yansıtan bu dekorasyon türü ağaç görünümü ağırlıklıdır.
  • Akdeniz tipi mutfak dekorasyonu: Beyaz üzerine mavi, yeşil, turuncu, sarı gibi açık renklerin serpiştirilmesiyle anlam kazanan bir dekorasyon türüdür.
  • Country mutfak dekorasyonu: Modern eşyalar ile eskitme yapının senteziyle oluşmuş sadeliği benimseyen bir dekorasyon tipidir.
  • Modern ev dekorasyonu: Modern tanımının değişimine bağlı olarak değişebilen, belirli bir stili olmayan, ancak şuan temiz ve düz mobilyalarla, farklı duvar kâğıtları ve sürreal dekoratif ürünlerle betimlenebilecek bir dekorasyon tipidir.

Ufak Tefek Püf Noktaları       

          

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri: Mutfakta vakit geçirmek kimi insana göre mutluluk verici, kimi insana göre hiç ilgisini çekmeyen bir durum. Günümüzün her şeyi benzer yapma (her evi veya her mutfağı aynı şekilde yapma) anlayışı çoğu insan için can sıkıcı bir durum. Yukarıda listelediğimiz mutfak tarzlarına her zaman ulaşamayabiliyoruz.

Bu durum bizi mutfakta zevkle vakit geçirmekten uzaklaştırabilir veya moralimizi bozabilir. Fakat ufak bazı detaylarla mutfağımızın tümünü bu stile döndüremesek de bu stillerin esintilerine sahip olabilmemiz mümkün. Ucuz veya pahalı birçok seçeneğini bulabileceğimiz ufak duvar süsleri ilk iş olarak mutfağımızın havasını değiştirebilir

Hangi stili daha çok benimsemişseniz ona uygun modern tablolar, ahşap askılıklar, metal gözler gibi birçok ürün mevcut. Mutfakta bir köşeye veya camın önüne koyacağınız bir kaç büyüklü küçüklü saksı adeta sımsıcak, capcanlı bir mutfak havası katar. Açık renk duvar boyası ve kahve içerken kitabınızı okuyabileceğiniz zevkinize göre ufak bir masa mutfaktan hiç çıkmak istememenize sebep olacak. Ufak dokunuşlar mutfak dekorasyonunuz üzerinde sandığınızdan daha büyük etkiye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir